دوشنبه, 10 فروردين 1394 ساعت 08:15

10 خودرو كه خود به خود حسادت برانگيزند

این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)

بوگاتی ویرون

 چند سال اخیر خودروهایی به نمایش درآمده‌اند كه خواه شاسی آن‌ها به زمین چسبیده باشد، خواه آن‌ها شاسی بلند باشند، همه از خودروهایی هستند كه هجومی، پرقدرت و با تیپ اسپرت طراحی شده‌اند. برخی از آن‌ها حتی دارای ویژگی‌های مصرف بهینه‌ی سوخت و هیبریدی هستند.

اسامی كه در لیست زیر به چشم می‌خورند آشنا هستند و برخی چون ستاره‌ می‌درخشند و حیرت همگان را برانگیخته‌اند. همه‌ی آن‌ها بی‌شك جالب‌ترین نمونه‌هایی هستند كه در چنین مجموعه‌ای گردآمده‌اند و به خودی‌خود حسادت همگان را برمی‌انگیزند. این خودروها براساس ویژگی قیمت و قدرت خریداران رتبه‌بندی نشده‌اند. و یا این كه هم‌خانواده بودن آن‌ها مبنای جمع‌شدن آن‌ها در این فهرست نبوده است. همچنین مصرف سوخت آن‌ها نیز مبنای رده‌بندی‌شان نبوده است. تنها مختصاتی كه ما برای جمع آوری این فهرست در نظر گرفته‌ایم، طراحی و كاربرد ویژه‌ی این خودروهاست.

 

10. جگوار مدل اف سقف جمع‌شو – قدرت موتور 495 اسب بخار


جگوار مدل اف

 

مدل اف نه تنها خودرویی تحسین برانگیز است بلكه از داخل تا خارج آن با ظرافتی مثال‌زدنی طراحی و ساخته شده است. به نظر می‌رسد كه جگوار در این مدل خودروی خود تمام مرزهایی را كه تاكنون پیموده بود درنوردیده است. این خودروی دارای ویژگی‌های برجسته‌ای است. قابلیت‌های كنترل و كاركرد‌های آن بعنوان یك كوپه‌ی سقف جمع‌شو بسیار قابل توجه است. موتور 8 سوپاپ آن كه 5 لیتر حجم دارد، 495 اسب بخار توان داشته و با شتاب خارق‌العاده‌ای تنها در 2/4 ثانیه می‌تواند سرعت خود را به 100 كیلومتر بر ساعت برساند. این خودروی سقف جمع‌شو با حداكثر سرعت 300 كیلومتر بر ساعت شما را بر قله‌ی سرعت می‌نشاند. این جگوار مدل اف همچون پلنگی كه با شتاب به تعقیب شكار خود برخاسته است بی‌رحم بوده و چیزی در پشت سرش باقی نمی‌گذارد.

 

9. رنجرور اورفينچ – قدرت موتور 505 اسب بخار


 

رنجرور اورفينچ

 

اورفینچ شركتی بریتانیایی است كه در تولید و بهینه‌سازی مدل‌های مختلف خودروی لندرور همچون ایووك مسحوركننده یا مدل اسپرت فِروشِس (به معنی وحشی) و یا مدل رنجرور كلاسیك تخصص دارد. هریك از خودروهای مدل اورفینچ به طور خاصی طراحی شده‌اند تا همه‌ی نیاز‌ها و خواسته‌های راننده‌ی خود را برآورده سازند. هرچند برخی از تغییرات ممكن است در مدل‌های آن با یكدیگر تفاوت داشته باشد ولی موتور همه‌ی خودروهای این مدل از یكی از دو نوع وی 6 با حجم 3 لیتر یا وی 8 با حجم 5 لیتر است. موتور وی 6 قادر به تولید 335 اسب بخار توان  بوده و شتاب آن معادل رسیدن به سرعت 100 كیلومتر بر ساعت در 3/7 ثانیه است. از سوی دیگر و در شرایطی حتی بهتر موتور وی 8 آن با توان 505 اسب بخار تولید انرژی می‌تواند تنها در 3/5 ثانیه سرعت خود را به 100 كیلومتر بر ساعت برساند.

 

8. آئودی R8– قدرت موتور 525 اسب بخار


آئودی R8

 

مدل آر 8 آئودی نه تنها خودرویی پویاست بلكه می‌توان آن را متمایز، تحریك كننده، و دارای تیپ اسپرت دانست. زیر كاپوت این خودرو یك موتور وی 10 با حجم موتور 2/5 لیتر قرار گرفته كه با توان 525 اسب بخار تولید و سرعت 310 كیلومتر بر ساعت حضور خود را به رخ همگان می‌كشد. این خودرو در جاده همچون حیوانی مهار ناشدنی است. آئودی آر 8 را هنگامی كه رها كنند در حالت دنده اتوماتیك در مدت 8/3 ثانیه و در حالت دنده دستی در مدت 2/4 ثانیه به سرعت 100 كیلومتر در ساعت می‌رسد.  این خودرو كه بدنه‌ی آن از آلومینیوم سبك تولید شده می‌تواند تجربه‌ی فراموش‌نشدنی، كاركرد بالا و سرعت بی‌مانندی را برای شما فراهم آورد.

 

7. مرسدس بنز جی 63 AMG – قدرت موتور 536 اسب بخار


مرسدس بنز جی 63 AMG

 

این خودروی تنومند و پیشرو قدرتمند و پرنیرو بوده و با ویژگی‌های ممتازش تقریبا هر خودروی دیگری را كه در محدوده‌ی ظرفیت حجم موتور آن قرار دارد و یا خودروهایی كه طراحی‌های مشابهی دارند پشت سر می‌گذارد. این خودروی اسپرت اشرافی و ورزشكارانه از لحاظ طراحی داخلی و خارجی هیچ نقصی نسبت به آنچه از یك خودروی كامل انتظار می‌رود ندارد. به علاوه این خودرو همچون یك اسب سركش پر زور كه دارای اندامی پرتوان و بادوام و قدرت فراوان است می‌ماند. این خودرو دارای كاركرد‌های متنوع و فراوانی است. ایجاد رشك و حسادت در دیگران  با سوار شدن بر یك خودروی شاسی پایین اسپرت را فراموش كنید. فقط چنین خودروهایی نیستند كه حس حسادت را در دیگران برمی‌انگیزند. موتور جی63 AMG كه مرزهای فناوری را با فاصله‌ی بسیار درنوردیده است از نوع وی 8 با حجم 5/5 لیتر بای توربو است كه دارای توان 536 اسب بخار و حداكثر سرعت 210 كیلومتر بر ساعت  است.

 

6. آستون مارتین ونكوئیش– قدرت موتور 565 اسب بخار


 آستون مارتین ونكوئیش

 

ونكوئیش یكی از مهم‌ترین خودروهای گرندتور جهان است كه هرچه درباره‌ی سلیقه و قدرت در خودرو به نظر می‌رسد در آن جمع شده است. موتور این خودور كه دارای یك موتور وی 12 با توان 565 اسب بخار بوده می‌تواند در 1/4 ثانیه به سرعت 100 كیلومتر بر ساعت برسد كه از این لحاظ در میان خودروهای وولانت كه تا كنون توسط شركت آستون مارتین ساخته شده‌اند منحصر به فرد است. این خودرو دارای حداكثر سرعت 295 كیلومتر بر ساعت بوده و این بخت را برای راكب خود فراهم می كند كه از مبدا تا مقصد را نه تنها با سرعت بالا بلكه غرق در آسایش و سلیقه‌ و اشرافی‌گری طی كند. ونكوئیش از درون تا بیرون به خوبی در همه‌ی خصوصیات متعادل بوده و با پوسته‌ای از فیبر كربن كه از پیش تا پس آن كشیده شده دارای خصوصیات مهندسی پیچیده‌ای بوده و عملكردی بی‌نقص دارد.

 

5. رولز رويس رِيث (شبح) – قدرت موتور 624 اسب بخار


رولز رويس رِيث

 

رِیث كه سریعترین و قدرتمندترین رولزرویسی است كه تا كنون ساخته شده غرش بی‌نظیر خود را آشكار كرده است. این خودروی به روز با پشتوانه‌ای از تاریخچه‌ای طولانی از سلیقه‌ و اشرافی‌گری شاهانه بی‌حد قدرتمند بوده و به آخرین فناوری‌های پیشرفته مجهز شده است. از لحاظ طراحی خارجی هیبت ظاهری آن هر بیننده‌ای را به احترام وامی‌دارد. تا حدودی سنگین به نظر می‌رسد ولی به نرمی بر جاده می‌خرامد. ظرایف بسیاری كه در طراحی آن به كار رفته آن را دوست‌داشتنی‌تر كرده است. از همان لحظه‌ی استارت زدن موتور وی 12 دو توربوی آن تا بالاترین توان خود دور برمی‌دارد. موتور 624 اسب بخاری رِیث در مدت 5/4 ثانیه می‌تواند به سرعت 100 كیلومتر بر ساعت رسیده و دارای حداكثر سرعت 250 كیلومتر بر ساعت است.

 

4. لامبورگینی آوانتادور– قدرت موتور 691 اسب بخار


لامبورگینی آوانتادور

 

آوانتادور با آن بدنه‌ی بزرگ و طولانی و شاسی كوتاهش پرچم‌دار خودروهای تولیدی لامبورگینی است. به دلیل موتور پر توان و پرقدرتش كه از نوع وی 12 با توان 691 اسب بخار است در كنار جعبه دنده‌ی 7 حالته و تمام چرخ خود از ویژگی‌های ممتازی برخوردار است. آنچنان عنصر سركش قدرت در اجزای آن نهفته و آنچنان تظاهر و خودنمایی باشكوه در ظاهر آن پدیدار است كه هر بیننده‌‌ای عمیقا تحت تاثیر آن قرار می‌گیرد. آوانتادور از لحاظ ابعاد به طرز شگفت‌انگیزی روپا و سبك به نظر می‌رسد. این مدل لامبورگینی بویژه به دلیل حداكثر سرعت 370 كیلومتر بر ساعت خود راننده‌اش را به هیجان‌انگیزترین تجربه‌اش رهنمون می‌سازد.

 

3. فراری لافراری– قدرت موتور 789 اسب بخار


فراری لافراری

 

لافراری محصولی است اسرار آمیز كه تعداد كمی از آن مدل تولید شده و سایر مدل‌های فراری را پشت‌سر گذاشته است. این مدل زیبا مطابق با آخرین فناوری ساخته شده و پرقدرت‌ترین موتور و باشكوه‌ترین طراحی را داراست. این خودرور قدرتمندترین نمونه در نوع خویش بوده و با برخورداری از یك موتور وی 12 با توان 789 اسب بخار، به همراه 161 اسب بخار توان اضافه‌ای كه از موتور الكتریكی جانبی آن تولید می‌شود،‌می تواند در كمتر از 3 ثانیه با شتابی سرسام آور به سرعت 100 كیلومتر بر ساعت برسد. حداكثر سرعت این خودرو بالغ بر 355 كیلومتر بر ساعت است. با توجه به قابلیت‌های دوگانه‌ی آن، لافراری می‌تواند سریعتر از همیشه حركت كرده و همزمان برخی خصوصیات نامطلوب موتورهای پیشین تك محركه را از خود دور نماید.

 

2. پورشه 918 اسپايدر – قدرت موتور 887 اسب بخار


پورشه 918 اسپايدر

 

آلمانی‌ها به دلیل تلاش مداوم، دقت وسواس‌گونه، طراحی‌های بی‌نقص و مهارت در تولید توانسته‌اند همواره حضور پررنگی در عرصه‌ی تولید اتومبیل در دنیا داشته باشند. مدل اسپایدر 918 با برخورداری از دور موتور بالا نمونه‌ی بارزی از این موضوع است. این محصول زیبا و هنرمندانه دارای موتوری است از نوع وی 8 كه دو موتور الكتریكی جانبی نیز داراست كه با تولید 887 اسب بخار نیرو به یك غول دورگه‌ی بنزینی-الكتریكی بدل شده است. تنها در یك چشم بر هم زدن 5/2 ثانیه‌ای سرعت این اسب پر زور می تواند همچون جت  به مرز 100 كیلومتر بر ساعت برسد. اسپایدر 918 چیزی فراتر از شكوه، كاركرد عالی و حتی صرفه‌جویی در مصرف سوخت است.

 

1. بوگاتی ویرون – قدرت موتور 1001 اسب بخار


بوگاتی ویرون

 

آنچه كه مدل‌های ویرون، گرند اسپرت، سوپر اسپرت، و ویتسی به طور مشترك از آن برخوردارند عبارتست از طراحی شكوهمند منحصر به فرد بوگاتی، و كاركرد فوق‌العاده كه تجربه‌ی یك رانندگی نشاط‌آور را در پی دارد. علاوه بر یك دسته ویژگی‌های نوآورانه و خلاقانه‌ای كه این مدل داراست نوآوری و خصوصیات منحصر به فردی نیز در زیر كاپوت آن نهفته است. شاید بتوان ویرون را یكی از پیچیده‌ترین محصولات صنعت خودرو در همه‌ی دوران‌ها برشمرد. در كمتر از 5/2 ثانیه این اسب پر زور سركش با رها ساختن توان سرسام‌آور 1001 اسب بخاری نهفته در موتور 16 سیلندری خود سرعت 100 كیلومتر بر ساعت را درنوردیده است.  با داشتن حداكثر سرعت 390 كیلومتر بر ساعت ویرون را باید در نوع خود غیر قابل قیاس و بی‌همتا در میان خودروهای از این دست دانست.

 

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

پیوندهای مفید

تماس با ما

شماره تماس: 88231286 (21) 98+

آدرس ایمیل: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید