سه شنبه, 26 اسفند 1393 ساعت 08:54

8 چيز لوکس كه حتی ثروتمندان را تحت تاثير قرار می دهد

این مورد را ارزیابی کنید
(4 رای‌ها)

8 چيز لوکس كه حتی ثروتمندان را تحت تاثير قرار می دهد

 افرادی كه به تازگی ثروتمند شده‌اند اخیرا تصمیم گرفته‌اند كه ریسك كرده و به جای این كه اقلام اشرافی بی‌ارزشی را بخرند تا حدودی ساده‌تر پیرامون دوستان ثروتمند خود بگردند. خرید اسباب‌بازی‌های تفننی گرانقیمت این‌ روزها فقط كسانی را قلقلك می‌كند كه هر ماه برای پرداخت قبض‌های خود مشكل دارند. ولی كسانی كه ثروتمند و متمول هستند كمتر برای خرید آن‌ها تحریك می‌شوند. اگر می‌خواهید كه طبقه‌ی اشراف شما را از خود بدانند، باید بهتر بتوانید كلاس اجتماعی خود را نشان داده، پیچیدگی‌ها و سلیقه‌ی خود را بویژه با خرید اقلام مناسب نمایش دهید.


یكی از شیوه‌های این كه نشان دهیم همچون اشراف پیچیدگی‌های شخصیتی داریم این است كه با دارایی خود راحت باشیم. مشكلی كه انتخاب و خرید اقلام اشرافی اشتباهی برای‌مان پدید می‌آورد این است كه نشان می‌دهد كه گویا ما از داشتن ثروت فراوان دستپاچه شده‌ایم و از موقعیت مالی خود شگفت‌زده‌ایم یا این كه می‌كوشیم به هر نحو تحسین دیگران را نسبت به خو برانگیزیم. شیوه‌ای كه پول خرج می‌كنید حرف‌های زیادی درباره‌ی شخصیت شما به دیگران خواهد زد. پس اگر برایتان مهم است كه توسط طبقه‌ی ثروتمندان پذیرفته شوید، باید بكوشید كه به نحوی رفتار كنید كه مخاطبان رفتار شما به نحو صحیح تحت تاثیر شما قرار گرفته و برداشت درستی از رفتار شما داشته باشند.


اشتباهی كه نوثروتمندان مرتكب می‌شوند، این است كه مدل‌های گران‌تر اقلامی را كه هم‌اكنون در اختیار دارند فورا می‌خرند. منظور ما این نیست كه خرید این‌گونه اقلام كار اشتباهی است یا این كه نمی‌خواهیم به شما بگوییم پول‌تان را چگونه خرج كنید. بلكه فقط می‌خواهیم بدانید كه اگر می‌خواهید دوستان ثروتمندتان شما را در جمع خود بپذیرند چگونه باید رفتار كنید. این كه چیزی را پر زرق و برق‌تر كنیم یا نمونه‌ی بزرگ‌تر آن را در دست داشته باشیم همیشه باعث ارتقاء كلاس اجتماعی ما نمی‌شود.بلكه در حقیقت برخی اوقات تاثیر معكوس دارد.


اگر می‌خواهید ابر ثروتمندان واقعا شما را در جمع خود بپذیرند، لازم دارید كه در خرید اقلام تجملی سلیقه‌ی درستی داشته باشید. مد دائما در حال تغییر است. ولی اگر یكبار بكوشید حس تشخیص انتخاب درست را در خود بوجود بیاورید، آن‌گاه همواره خواهید توانست بسیار راحت‌تر انتخاب درستی انجام دهید.

در ادامه به بررسی 8 قلم از اجناس تجملی می‌پردازیم كه به طور قطع دوستان ثروتمند خود را تحت تاثیر قرار داده و شهرت شما را به عنوان یك انسان اشرافی پیچیده در میان ایشان ترویج خواهد كرد.

 

اسكای‌كار مولر ام 400 : نرخ پايه 3.500.000 دلار


اسكای‌كار مولر ام 400

 

با خرید یك اسكای كار مولر ام 400 احتمالا فقط چند سال می‌توانید دوستان ثروتمندتان را تحت تاثیر قرار دهید. به دلیل این كه زمزمه‌هایی در مورد طرح‌هایی برای تولید انبوه این ماشین پرنده به گوش می‌رسد. اگر می‌خواهید از نخستین كسانی باشید كه مالك این خودروی شگفت‌انگیز هستید مبلغ 3.5 میلیون دلار برای مدل پیش‌الگوی آن بپردازید.- احتمالا حدود 500 هزار دلار دیگر نیز باید در هنگام تحویل گرفتن آن بپردازید.

ام 400 خودروی پرنده‌ای است كه می‌تواند به‌طور عمودی برخاسته و بنشیند. بدین معنی كه شما برای فرار از گره‌های ترافیكی نیاز به فضای چندانی نخواهید داشت. این خودروی پرنده می‌تواند تا 4 نفر را حمل كرده و قادر است با سرعت 350 مایل بر ساعت (حدود 600 كیلومتر بر ساعت) حركت كرده و بدون سوخت‌گیری تا 750 مایل (نزدیك به 1300 كیلومتر) بدون نیاز به سوخت‌گیری به حركت خود ادامه دهد.

 

پاتك فيليپ 89 با غلاف طلايی : قيمت 5.120.000 دلار


 پاتك فيليپ 89 با غلاف طلايی

 

هزینه‌ كردن بیش از 5 میلیون دلار برای یك ساعت مچی شاید از نظر افراد معمولی زیاده‌‌روی و خودنمایی باشد. ولی این شاهكار زمانی به طور استثنایی مهندسی شده و خوش ساخت است. شهرت آن هم از آن بابت است كه پیچیده‌ترین ابزار اندازه‌گیری زمان بر روی كره‌ی زمین است. همچنین آن را باید یك اثر هنری دانست.


ممكن است ادعا كنید كه خرید چنین ساعتی یك سرمایه‌گذاری نیز هست چرا كه قیمت آن در آینده نه تنها كاهش نمی‌یابد بلكه افزایش خواهد داشت.چون تنها 4 نسخه از آن در جهان وجود دارد و طرحی هم برای تولید نسخه‌های دیگر آن نیست.

 

لامبورگينی وننو رودستر : قيمت 4.500.000 دلار


لامبورگينی وننو رودستر

 

لامبورگینی وننو رودستر یك خودروی بی‌نظیر و خواستنی است كه بیشتر ما حتی اگر آن را از دور ببینیم احساس خوشایندی خواهیم داشت. اگر شما واقعا بتوانید مالك یك دستگاه از این خودرو باشید، مطمئن باشید حتی ثروتمندترین دوستان‌تان از سلیقه‌ی شما در خرید خودرو تعریف خواهند كرد.


وننو رودستر می‌تواند تنها در 2.9 ثانیه از 0 تا 62 مایل بر ساعت (0تا 100 كیلومتر بر ساعت) سرعت بگیرد. و شما می‌توانید با این خودرو با سرعت حیرت‌انگیز 221 مایل بر ساعت ( 370 كیلومتر بر ساعت) رانندگی كنید. هرجا كه با این خودرو كه به زیبایی طراحی شده بروید سرها به سمت شما بازمی‌گردد.

 

ويولون استراديواريوس : قيمت 10.000.000 دلار


ويولون استراديواريوس

 

اگر بنا دارید با موسیقی‌دانان متمول بگردید می‌توانید با نشان دادن ویولون استرادیواریوس خود آب را از دهان ان‌ها سرازیر كنید. مدل‌های این ویولون همه در قرن‌های هفدهم و هیجدهم ساخته شده و هیچ آلت موسیقی در جهان نیست كه با چنین عمر درازی بتواند چنین صدای لطیفی تولید نماید.

خریدن یك استرادیواریوس در نظر دوستان متمول شما یك سرمایه‌گذاری سود بخش به نظر می‌رسد چرا كه قیمت این ویولون فقط رو به افزایش است.

 

سگ تبتی مستيف : قيمت 5.000 تا 1.5 ميليون  دلار


سگ تبتی مستيف

 

داشتن یك حیوان خانگی معمولا این احساس را در دیگران ایجاد می‌كند كه شما انسان با عاطفه‌ای هستید. ولی با خرید یك سگ تبتی مستیف سلیقه‌ی منحصر به فرد خود را در خرید سگ به نمایش خواهید گذاشت. این نژاد سگ نسل‌های متمادی در آسیای شرقی برای نگهبانی خانه و گله به كار رفته است. در تبت این سگ‌ها را سمبل بازگشت روح راهبان درگذشته به دنیای فانی می‌دانستند.

در سال‌های اخیر مستیف تبتی به حیوان خانگی مورد علاقه‌ی ابرثروتمندان تبدیل شده و در برخی موارد خریدن یك پاندا در مقایسه با خرید یكی از این سگ‌ها به صرفه‌تر و ارزان‌تر است.

 

گلف استريم3 : قيمت 7.000.000 دلار


گلف استريم3

 

اگر وضعيت خوب مالي شما دائما رو به بهبود است، به نظر مي‌رسد زمان آن فرا رسيده كه جت شخصي خود را خريداري نماييد. به نظر مي‌رسد كه ابر ثروتمندان ديگر نمي‌توانند با اين سيستم حمل‌ونقل عمومي فعلي كنار بيايند. اين احساس شبيه وضعيتي است كه انسان‌هاي طبقه متوسط در مورد داشتن خودروي شخصي دارند. ولي با انتخاب مدل گلف استريم 3 شما حتي در ميان ابر ثروتمندان يك سروگردن بالاتر خواهيد ايستاد.


نمونه‌هاي مختلفي از گلف استريم 3 وجود دارد. ولي همه‌ي مدل‌هاي آن به نحوي طراحي و ساخته شده‌اند كه نهايت تجمل، ايمني و آسايش را براي صاحبانشان فراهم آورند. تنها 206 فروند از اين هواپيما در دنيا وجود دارد بنابراين داشتن يكي از آن‌ها شما را در باشگاه عده‌ي محدودي از انسان‌هاي خاص قرار خواهد داد. همه‌ي اين جت‌ها در دهه‌ي 80 ساخته شده‌اند. اين هواپيما قدرت حمل حداكثر 19 مسافر را داشته و مي‌تواند با حداكثر سرعت 576 مايل بر ساعت ( حدود970 كيلومتر بر ساعت) پرواز كند. همچنين با اين هواپيما قادر خواهيد بود مسافت 4.200 مايل (7000 كيلومتر) را بدون نياز به سوخت‌گيري پرواز كنيد.

 

كنترل یك سیاره را از انتروپیای جهانی به دست بگیرید: قیمت حدود 1.000.000 دلار


سیاره

 

اگر بیشتر دوستان شما هم یك جت گلف استریم 3 یا یك لامبورگینی وننو رودستر داشته باشند شما دیگر احساس خاص بودن نخواهید داشت. ولی یك ایده‌ی كاملا خاص در این میان وجود دارد و آن این است كه سیاره‌ای لا اقل یك سیاره‌ی مجازی برای خودتان داشته باشید. ممكن است این ایده تحسین همه‌ی دوستان ابر ثروتمند شما را برنیانگیزد ولی حتما باعث احترام یك دسته از اجق وجق‌های آنان خواهد شد.

 

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
  • هیچ نظری یافت نشد

پیوندهای مفید

تماس با ما

شماره تماس: 88231286 (21) 98+

آدرس ایمیل: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید