یکشنبه, 17 خرداد 1394 ساعت 17:44

گران‌قيمت‌ترين خانه‌های خودرويی در جهان

این مورد را ارزیابی کنید
(4 رای‌ها)

10 مورد از گران‌قيمت‌ترين خانه‌های خودرويی در جهان

اگر شما عاشق مسافرت هستید، بویژه در جاده‌های باز دنیا پس از داشتن یك خانه‌ی خودرویی لذت خواهید برد. شكوه داشتن خودرویی كه دارای حمام و دستشویی بوده آشپزخانه و سایر امكانات رفاهی را كه در خانه‌ی خود در اختیار دارید داشته باشد و در عین حال بتوانید با آن به ماجراجویی در حیات وحش بپردازید بسیار شگفت‌انگیز خواهد بود. اگر در اتومبیل خود جا برای درازكشیدن داشته اتاق نشیمنی برای پاروی‌پا انداختن در اختیارتان باشد رانندگی و بلكه زندگی برایتان واقعا لذت‌بخش خواهد بود. این امكاناتی است كه خانه‌های خودرویی برای شما تضمین نموده و به عنوان نمونه از آن‌ها می‌توان از مدل عروسكی با ظرفیت چهار نفره‌ای كه شركت تویوتا تولید كرده اشاره كرد كه غبطه‌ی هر بیننده‌ای را برمی‌انگیزد.


در سال‌های اخیر تعداد خانه‌های مجلل خودرویی اتوبوسی كه از اتوبوس‌ها یك عمارت مسكونی باشكوه كه بر چرخ‌های خود سوار است ساخته‌اند در حال افزایش است. در حالی‌كه این درست است كه خیلی از امكاناتی كه به این خانه‌های خودرویی افزوده شده شاید چندان ضروری به نظر نرسد ولی بی‌شك این خانه‌های خودرویی همه رشك‌برانگیزند.اگر شما به اندازه‌ی كافی خوش‌شانس باشید كه پول اضافی برای به آتش كشیدن داشته باشید و به علاوه دوست نداشته باشید شكوه و رفاهی را كه در خانه‌ی خود به آن عادت كرده‌اید ترك كنید، و در عین حال دوست دارید از گردش در جاده‌های زیبای جهان لذت ببرید پس چرا معطل می‌كنید و سوار یكی از این خانه‌های خودرویی مجلل نمی شوید؟ و چه كسی است كه نخواهد با یك اتوبوس تفریحی كه همچون باپرستیژ‌ترین كلوپ‌های شبانه است به اتفاق دوستانش به گشت و گذار در جاده‌ها بپردازد. معمولا مردم سفر با یك قایق تفریحی یا یك لیموزین را معادل یك سفر مجلل می‌دانند ولی این ده خانه‌ی خودرویی كه گران‌قیمت‌ترین نمونه‌های این خودروها در جهان هستند ثابت كرده‌اند كه هیچ مركب راهوری نمی‌تواند از لحاظ شكوه و آسایش به رقابت با این خودروهای مانند اسباب‌بازی بپردازند.


10. اتوبوس بنیادین انتگرا 2015-45 دی ال كیو: 464 هزار دلار


كالسكه‌ی بنیادین انتگرا


اتوبوس بنیادین كه دارای ظاهری شگفت‌انگیز است محصول شركت انتگراست (Entegra) كه ساختار اتاق متمایزی را به نمایش گذاشته و دارای 8 صندلی راحتی و رانندگی و هدایت هوشمند است كه رانندگی با آن را كاملا راحت كرده و در عین حال از فناوری‌های متنوع متحرك‌سازی و تجهیزات هدایت لمسی بهره می برد. طراحی با سلیقه‌ی این خانه‌ی خودرویی شامل یك سوئیت اصلی با كمدهای دورتادوری از چوب سدار است و به علاوه‌ی آن دارای یك بار برای نگهداری و سرو نوشیدنی‌ و اتاق سرگرمی و تفریحات است. رویه‌ی كابینت‌های آشپزخانه‌ی این اتوبوس بنیادین از سنگ كوارتز ساخته شده و كف آن از سرامیك گرما دیده است.یك دوش یك نفره و بسیاری چیزهای دیگر نیز از جمله امكانات آن هستند. به لطف سایز بسیار بزرگ و امكانات مجلل این خودروی تفریحی شما می‌توانید مدت مدیدی با آسایش تمام در آن به سر برید.


9. اتوبوس مگنا كانتری: 495 هزار دلار


كالسكه‌ی مگنا كانتری


این اتوبوس تغییر حالت یافته‌ی 12 متری توسط شركت مشهور كانتری كوچ (Country Coach) ساخته شده است. موتور آن از نوع كامینز و با قدرت 600 اسب بخار بوده و به لطف موتور قدرتمند و پرشتاب و چرخ‌های تلسكوپی خویش به آسانی و با صلابت از ارتفاعات و شیب‌های تند بالا می‌رود. فضای درونی با كابین‌هایی از جنس چوب گردو پوشیده شده و كف‌پوش آن جنسی شبیه مرمر دارد. یك مبل راحتی بزرگ به علاوه‌ی تخت‌خوابی جادار، صندلی‌ها،‌ماشین لباس‌شویی، اطاقك غذاخوری، و راه‌پله‌ای فرش شده از امكانات دیگر آن است. صفحه‌های خورشیدی بر بام خودرو انرژی لازم را برای لوازم برقی داخل آن فراهم آورده و درب آن نیز بدون كلید و با یك صفحه‌ی لمسی باز و بسته می شود.


8. یونیكت آمریگوی بین‌الملل: 500 هزار دلار


یونیكت آمریگوی بین‌الملل


این خودروی تفریحی (UNICAT Amerigo International) تا حدودی شبیه كامیون حمل زباله است. ولی این ظاهر ساده و فروتنانه تنها گول‌زنك است. در ظاهر آن چندان چیزی كه به نظر با شكوه و مجلل برسد نمی‌بینید بلكه این داخل آن است كه این مفاهیم را برای شما مجسم می‌سازد و قیمت آن را تا نیم میلیون دلار بالا برده است. یونیكت مدل‌های خود را خودروهای كاوشگر نامیده و این یكی از تنومندترین نمونه‌ها از این سری خودروهای تفریحی است. سخن در باره‌ی این مدل‌های این خودروها تا به آن حد بالا گرفته كه گفته می شود ساخت آن از مكاشفات یوحنا در كتاب مقدس الهام گرفته است. 


این خودرو كه دارای صفحات خورشیدی بوده و باك آن ظرفیت سوخت برای 3200 كیلومتر را داراست می‌تواند از ساحلی تا ساحل دیگر را بدون سوخت‌گیری بپیماید. در داخل آن یك آشپزخانه،‌ یك سوئیت اصلی، یك اتاقك كار،‌ و حتی یك دستگاه آب‌ساز است كه می‌تواند در مواردی كه ممكن است دسترسی به آب قابل آشامیدن نداشته باشید، آلودگی آب را برطرف كرده و از غیرقابل مصرف‌ترین آب، برای شما آبی گوارا و نوشیدنی تولید كند. اگرچه قیمت خرید این خودرو حتی بیش از بهای خرید یك خانه است ولی بسیاری از ماجراجویان معتقدند كه برای دل به دریا زدن و سفر در مناطق سخت كاملا می‌توان به این خودور اعتماد كرد.


7. موناكو داینستی 45 پی 2015- 585.750 دلار


موناكو داینستی


شركت موناكو (Monaco) یكی از شركت‌های پیشرو در عرصه‌ی تولید خودروهای تفریحی و خانه‌های خودرویی است. این خودرو با یك شاسی اتومیل بزرگ و یك موتور 600 اسب بخار قدرتمند از شركت كامینز (Cummins) است كه طراحی آن ایده‌های را برای صاحبان فعلی شركت موناكو بوجود آورده كه این شركت می‌تواند با استفاده از نظرات و طرح‌هایی كه مشتریانش در ذهن دارند خودروهای بهتری مطابق خواست و میل همان مشتریان تولید كند.


داخل داینستی (Dynasty) هر چیزی به زیبایی طراحی و ساخته شده است. كابینت‌های كنارهم یك ال ای دی سقفی و یك تلویزیون كه قابلیت كنترل از مركز فرمان اصلی خودرو را دارند و سقفی كه با سرامیك پوشانده شده از ویژگی‌های این خودوری تفریحی است. اتاق خواب اصلی آن دارای یك تخت شاهانه و تشك‌هایی از نشان تجاری مشهور سرنیتی (Serenity) است. دورتادور فضای داخلی نیز با چوب سدار و كمدهای دیواری كنار هم شاخته شده است.


6. نیومار شاه آیر 2015: 738.645 دلار


نیومار شاه آیر


شاه آیر نیومار (Newmar King) شما را در كمپ سواره‌ی خود با شكوه،‌ نوآوری و كیفیت این خانه‌ی خودرویی همچون سلطانی خرامان بر جاده درخواهد آورد. این یك اتوبوس موتوردار كلاس A است كه به یك موتور 600 اسب بخاری كامینز توربو آی اس ایكس دیزلی مجهز گشته و بر یك شاسی اسپارتی كا 3 (Spartan K3) بزرگ و مستحكم مستقر شده است. این خودروی تفریحی دارای سیستم هدایت آسان دان و كنترل قدرتی است و یك سیستم امنیتی هوشمند پیش‌گیری از تصادف در آن تعبیه شده كه به شما كمك می‌كند در اوضاع نامساعد جوی و شرایط رانندگی مخاطره آمیز شما به مسیر خود ادامه دهید.


سیستم سرگرمی خودرو با انواع امكانات الكتریكی است و ‌آشپزخانه‌ی جاداری كه دارای كابینت‌های چوبی و شیشه‌ای است، برای همه‌ی سرنشینان احساس شكوه و تجمل را تداعی خواهد كرد. دكور داخلی آن با دو مبل راحتی بزرگ و یك مجموعه‌ی غداخوری كوچك كامل می شود. یك ماشین لباس‌شویی، كف سرامیكی و یك اتاق خواب اصلی بزرگ با یك حمام یك نفره و چراغ‌های ال ای دی سقفی دیگر امكانات آن است.

 

5. اتوبوس كانتری پاوست 2014: 1 میلیون دلار


كالسكه كانتری پاوست


این خودروی تفریحی (Country Coach Prevost) قادر به عبور از زمین‌های ناهموار و دارای كاربرد‌های ماجراجویانه است. با این‌حال برای كسانی كه دوست دارند بین شهر‌های بزرگ و كوچك را با آسایش و تجمل سفر كنند، نیز وسیله‌ی بسیار مناسبی است. این اتوبوس تغییر كاربری داده شده وسیله‌ی گردشگری بسیار مناسبی است. سلیقه‌ی كاربردی و بدنه‌ی زیبا و چشم‌نواز از فولاد براق و طراحی آئرو دینامیك از دیگر ویژگی‌های خاص آن است. این خانه‌ی خودرویی مانند سایر موارد مشابهی كه در این فهرست به آن‌ها پرداخته‌ایم دارای كف سرامیكی، دیوارها و كابینت‌هایی از جنس چوب سدار است. علاوه بر این ها می‌توان به امكاناتی از جمله سیستم تفریحات و سرگرمی، و اتاق خواب اصلی بزرگ نام برد كه با خطوطی از كوارتز درخشان تزئین شده و كمدهای دیواری جادار و حمام جداگانه نیز بر این موارد افزوده می‌شود.

 

4. فورتراول آی اچ-45 اتوبوس موتوردار مجلل: 1.300.000 دلار


فورتراول آی اچ


شركت فورتراول (Foretravel) كه در حومه‌ی ناكوگدوس (Nacogdoches) قدیمی‌ترین شهرك تابعه‌ی تگزاس واقع است از سال 1967 در عرصه‌ی تولید خانه‌های خودرویی فعال بوده است. آی اچ-45 كه یك اتوبوس موتوردار 14 متری مجلل است یكی از محصولات منحصر به فرد و خاص است كه طراحی كاملا مخصوص به خود دارد و با استفاده از شاسی‌های قدرتمند تراول راید ساخته شده كه به شاسی‌های سرسخت هواپیماها تنه می زنند و برای كاهش لرزش و انتقال آن به خارج از بدنه‌ی هواپیما كاربرد دارند و در نهایت باعث كاهش نویز در پرواز نیز می‌شوند. سایر ویژگی‌هایی كه باعث شده آن را از سایر رقبایش متمایز بسازد شامل یك ژنراتور مولد برق با توان 2000 كیلو وات ساعت الكتریسیته، اتاق‌های متمایل به بیرون شاسی، صندلی راننده از نوع صندلی خلبانی از محصولات شركت معتبر كنودلر، 4 صفحه‌ی خورشیدی سقفی، و اتاق راننده ، كف و بدنه‌ای از جنس فولاد است. البته با توجه به قیمت بالای یك میلیون دلاری آن نباید تعجب كرد كه آی اچ-45 تا این حد مجهز و مجلل باشد.


3.پریووست اچ3-45 وی آی پی: 1.600.000 دلار


پریووست اچ


پریووست اچ3-45 وی آی پی (Prevost H3-45 VIP) بخشی از سری اچ یكی از دو خط تولیدی خودروهای تفریحی شركت پریووست است. شركت این خط تولید خود را با عبارت درخشان و به روز وصف كرده است. این در حالی است كه سایر سری‌ها را با نام‌های دیگر عنوان‌گذاری كرده مثلا سری ایكس را با عنوان بدون زمان و سنتی نامیده است. شركت پریووست در طراحی و ساخت پریووست اچ3-45 به وعده‌ی خود عمل كرده و با نوآوری و تكامل به تولید آن اقدام نموده است. این خانه‌ی خودرویی مرتفع‌ترین مدل در نوع خود است كه 3متر و 80 سانتی‌متر ارتفاع داردو به همین دلیل فضای بی‌نظیری را برای آن فراهم كرده و آن را به بلندمرتبه‌ترین خودروی این صنعت بدل كرده كه چشم‌انداز غیر قابل رقابتی را برای سرنشینان خود اعم از راننده و مسافران از جاده‌ای كه در حال پیمودن آن هستند فراهم می‌كند.


بدنه‌ی خارجی این خانه‌ی خودرویی از فیبر كامپوزیت با تركیب‌های اندازه دقیق ساخته شده كه باعث كاهش وزن آن شده و در مقابل قدرت آن را افزایش داده است. در داخل نیز همان‌گونه كه انتظار می رود دكوراسیون چشم‌نوازی از كف چوبی درخشان چون شیشه، مبل‌های راحتی بزرگ و به روز، صندلی‌ها، میزكاز، آشپزخانه، اتاق‌خواب و میزهای مرمری منحنی به كار رفته است. همه‌ی این طراحی‌های روزآمد و ویژگی‌های منحصر به فرد این خودرو را به زیباترین خانه‌ی خودرویی در بازار آن بدل كرده است.

 

2. فدرلایت وانتار پلاتینیوم پلاس: 2.500.000 دلار


فدرلایت وانتار پلاتینیوم پلاس


شركت فدرلایت (Featherlite) با ساختن مدل وانتار پلاتینیوم پلاس هیچ یك از هزینه‌هایی را كه انجام داده به هدر نداده است. این شركت با اطمینان بخشیدن بابت این كه یكی از باشكوه‌ترین اتوبوس موتوردار دنیا را بوجود آورده این موفقیت را به دست آورده است. در داخل آن با مجسمه‌های به سبك سنتی روی سقف مواجه‌ هستید كه دورتا دور آن‌ها را كریستال‌های نفیس سواروسكی دربرگرفته و پله‌های مرمری كه شما را به كابین اصلی رهنمون می‌سازند از جنس نادر مرمر اینكا ساخته شده‌اند. به علاوه مواد اولیه‌ی گران‌قیمت بسیار دیگری نیز در ساخت اجزای آن به كار رفته كه از جمله‌ی آن‌ها می‌توان به مس، چرم ناب ایتالیایی، جیر، عتیقه‌های برنزی، عقیق، و غیره اشاره كرد كه بسیاری از آن‌ها به طرز مسخره‌ای حتی در ساخت چرخ‌های این عمارت واقعا باشكوه به كار رفته‌اند.


اتاق خواب اصلی دارای یك تخت سایز شاهانه و یك تلویزیون پلاسماست كه از كف اتاق بیرون آمده و اجزاء و متعلقات حمام آن نیز فرانسوی است. یك ماشین لباسشویی و یك دستگاه تردمیل ثابت از امكانات دیگر آن است. كابین راننده دارای سیستم كنترل و هدایت پیشرفته‌ی آویك اِن-2 جی چی اِس است كه دارای هشدار دهنده‌های واقعی ترافیك و وضعیت‌های مختلف آب و هواست. این خودرو حتی در بیرون آن دارای یك بخش كابین حمل خودروست كه می‌توان یك خودروی اسپرت را در آن جا داد! بدنه‌ی بیرونی از بدنه‌ی اتوبوس های پریووست ساخته شده و باك آن ظرفیت 888 لیتر سوخت را داراست كه تقریبا معادل 1000 دلار هزینه ی پركردن آن است.

 

1. ماركی موبایل المنت پالازو: 3 میلیون دلار


ماركی موبایل المنت پالازو


گران‌قیمت ترین خانه‌ی خودرویی دنیا واقعا شبیه یك وسیله‌ی افسانه‌ای متعلق به آینده است كه در یك فیلم تخیلی پرفروش هالیوودی به نمایش گذاشته شده باشد. مشابه كابین راننده‌ی آن را حتی در فیلم‌های جنگ ستارگان هم ندیده‌اید. كابین راننده دارای سیستم پنجره‌ای گردان داخلی است كه چشم‌انداز دورتادوری برای آن فراهم آورده است. شركت ماركی موبایل بیان كرده است كه: “ساختار پلازو ویژگی‌های اتومبیل، قایق‌تفریحی و جت شخصی را درهم آمیخته است.”


اثاثیه‌ی داخلی آن شبیه آن چیزهایی است كه درون هتل‌های مجلل دیده می شود. همچون كف چوب‌كاری شده با دست هنرمندان،‌ سنگ مرمر بر روی كابینت‌ها یا حتی راه‌پله‌‌ی باشكوهی كه به كابین راننده منتهی می‌شود. طراحی اتاق نشیمن و نورپردازی آن با ال ای دی فضایی شبیه باپرستیژترین كلوپ‌های شبانه به آن داده و با یك سقف آفتابگیر تمام قد ساختار آن كامل شده است. این خودرو در میان شیوخ عرب نشسته بر دلارهای نفتی محبوبیت فراوانی دارد و براساس اعلام شركت ماركی موبایل طراحی كوچك‌تر گرای آن “با استفاده از اشكال روزآمد و تركیب آن با عناصر سنتی و اشیاء عتیقه به آن شكوه بخشیده است.” هم فضای داخلی و هم نمای بیرونی این اتوبوس موتوردار “به اندازه‌ی خود صاحب آن ولخرجانه و اسراف‌كارانه” درست شده است.

 

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
  • هیچ نظری یافت نشد

پیوندهای مفید

تماس با ما

شماره تماس: 88231286 (21) 98+

آدرس ایمیل: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید