جمعه, 22 اسفند 1393 ساعت 17:07

8 مورد از گران‌قیمت‌ترین پنت‌هاوس‌ها كه در اروپا برای فروش گذاشته شده‌اند

این مورد را ارزیابی کنید
(3 رای‌ها)

گران‌قیمت‌ترین پنت‌هاوس‌ها

برابر گزارش شركت املاك شوالیه فرانك قیمت خانه در اروپا در حال افزایش است. البته ممكن است این خبر شگفت‌انگیزی به نظر نرسد ولی نكته‌ی جالب اینجاست كه جمعیت ثروتمندانی كه اهل خریدن خانه‌های تجملی و اشرافی هستند بیشتر دوست دارند خانه‌هایی در كشورهایی بخرند كه بازار مسكن در آن‌ها با ثبات باشد. هم اكنون لندن، وین و ژنو در حال صعود به صدر فهرست این كشورها هستند چرا كه اقتصاد این كشورها از سال 2008 در قیاس با كشورهای پیرامون شان كمتر دستخوش سقوط و ركود شده است.


این گونه برآورد می‌شود كه در حالی كه ارزش بازار سرمایه به سقوط خود با شیب ملایم ادامه خواهد داد، ولی عرصه‌ی بازار مسكن به دلیل سرمایه‌گذاری‌هایی كه ثروتمندان در آن انجام داده‌اند ثبات بیشتری داشته باشد. به عنوان مثال بازار مسكن در موناكو قیمت بالایی داشته و قیمت هر متر مربع آن در مقایسه با كشوری چون اسپانیا تفاوت نجومی دارد.


لندن با فاصله‌ی اندكی از موناكو قرار دارد و قیمت هر متر مربع مسكن در آن به 35.000 دلار می‌رسد. اگر به نحو دیگری به موضوع نگاه كنیم خواهیم دید كه یكی از گرانقیمت‌ترین خیابان‌های مسكونی دنیا (خیابان باغ‌های كاخ كینگستون) در لندن قرار دارد كه مشهور به جاده‌ی میلیاردرهاست.
یكی از روشن‌ترین پیامدهای ركود اقتصادی برای ایالات متحده این است كه بیشتر پول ملی این كشور در حال سرمایه‌گذاری در كشورهای دیگر است و این در شرایط كنونی كمك چندانی به بهبود وضعیت اقتصادی نمی‌كند. براساس گزارش‌ها افراد ذی نفوذ در عرصه‌ی مسكن از موقعیت مكانی، تاریخ و جهان‌شهری بودن اروپا بیشتر لذت می‌برند. هرچند بازارهایی كه در افق پیش رو به چشم می‌خورند بیشتر در آسیا و آمریكای لاتین قرار دارد.


به نظر می‌رسد كه كسانی كه جیب‌های پر پول دارند تلاش می‌كنند بهترین سرگرمی‌ها، خانه‌ها و فرصت‌ها را برای خود فراهم كنند. اگر به فهرست ابر پنت‌هاوس‌های زیر كه در بازار مسكن اروپا وجود دارند نگاه مختصری بیاندازید مفهوم این سخن ما را بهتر درك خواهید كرد.

 

8. پنت هاوس رم: قیمت 8.6 میلیون دلار


زیر شیروانی رم

 

طبقه‌ی فوقانی (چهارم) ساختمان “پالازو دگلی آمباسیاتوری” (به معنی قصر سفیر) كه واقع در منطقه‌ی كوپد شهر رم باپرستیژ‌ترین نقطه‌ی پایتخت كشور ایتالیاست، به این نام خوانده می شود. این ساختمان در بین سال‌های 1917 تا 1921 ساخته شده و پنت هاوس آن در حدود 1500 فوت مربع (حدود 470 متر مربع) وسعت داخلی و 820 فوت مربع (حدود 260 متر مربع) وسعت تراس آن است.

 

 

یك آسانسور صاحب آن را به ورودی طبقه‌ی چهارم می‌رساند كه یك ورودی وسیع در آن‌جا در انتظار اوست. پس از آن اتاق انتظاری قرار دارد كه دارای چشم‌انداز نیم‌دایره‌ای است.

 

7. پنت هاوس وين: قيمت 18.2 ميليون دلار


پنت هاوس وين

 

این پنت‌هاوس یكی از گرانقیمت‌ترین املاك در كشور اتریش است و اخیرا در یك گردهمایی رسمی به میهمانان ویژه‌ای كه می‌توانند خریداران بالقوه‌ی آن باشند معرفی شده است. در حقیقت پنت هاوس دیوار به دیوار آن نیز با قیمت چند میلیون ارزان‌تر برای فروش گذاشته شده بود ولی ما از بین این دو بهترین را انتخاب كردیم. چشم‌انداز با پرستیژترین شهر كشور را تقریبا می‌توان از همه‌ی اتاق‌های آن با لذت مشاهده كرد و عرشه‌ی تعبیه شده بر فراز بام آن نقطه‌ی دید بی‌نظیر دیگری را به این چشم‌انداز فراهم آورده است.

در بسیاری از اتاق‌ها پنجره‌ها از سقف تا كف ادامه دارند و سایر اتاق‌هایی كه ساختی شبیه زیر شیروانی دارند با ایجاد فضایی آرامش بخش ساكنان را دعوت می‌كنند كه كتابی در دست در یكی از آن‌ها لم بدهند و از آسایش و تجمل آن‌ها لذت ببرند. از آن‌جا كه دو مورد دیگر از این نمونه‌ پنت‌هاوس‌ها برای فروش گذاشته شده بود فروشنده در ادامه‌ی بیان جزئیات تردید داشت و تنها به بیان این جمله بسنده كرد كه این خانه‌ها ارزش هر یك یورویی را كه بابت آن‌ها پرداخت می‌شود دارند.

 

6. پاريس: قيمت 14.7 ميليون دلار


پاريس

 

این پنت‌هاوس به زیبایی آراسته شده و در منطقه‌ی 16 پاریس قرار گرفته كه در واقع قلب عاشقانه‌ترین شهر دنیاست. در آن 5 اتاق خواب وجود دارد كه با چوب‌هایی از قرن 18 پوشانده شده و دارای یك نقشه‌ی اشكوب باز است. دو فضای پاركینگ در آن تعبیه شده یك سرداب دارد و اتاق خوابی بزرگ دارد كه قابلیت تبدیل به اتاق كار را نیز داراست.

برج ایفل و همچنین سایر فضاهای باشكوه شهر پاریس تنها چند قدم با آن فاصله دارد كه به آسانی از چشم‌انداز اتاق‌های خواب، تراس و سایر اتاق‌های آن قابل مشاهده‌اند. اتاق انتظار آن كه بسیار مجلل بوده و سخاوتمندانه تزیین شده است؛ فضای انتظار و ورودی غیرقابل وصفی را برای میهمانان شما فراهم آورده است.

 

5. فونت ویلی، موناكو: قیمت 23 میلیون دلار


ونت ویلی، موناكو

 

قیمت این پنت هاوس كه در منطقه‌ی تفریحگاه ساحلی موناكو قرار دارد در واقع كاهش داشته است. اطراف این پنت هاوس بوتیك‌ها، رستوران‌ها، بازارها و باغ‌های موناكو واقع است. همچنین لازم به ذكر است كه كل ساختمان از كف تا سقف با باكیفیت‌ترین مصالح و رعایت دقیق جزئیات بازسازی و مبله شده است.

 

 

این آپارتمان باكلاس و مجلل دارای اتاق نشیمنی است كه به یك تراس رو به تفریحگاه ساحلی موناكو ختم می‌شود. 3 اتاق خواب دارد. 4 حمام و یك تراس روی پشت بام با آشپزخانه‌ای در فضای باز داراست. همچنین یك اتاق دوش آفتاب، یك جكوزی و یك باغ زیبا در فضای باز آن تعبیه شده است. ارزش یك پنت‌هاوس رو به ساحل در موناكو در فصل مسابقات قایقرانی “گرند پریكس” معلوم می‌شود كه همه‌ی قایق‌های تفریحی مجلل و گردشگران ثروتمند به سمت این منطقه سرازیر می شوند. به این ترتیب صاحبان آن می‌توانند با لذت و از چشم‌اندازی كاملن مشرف به مسابقات آن را تماشا كرده و لذت ببرند.

 

4. پنت هاوس پاريس: قيمت 57.3 ميليون دلار 


  پنت هاوس پاريس

 

این پنت هاوس دو طبقه بوده و در منطقه‌ی 16 پاریس واقع است كه قلب شهر بوده و با چشم‌اندازی بر فراز رود سن در همسایگی برج ایفل قرار دارد. ابعاد دقیق آن نامشخص است. همین قدر كافی است كه بگوییم كه در آن 8 اتاق خواب، 8 حمام، یك تراس بر پشت بام، سونا، چشمه‌ی آب گرم، و باشگاه ورزشی موجود است. هر یك از اتاق‌های آن با مصالح مجلل ساخته و تزئین شده است. در طراحی آن همه‌ی جزئیات از جمله جریان هوا و فضاهای مناسب دیده شده است. صندلی‌های اتاق غذاخوری 30 عدد است و بی‌شك فضای بی‌نظیری را برای یك میهمانی شام با شكوه فراهم می‌كند.

 

 پنت هاوس پاريس

 

سرایدار و خدمه درب ورودی مجزایی داشته و در طبقه‌ی زیرین سه سرداب تعبیه شده و دو فضای امن برای نگهداری خودرو درنظر گرفته شده است. این خانه با جلال و بشكوه بوده ویكی از خاص‌ترین دارایی‌های مجلل این سرزمین محسوب می‌شود.

 

3. پنت هاوس لندن: قيمت 90 ميليون دلار


پنت هاوس لندن

 

این پنت هاوس كه در برج “كرانه‌ی جنوبی” با پلاك شماره 6 واقع شده مرتفع‌ترین خانه‌ی برج 41‌طبقه‌ای است كه بناست در سال 2015 ساخت آن به پایان رسیده و به بهره‌برداری برسد. این ساختمان كه بركرانه‌ی رود تیمز واقع شده با چشم‌اندازی برفراز چشم لندن و منظره‌ای بی‌بدیل از شهر دارای سه طبقه بوده كه شامل دو تراس بر پشت‌بام است كه در میان سایر امكانات و تجملات مطبوع آن احاطه شده است.

 

پنت هاوس لندن

 

این پنت هاوس جزء فهرست 10 مورد گرانقیمت‌ترین خانه‌های جهان بوده و صاحب خوشبخت آن برفراز برجی خواهد بود كه لندن را زیرپا داشته و در عین حال استخر خصوصی، اتاق‌های نشیمن وسیع، سرایداری و بسیاری دیگر از امكانات متنوع را خواهد داشت. سایر جزئیات آن كاملا محاسبه شده و منطبق با اثاثیه و مبلمانی است كه سال آینده برای آن تهیه خواهد شد.

 

2. پنت هاوس لندن: قيمت 227.5 ميليون دلار


پنت هاوس لندن

 

برخی این خانه را یك آپارتمان می‌نامند. ما آن را محل حیرت‌انگیزی برای زندگی می‌خوانیم. این خانه در منطقه‌ی باپرستیژ “هایدی پارك نایتزبریج” لندن واقع شده كه منطقه‌ی قرار گرفتن بسیاری از گرانقیمت‌ترین خانه‌های دنیاست. ساختمان خود دارای امكانات و تجهیزات متعددی همچون چشمه‌ی آب معدنی، سونا، اتاق بخار و اتاق استراحت و درمان‌های خاص است. قطعا در آن می‌توان یك باشگاه ورزشی، اتاق‌های خصوصی ورزش و نرمش، سالن اسكواش، سینما، زمین گلف مجازی، اتاق بازی و سرگرمی، اتاق‌های كار و ملاقات‌های خصوصی، سرداب‌های نگهداری از شراب، پاركینگ زیرزمینی و یك دستگاه رولزرویس آماده به خدمت نیز یافت.

 

 

هر یك از اتاق‌ها دارای جزئیاتی است كه با سلیقه تعبیه شده و با بهترین مصالح ساخته شده است. پنج اتاق خواب كه هریك شاهكاری از معماری است در جای جای ساختمان نشسته‌اند. یك سوی ساختمان كاملا برای زندگی گروهی و بازی و سرگرمی طراحی شده در حالی‌كه سوی دیگر آن راحتی، آسایش و آرامش پیش‌بینی شده است و كاملا برای خواب و فعالیت‌های اتاق خواب مناسب است.

 

2. پنت هاوس موناكو: قيمت 440 ميليون دلار


پنت هاوس موناكو

 

موناكو در صدر فهرست گرانقیمت‌ترین نقاط دنیا قرار دارد. بنابراین جای شگفتی نیست كه گرانقیمت‌ترین پنت‌هاوس جهان را بتوان در آن‌جا یافت. پنت‌هاوس “تور اودون” دارای ویژگی‌های متعددی است كه امیدواریم زمان وفضا امكان بیان آن‌ها را به ما بدهد.

 

پنت هاوس موناكو

 

پروژه‌ی ساخت این بنا چند سالی در دست اجرا قرار داشت و انتظار می‌رود كه امسال به انتهای خود رسیده و آماده‌ی بهره‌برداری شود. معمار مشهور ایتالیایی الكساندر جیرالدی با الهام گیری از معماری ابتدای قرن بیستم در پاریس به طراحی آن اقدام نموده است.

برخی از مهم‌ترین جاذبه‌های این بنا عبارتند از: پنجره‌های كف تا سقف،‌آبراه خصوصی كه از اتاق رقص سرچشمه گرفته و به استخر عظیم آن ختم می‌شود. فضای ساختمان در پنج طبقه بوده و در حدود 11.000 فوت مربع (تقریبن 3500 متر مربع) را در بر می‌گیرد. در ازای هزینه‌ای كه پرداخت می‌كند صاحب پنت هاوس یك راننده‌ی شخصی و یك آشپز خصوصی دائمی خواهد داشت. وی همچنین بهترین چشم‌انداز كشور را به دلیل ارتفاع 560 فوتی (180 متری) ساختمان خواهد داشت.

قیمت این پنت هاوس از زمان شروع ساخت آن تا كنون حدود 100 میلیون دلار افزایش یافته كه مهمترین آن افزایش تعداد داوطلبان خرید آن از آن زمان تا كنون و بازبینی هزینه‌های ساخت آن بوده كه به زودی شاهد افتتاح آن خواهیم بود.

تا كنون 26 واحد دیگر از آپارتمان‌های اودون به فروش رسیده كه البته 259 واحد دیگر به علاوه‌ی 73 مكان اقامتی خصوصی آن باقی مانده است. پنت‌هاوس‌ها هم به دلیل ویژگی‌های پرخرج و منحصر به فردشان در رده‌بندی مجزای مختص به خود قرار دارند.

 

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
  • هیچ نظری یافت نشد

پیوندهای مفید

تماس با ما

شماره تماس: 88231286 (21) 98+

آدرس ایمیل: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید