دوشنبه, 02 شهریور 1394 ساعت 08:06

10 چیز که شما تا کنون هرگز درباره ی لامبورگینی نمی دانسته اید

این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)

10 چیز که شما تا کنون هرگز درباره ی لامبورگینی نمی دانسته اید

شرکت لامبورگینی را بسیاری بزرگترین تولید کننده ی خودروهای خوش آب و رنگ و باکلاس ترین اتومبیل های اسپرت در جهان به حساب می رود. این شرکت تاریخچه ی داستانی جالبی دارد که بسیاری از افراد با شنیدن آن شگفت زده می شوند. این شرکت در ابتدا برای تولید تراکتورهای با کیفیت برای بخش کشاورزی تاسیس شد. با اینحال بنیانگذار این شرکت فروچیو لامبورگینی همواره به دنبال تحقق رویاهای خود در تولید خودروی مورد نظرش در صنعت خودرو بود. او که از وضعیت موتور، کلاچ و کیفیت رانندگی خودروهای تولیدی شرکت فراری که در آن کار می کرد نا امید شده بود. به همین دلیل لامبورگینی تصمیم گرفت که برترین خودروی اسپرت جهان را با به حداکثر رساندن توانمندیهای این خودرو بسازد.


از زمانی که نخستین محصول خط تولید این شرکت در سال 1963 به بازار آمد استانداردهایی را به میان آورد که کار سایر رقبا را در دستیابی به آن استانداردها بسیار دشوار کرد. با این که از زمانی که فرانچسکو تصمیم به تولید این خودرو گرفت تا هنگامی که نخستین محصول خود را به بازار عرضه کرد مدت چندانی طول نکشید، کوشید که نخستین محصول آن به یک نمونه ی منحصر به فرد تبدیل شود. مدل جی تی وی 350 که در سال 1963 تولید شد در ابتدا یک خودروی مدل محسوب می شد. با اینحال این مدل به خط تولید وارد شد و بسیاری از مجموعه داران برای به دست آوردن آن تمام همت خود را به کار بستند و هم اکنون نسخه های باقی مانده از این مدل بین 3.5 تا 5 میلیون دلار ارزش دارند.


لامبورگینی از زمان آغاز تولید محصولاتش همواره در تولید خودروهای اسپرت با شرکت فراری در رقابت بوده است. متاسفانه به دلیل گرانقیمت بودن محصولات لامبورگینی که ارزان ترین مدل های آن بالای 200 هزار دلار قیمت دارند، بسیاری از ما هرگز این شانس را پیدا نمی کنیم که پشت فرمان یکی از مدلهای این خودرو بنشینیم. ولی اکنون می خواهیم چشم بر واقعیت ببندیم و در رویا آروزی خود را محقق سازیم. در ادامه ی این مقاله به مطالعه ی 10 حقیقت جذاب در باره ی لامبورگینی می پردازیم.

 

10. لامبورگینی یکبار کوشید تا یک نسخه از خودروی هامر را به ارتش آمریکا بفروشد


خودروی هامر


خودروی لامبورگینی چیتا که در سال 1977 تولید شد کوشید تا خودروی هامر را از موقعیت والایی که خودروی هامر در ارتش ایالات متحده یافته بود به زیر بکشد و لامبورگینی را جایگزین تامین کننده ی این خودرو برای ارتش ایالات متحده سازد. نکته ی جالب این که دولت ایالات متحده یک قرارداد واقعی با شرکت لامبورگینی امضاء کرد تا خودروی الگویی را برای ارتش این کشور طراحی کند چراکه معتقد بود که رقابت بین خودروسازان بر سر ساختن خودروهای مخفی و سریع باعث ارتقاء وضعیت خودروهای شاسی بلند در ارتش ایالات متحده خواهد شد. متاسفانه از آنجایی که موتور چیتا در صندوق عقب تعبیه شده بود، کنترل آن دشوار و کارکرد موتور آن در حد مطلوب نبود. تنها نسخه ی این خودرو که توسط شرکت لامبورگینی تولید شده در یک رانندگی آزمایشی در بیابان های ایالات متحده با شکست مواجه شد.


9. هم دولت واتیکان و هم پلیس ایالتی ایتالیا از لامبورگینی استفاده می کنند


لامبورگینی جیلاردو


یک توصیه ی عاقلانه به شما می گوید که هرگز در ایتالیا از سرعت مجاز تخلف نکنید چرا که شما هرگز نخواهید توانست از چنگ لامبورگینی های گشت پلیس این کشور فرار کنید. پلیس ایالتی ایتالیا از نسخه ی بخصوصی از لامبورگینی مدل گالاردو استفاده می کند که در کمتر از 4 ثانیه صفر تا صد را طی می کند. این مدل گالاردوی بخصوص نه تنها قوی پنجه است بلکه دربرگیرنده ی به روزترین ابزارهای مورد نیاز پلیس است. ابزارهایی چون دوربین هایی که به طور خودکار پلاک اتومبیل ها را می خوانند تا یخچال مخصوصی که در صندوق عقب تعبیه شده و می توان از آن برای حمل اعضای انسان که مورد استفاده در پیوند اعضاء بوده و باید با حداکثر سرعت جابجا شوند، می شود. پلیس دولتی واتیکان نیز از لامبورگینی گلف استفاده می کند که اگرچه سرعت آن با جیلاردوهای پلیس ایتالیا برابری نمی کند ولی افسران پلیس را با پرستیژ بسیار بالا از مبدا به مقصد منتقل می کند. علاوه بر ایتالیا دولت دوبی نیز اخیرا لامبورگینی آونتادور را برای بازداشت و متوقف کردن خودروهای متخلف به خدمت پلیس خود درآورده است.


8. برای ساخت بخش های دست ساز هر مدل لامبورگینی حداقل 100 نفر صنعتگر دست اندر کارندبه دلیل منحصر به فرد بودن این نشان هر خودرویی از محصولات این شرکت که به فروش می رسد، بیشتر اجزای آن با دست ساخته می شود. در حالیکه تعداد دقیق صنعتگرانی که در ساخت یک مدل دست اندر کار هستند بسته به نوع مدل متفاوت است، به طور متوسط 100 نفر صنعتگر ماهر برای تولید و سوارکردن اجزای آن دخیل هستند. از شیشه ی جلو گرفته تا قاب درهای آن تا جزئیات هر فرورفتگی و برآمدگی آن با دقت و ظرافت به دست یک صنعتگر ماهر تولید و نصب می گردد. به عنوان مثال یک مدل مورسیالاگو اس وی برای ساخت و اتمام حداقل نیاز به همکاری 130 نفر دارد. خریدارانی که 400 هزار دلار بابت خرید آن می پردازند انتظار دارند یک اتومبیل بی نقص دریافت کنند. در حقیقت تمام بدنه ی خودرو از فیبر کربن ساخته می شود تا به حداکثر میزان ممکن خودرو را سبک و آیرودینامیک بسازند.7. شرکت لامبورگینی در روز 8 خودرو و در سال بین 2 تا 3 هزار خودرو تولید می کند


لامبورگینی 2015


به عنوان مثال با توجه به این که به عنوان مثال در یک سال تنها 2 مدل گالاردو و آونتادور تولید شده جای شگفتی نیست که این شرکت در هر سال تعداد بسیار اندکی از مدلهای این خودرو در یک سال تولید می شود.علاوه بر این در تلاشی برای حفاظت از کیفیت تولیدات و پرستیژ نشان شرکت به عنوان برترین و پیشروترین شرکت تولید خودروهای اسپرت جهان لامبورگینی تعداد نسخه های تولید شده ی خود را همواره در تعداد پایینی نگه می دارد. در سال 2011 لامبورگینی 1711 نسخه از محصولات خود را تولید کرد و به زحمت تعداد کارکنان آن به 800 نفر می رسد. به این ترتیب به طور متوسط هر 2 نفر کارگر در سال یک خودرو را تولید کرده اند. به این ترتیب لامبورگینی ثابت کرده که برای او کیفیت اهمیتی بسیار بالاتر از کمیت دارد.


6. لوگوی گاو وحشی به این دلیل برای لامبورگینی انتخاب شد که نشان برج ثور و نماد خورشید هستی بخش است


لوگوی لامبورگینی


بسیاری از افراد نمی دانند که نماد گاو وحشی که به عنوان لوگوی لامبورگینی انتخاب شده به دلیل این نیست که نمایش دهنده ی سرعت و سرکشی باشد بلکه به دلیل آن انتخاب شده که بنیانگذار شرکت به برج ثور (گاو) که نماد آفتاب هستی بخش است علاقه ی وافری داشت. هنگامی که فروچی لامبورگینی به انتخاب لوگویی برای شرکت خود می اندیشید، تصمیم به انتخاب نماد گاو وحشی را انتخاب کرد که نشان آفتاب بوده و در ضمن نمایشگر ویژگی های شخصیتی خود او نیز که سماجت و سرسختی است می باشد. جالب است بدانید بسیاری از مدلهای لامبورگینی به نام گاوهای وحشی مشهور جهان نامگذاری شده اند به عنوان نمونه می توان از دیابلو، جیلاردو، مورسیالاگو و میورا نام برد.


5. لامبورگینی در اصل به عنوان یک شرکت تولید تراکتور تاسیس شد


تراکتور لامبورگینی


اگرچه فروچیو لامبورگینی که یک تکنیسین نیروی هوایی ارتش ایتالیا بود علاقه ی وافری به تولید خودرو داشت در ابتدا تصمیم گرفته بود که به عنوان یک تولید کننده ی تراکتور وارد عرصه ی تولید خودرو شود. او در مدت کوتاهی موفق شد با استفاده از ضایعات برجامانده از بقایای جنگ دوم جهانی تراکتورهای زیادی تولید و عرضه کند. علاوه بر فعالیت در حوزه ی تولید تراکتور لامبورگینی به تاسیس شرکت سود دهی مبادرت کرد که در صنعت تولید وسایل سرمایشی و گرمایشی فعالیت می کرد. با ثروت گزافی که لامبورگینی از این دو راه به دست آورد توانست وارد عرصه ی تولید خودروهای لوکسی گردد که شانه به شانه ی شرکت های معتبر و شناخته شده ای چون رولز رویس، مازراتی، آلفا رومئو و مرسدس بنز پیشرفت و بلکه در برخی زمینه ها از آن ها پیشی گرفت.


4.بنیانگذار لامبورگینی پیش از آن که تصمیم به تولید خودروهای اسپرت لوکس بگیرد خود مالک یک دستگاه فراری بود و با آن شرکت همکاری می کرد


فروچیو لامبورگینی


فروچیو لامبورگینی در سال 1958 یک دستگاه خودروی فراری 250 جی تی خریداری کرد. وی به زودی از سرو صدای زیاد آن در جاده و رانندگی نه چندان راحت با آن از آن دلزده شد. وی در حین رانندگی با فراری 250 جی تی خود دریافت که بخش عمده ی مشکلات آن ناشی از کلاچ معیوب و نامناسب آن است. وی با شگفتی بسیار دریافت که کلاچ به کار رفته در فراری او همان کلاچی است که در تراکتورهای تولیدی شرکت خود وی به کار رفته است. به دلیل شدت علاقه ی وی به صنعت خودرو او از آن زمان تصمیم گرفت که به تولید برترین خودروهای اسپرت جهان همت گمارد.


3. لامبورگینی تنها شرکت سازنده ی خودروهای سواری نیست بلکه در بازار خودروهای شاسی بلند نیز وارد شده است


رامبو لامبو


علاوه بر مدل چیتا که پیشتر به آن اشاره کردیم لامبورگینی چندین خودروی شاسی بلند نیز تولید کرده که تولید شده، به فروش رسیده و در حال استفاده هستند. لامبورگینی با برطرف کردن اشکالات چیتا در سال 1986 خودروی ال ام 002 را با موتور وی 12 که بر محور جلو قرار گرفته تولید کرد. این خودرو با نام مستعار رامبو لامبو دارای دو مدل نظامی و غیر نظامی است. مدل غیر نظامی دارای صندلی های چرم، شیشه های برقی، کولر و تهویه هوا و بلندگوی استریوی تعبیه شده در سقف است. این خودرو به دلیل توانمندی در عبور از هر نوع عوارض زمین دارای لاستیک های پهنی است که به طور مقاوم و سازگار با گرمای صحراها ساخته شده است. به رغم آن که این مدل یک نسخه ی نظامی داشته این نسخه هرگز ساخته نشد. لامبورگینی برنامه ریزی کرده که در آینده ای نه چندان دور خودروی شاسی بلند دیگری به نام اوروس را به بازار عرضه خواهد کرد. این مدل از یک موتور با توان 584 اسب بخار بهره خواهد برد و همچنین نسخه ای که دارای یک موتور الکتریکی است نیز تولید خواهد شد.


2. هر نسخه ی لامبورگینی پیش از آن که ساخته شود پیش فروش می شود


لامبورگینی وننو


به دلیل خاص بودن نشان تجاری لامبورگینی هر نسخه از اتومبیل های لامبورگینی پیش از آن که ساخته شود به فروش می رسد. این بدان معناست که اگر کسی وارد یک نمایندگی خودروسازان شود نمی تواند بلافاصله یک لامبورگینی سفارش داده و خریداری کند. در عوض، هر کس که طالب خرید یک نسخه از خودروهای لامبورگینی است باید به محض انتشار اطلاعات مربوط به تولید یک مدل جدید به نزدیکترین نمایندگی رسمی لامبورگینی مراجعه و سفارش خود را ثبت و اقدام به پیش خرید کند.


1. لامبورگینی در حال حاضر گرانقیمت ترین خودروی جهان را می سازد


گرانترین لامبورگینی جهان


با پرداخت رقم چشمگیر 3.9 میلیون دلار شما می توانید آخرین مدل لامبورگینی یعنی وننو را خریداری کنید. این مدل منحصر به فرد دارای موتوری با توان 750 اسب بخار بوده و به مناسبت پنجاهمین سالگرد تاسیس شرکت طراحی و ساخته شده است. هنگامی که این خودرو ساخته شود، بالاتر از بوگاتی ویرون 2.4 میلیون دلاری و مک لارن اف وان یک میلیون دلاری قرار خواهد گرفت. این خودرو با یک موتور وی 12 صفر تا صد را در زمان اندک 2.8 ثانیه طی خواهد کرد. تنها 3 نسخه از این مدل تولید خواهد شد ولی خبر بد برای کسانی که پول آماده برای خرید آن دارند این که هر سه نسخه ی آن پیشاپیش به فروش رسیده است.

 

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
  • هیچ نظری یافت نشد

پیوندهای مفید

تماس با ما

شماره تماس: 88231286 (21) 98+

آدرس ایمیل: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید