چهارشنبه, 09 ارديبهشت 1394 ساعت 15:44

گران‌قیمت‌ترین خانه‌های اروپایی

این مورد را ارزیابی کنید
(8 رای‌ها)

گران‌قیمت‌ترین خانه‌های اروپایی

آیا تا كنون تصور كرده‌اید كه خانه‌ی رویاهای شما چگونه می‌تواند باشد؟ همه‌ی ما در رویاپردازی‌های‌مان حداقل یك یا چند بار تصور كرده‌ایم كه برترین خانه‌ی رویایی را با هرچه كه لازم و مورد نیاز آن است داریم. شاید شما بخواهید كه یك اتاق نمایش بزرگ، استخر سر پوشیده، زمین تنیس، و یا یك آشپزخانه‌ی بسیار بزرگ همه را در همان خانه داشته باشید.
متاسفانه اغلب ما ناچاریم با آنچه داریم بسازیم و خودمان را با همین‌چیزی كه داریم خوشبخت بپنداریم. ولی اندكی از مردم خانه‌ی بی‌نقص رویاهای خود را ساخته‌اند و برخی از این خانه‌های رویایی در اروپا واقع شده‌اند.


بسیاری از ما ممكن است تنها توقع داشتن یك خانه یا آپارتمان ساده را داشته باشیم ولی برای آنان كه در طبقات بالای هرم ثروت نشسته‌اند خانه نماد همه‌ی آن‌چیزی است كه آن‌ها در زندگی می‌خواهند. و بی شك چنین خانه‌ای لاجرم باید از خانه‌های بسیار گران‌قیمت باشد. این خانه‌ها نه فقط در اروپا بلكه در سرتاسر جهان موجودند. آیا هیچ یك از این خانه‌ها قیمت خانه‌ی رویایی شما را دارند؟ بی‌شك این خانه‌ها برای كسانی ساخته شده‌اند كه توانایی خرید آن‌ها را داشته باشند، پس اجازه دهید بدون هیچ سخن اضافی دیگر نگاهی بیاندازیم به فهرست گران‌قیمت‌ترین خانه‌ها در اروپا.


10. عمارت هِنِلی (Henley Mansion)


خانه های اشرافی


عمارت هِنِلی متعلق به یك میلیاردر روس است و برآورد می‌شود كه ارزش آن در حدود 220 میلیون دلار باشد. این عمارت در كنار رودخانه‌ی تمیز در لندن واقع شده و چشم اندازی خیره كننده دارد. در داخل آن چند استخر زیبا، و چند زمین گلف موجود است. ولی آن‌چیزی كه این عمارت را واقعا از سایر خانه‌های مشابه خود متمایز می كند، داستان‌های متعدد ارواح است كه در باره‌ی آن گفته می شود. پس مراقب باشید.

 

9. خانه ی بزرگ مسكو (Moscow Manor)


ساختمان لوکس


خانه‌ی بزرگ مسكو در چند مایلی خارج مسكو پایتخت روسیه قرار دارد. حتی اگر پیش از این علاقه‌ای به زندگی كردن در روسیه نداشته‌اید، ممكن است پس از انداختن نگاه مختصری به این خانه نظرتان عوض شود. این عمارت دارای استخری بی‌نظیر، مركز تفریحات و سرگرمی و خانه‌های مجزایی برای میهمانان دارد.


8. باغ‌های قصر كنگزینگتون (Kensington Palace Gardens)


باغ‌های قصر كنگزینگتون


این ایالت زیبا بیش از 230 میلیون دلار ارزش دارد. عمارت باغ‌های قصر كنگینزتون كه در بریتانیا واقع است توسط لاكشمی میتال از تاجران بین‌المللی فولاد و یكی از ثروتمندترین انسان‌هایی كه تا كنون زیسته است خریداری شد. اخیرا این خانه باردیگر برای فروش گذاشته شده و به این ترتیب آماده است كه عاشقانش آن را بربایند.


7. بارگاه بالا به پایین (Updown Court)


خانه های لوکس


بارگاه بالا به پایین در شِری انگلستان واقع شده و دارای ویژگی‌های بهترین خانه‌هایی است كه در بریتانیای كبیر وجود دارد. این خانه دارای چند اتاق خصوصی نمایش و پخش فیلم، زمین‌های تنیس، اتاق‌های خواب و استخرهای شنا و همچنین اصطبل و گاراژی برای یكی دو جین اسب و ماشین‌ و لیموزین‌ است. این خانه نخست در دهه‌ی 1920 ساخته شد ولی از آن‌زمان تا كنون بارها مورد بازسازی قرار گرفته تا به روز به نظر برسد.

 

6. ویلای ویكتوریایی اِلِنا فرانچوك (Elena Franchuk’s Victorian Villa)


 ویلای ویكتوریا


اِلِنا فرانچوك یك نوع دوست اوكراینی است كه این خانه را كه در جنوب غربی لندن قرار دارد به قیمتی بیش از هشتاد میلیون پوند خریداری كرده است. ولی گذشته از قیمت، خود خانه حیرت برانگیز است. این خانه دارای 5 طبقه، 10 اتاق خواب، یك استخر سرپوشیده‌ی زیر زمینی، یك سینما، سونا، كتابخانه،‌ و باشگاه بدنسازی است. همچنین این خانه در طول این ساله‌ها (و با صرف میلیون‌ها دلار) بارها مورد بارسازی وبه روز رسانی قرار گرفته است. ویلای ویكتوریایی در اصل تا سال 1997 یك مدرسه‌ی ابتدایی دخترانه بوده و پس از آن با بازسازی‌هایی كه انجام شد به یك ویلای واقعا رویایی كه امروز هست، تبدیل شد. این خانه می‌تواند همان خانه‌ی رویایی باشد كه هركسی در خیال خود آن‌ را می‌پروراند ولی متاسفانه اكنون صاحب دارد.

 

5. پنت هاوس وان هاید پارك (One Hyde Park Penthouses)


پنت هاوس


پنت هاوس وان هاید پارك یكی از گران‌قیمت‌ترین خانه‌‌ها در سراسر جهان است كه بیش از 200 میلیون دلار قیمت دارد ولی ارزش هر یك دلاری را كه بابت آن پرداخت می‌شود داراست. این قیمت خانه نه تنها یكی از گران‌قیمت‌ترین پنت‌هاوس‌های دنیاست بلكه گران‌قیمت‌ترین خانه‌ی بریتانیا نیز هست. این خانه با 5100 متر مساحت چشم‌اندازی بر فراز بزرگ‌ترین پارك لندن دارد و دارای هرآن چیزی است كه شما در رویاهای خود می‌توانید تصور كنید یا به آن نیاز دارید: باشگاه ورزشی اختصاصی، كتابخانه، مراكز سرگرمی و تفریحات، استخرهای شنا و غیره است. در آن همچنین پنت‌هاوس های كوچكتری وجود دارد كه هریك از 20 تا 30 میلیون ارزش دارند. مطمئنن این پنت‌هاوس‌ها به اندازه ی خود پنت‌هاوس دویست میلیون دلاری بینندگان را تحت تاثیر قرار نمی‌دهند ولی آن ها نیز به نوبه‌ی خود بسیار با ارزش‌اند.


4. عمارت حریری در لندن (Hariri’s London Mansion)


خانه حریری در لندن


عمارت حریری در لندن نه تنها 7 طبقه است بلكه دارای 45 اتاق خواب است. شما می‌توانید همه‌ی اقوام خود را برای ماندن در آنجا دعوت كنید و بازهم اتاق‌های اضافی داشته باشید. نه فقط این موضوع بلكه پنجره‌های ضد گلوله كه خانه را امن و ایمن كرده و آشپزخانه‌ای كه از مواد اولیه‌ای از جنس طلا بنا شده و لوازم مورد استفاده در آن نیز از طلا هستند، همه و همه موجب حیرت شما می شود. در اصل این خانه به عنوان 4 خانه‌ی مجزا ساخته شده ولی در نهایت به صورت یك خانه‌ی بزرگ به فروش رسید. روی‌هم‌رفته عمارت حریری در لندن یكی از بزرگترین و گران‌قیمت‌ترین خانه‌ها در بریتانیاست و فیمت آن چیزی بالای 300 میلیون پوند است.


3. قلعه‌ی بران (Bran Castle)


 قلعه‌ی بران


ممكن است قلعه‌ی بران در فهرست خانه‌های رویایی هركسی قرار نگیرد ولی ارزش گنجاند در فهرست گران‌قیمت‌ترین خانه‌ها در اروپا را دارد. این خانه كه در زمینی با مساحت بیش از 8 هكتار در رومانی ساخته شده مشهور است به این كه خانه‌ی یك شخصیت غیر مشهور به نام كنت دراكولا بوده است. این خانه در دهه‌ی 1980 به صورت یك موزه درآمد تا این كه صاحب آن به دلیل نامعلومی تصمیم به فروش آن گرفت. قیمت فروش آن نیز اعلام نشد ولی حدس و گمان‌ها حاكی از قیمتی چند صد میلیون دلاری است. با این‌حال هنوز كسی این خانه را نخریده و به همین دلیل هركس كه آن را بخواهد می‌تواند تصاحبش نماید.


در میان همه‌ی خانه‌هایی كه در این فهرست به چشم می‌خورند، قلعه‌ی بران بی شك بیشترین پیشینه‌ی تاریخی را در بر دارد. این خانه در اصل در قرن چهاردهم میلادی ساخته شده و به عنوان قلعه‌ای برای رومانیایی‌ها بوده كه در آن از خود در برابر حملات ارتش ترك‌های عثمانی كه پیاپی از میان كوهستان‌های ترانسیلوانیا به این بخش‌های اروپا لشكر كشی می‌كردند، محافظت می نموده‌اند. امروزه این قلعه همچنان با اقتدار سربرافراشته و دارای 17 اتاق خواب، و 40 اتاق دیگر است. صدها قطعه اثاثیه و مبلمان تاریخی و عتیقه در آن موجود است و به رغم آن كه برای فروش گذاشته شده شما می‌توانید بدون آن كه صدها میلیون دلار بابت خرید آن بپردازید بروید و داخل آن را ببینید.

 

2. ویلا لیوپولدا (Villa Leopolda)


ویلا لیوپولدا


این خانه كه ارزشی بیش از نیم میلیارد دلار دارد بی‌شك یكی از گران‌قیمت‌ترین خانه های دنیا و همچنین گران‌قیمت‌ترین خانه در سطح اروپا محسوب می شود. بنای این خانه كه به زیبایی در منطقه‌ی ریوریای فرانسوی واقع شده در سال 1902 نخستین بار به دستور پادشاه وقت بلژیك به نام لیوپالد بر زمین گذاشته شد. این خانه دارای هفت طبقه و نوزده اتاق خواب است و همچنین باغی بزرگ و استخری پهناور در آن قرار دارد. اثاثیه‌ی منزل فقط چند صد نفر را برای جابه‌جایی یا تعمیر و نگهداری لازم دارد. با این حال این ویلا هم‌اكنون متعلق است به میلیاردر روس میخائیل پروخروف و به نظر نمی‌رسد كه به این زودی‌ها به كس دیگری فروخته شود.


1. كاخ باكینگهام (Buckingham Palace)


كاخ باكینگهام


ممكن است شما تعجب نكنید كه این را بشنوید كه كاخ باكینگهام رسما گران قیمت‌ترین خانه در اروپاست. این خانه كه ارزش آن به قیمت سرسام‌آور 1.5 میلیارد دلار برآورد می‌شود به عنوان خانه‌ی ملكه الیزابت دوم محسوب می شود و از سال 1953 و از زمانی كه الیزابت به سلطنت رسید به عنوان تخت‌گاه پادشاهی خاندان سلطنتی انگلستان محسوب می شود. پس همانطور كه می‌توانید حدس بزنید این خانه نیز هرگز برای فروش گذاشته نخواهد شد.

 

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

پیوندهای مفید

تماس با ما

شماره تماس: 88231286 (21) 98+

آدرس ایمیل: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید