جمعه, 14 فروردين 1394 ساعت 15:16

10 جزيره‌ی دورافتاده كه آرزو می كنيد به تنهايی در آن‌ ها زندگی می كرديد

این مورد را ارزیابی کنید
(5 رای‌ها)

جزيره‌ی دورافتاده

بهشت‌های غیر مسكونی استوایی، سواحل بكر و دست نخورده، گل‌ها و جانوران منحصر به فرد، تالاب‌های آبی رنگ و آب شفاف و تمیز آن‌ها، همه و همه سرتاسر سال آماده‌ی خوش‌آمدگویی به شما هستند. چه كسی است كه رویای پناه‌بردن به چنین بهشت‌هایی را نداشته باشد؟ شاید بتوان گفت كه جزایری اینچنین فریبنده‌ترین جاذبه‌های توریستی در دنیا هستند. برای برخی از شما كه خیال گذراندن اوقات استراحت خود در تفریح‌گاه‌های پر از امكانات را در سر نمی پرورانید، چنین جزایری میتوانند گزینه‌ی جایگزین مناسبی باشند. مجموعه‌ای از جزایر بهشتی، كه كمابیش بی نشان و دور افتاده‌اند و شما آرزو میكنید كه ای كاش به تنهایی بر آن‌ها به سر میبردید.

 

جزایر دورافتاده همواره الهام بخش رمان‌ها و فیلم‌های فراوانی همچون دورافتاده و گمشدگان بوده‌اند. كیست كه رمان رابینسون كروزوئه اثر دانیل دوفئو را كه بر اساس سرگذشت واقعی ملوانی كه كشتی آن طوفان‌زده و شكست خورده به ساحل جزیره‌ای دورافتاده رسید و او 4 سال در آن زیست را نخوانده باشد؟ این مقصد‌های دست‌نخورده‌ی گردشگری را میتوان آخرین بهشت‌های برجامانده بر روی زمین دانست كه گویا كاملا از جهان پیرامون خود منقطع هستند. ولی چه چیزی باعث شده كه این جزایر به دروازه‌های زندگی اشرافی بدل شوند؟ سفر به این جزایر برای كسانی كه نخستین بار است به این جزایر سفر میكنند ممكن است تجربه‌ای بس دشوار و حتی خطرناك را رقم بزند. تنها عده ی محدودی از آژانس‌های مسافرتی خبره هستند كه چنین تورهایی را برگزار میكنند و همین باعث شده كه دست آن‌ها برای قیمت‌گذاری بر این تورها باز باشد. این نوع از جزایر دورافتاده اماكن تفریحی ایده‌آلی برای آن دسته از گردشگران بوده كه دارای روحیه‌ی ماجراجویی هستند و یا عاشقان شكست خورده‌ای كه تصمیم گرفته‌اند جیب كیف خود را نیز همچون قلبشان تهی كنند.

 

حواستان باشد كه رفتن و بازگشتن از چنین جزایری كار آسانی نیست. اگر چنین نبود آن‌ها همچنان غیرمسكونی باقی نمیماندند. این تجربه‌ی واقعی زندگی همچون شخصیت فیلم دورافتاده برای شماست. آیا شما شرایط لازم را برای تحمل تجربه‌ی زندگی بر این جزایر دارید؟ آماده‌ی یك چالش بزرگ هستید؟ با ایران لوکس همراه باشید!


10. جزایر اوكلند (Auckland Islands)


جزایر اوكلند

 

جزایر اوكلند بر سواحل جنوبی نیوزیلند خفته‌اند و جزایری شبه قطبی محسوب می شوند. به دلیل طول جغرافیایی بسیار جنوبی این جزایر و همچنین عدم وجود هرگونه خشكی دیگر در نزدیكی آنان این جزایر همواره در معرض وزش بادهای شدیدی قرار دارند كه همواره با سرعت بالا در حال غرش‌اند. هرچند وزش این بادها خوش‌آمدگویی جالبی در برخورد اول برای مهمانان به نظر نمیرسد ولی دورافتادگی آن‌ها، كوه‌های دندانه‌وار رویشان و شرایط خاص آب و هوایی آنان باعث شده تا گونه‌هایی از پرندگان این سرزمین‌ها را به عنوان وطن خود برگزینند. جزیره‌ی اوكلند بزرگترین جزیره‌ی این مجمع‌الجزایر پنج‌گانه محسوب میشود كه توسط آتشفشان‌های منطقه كه در حال حاضر خاموش هستند بوجود آمده‌اند. این جزایر در سال 1806 توسط گروهی از شكارچیان نهنگ كشف شد. در قرن نوزدهم تلاش‌هایی از سوی كشورهای استعمارگر برای تسخیر این جزایر به عمل آمد كه بیش از چند سال به طول نیانجامید.


9. جزیره‌ی تاندو (Tando Island)


 

جزیره‌ی تاندو

 

جزیره‌ی تاندو در اندونزی به دلیل برخورداری از طولانیترین سواحل بكر و دست‌نخورده دنیا هنوز هم فقط قبیله‌ای از بومیان در آن زندگی میكنند و همین موضوع باعث شده مسافرت به آن‌جا تجربه‌ای هیجان‌انگیز‌تر شود. افراد این قبیله كه در سرتاسر جزیره پراكنده شده‌اند، هنوز هم به شیوه‌ای زندگی میكنند كه قرن‌ها پیش می زیسته‌اند. این بدان معناست كه شما این فرصت منحصر به فرد را خواهید داشت تا در مدت زمانی كه در جزیره هستید در یكی از كلبه‌های سنتی قبیله به سر برید. این جزیره‌ی رویایی شما را آنچنان به تجربه‌ی رابینسون كروزوئه نزدیك میكند كه گویا همچون او پس از مدتی در مییابید كه شما در جزیره‌ای كه در آن به سر میبرید تنها نیستید. تجربه‌ی حماسی موج سواری در سواحل تاندو برایتان زنده خواهد شد. اگرچه نباید فراموش كنید كه هر شب فقط یك كشتی كوچك از نزدیك‌ترین سرزمین‌های مسكونی به سواحل جزیره سفر میكند پس بهتر است برای مواقع اضطراری آمادگی ترك كردن جزیره را داشته باشید. 

 

8. جزایر مامانوكو (Mamanuca Islands)


جزایر مامانوكو

 

مجمع‌الجزایر 20 گانه‌ی آتشفشانی مامانوكو بهشت عریانی است كه هر بیننده‌ای را تحت تاثیر قرار میدهد. هنگامی كه مد بالاست تنها 13 جزیره از آب بیرون قرار میگیرد از همین روست كه بسیاری از این جزایر غیر مسكونی هستند. جزایر مامانوكو یكی از پرطرفدارترین پناهگاه‌های تفریحی است كه با سواحل شنی سفیدرنگ خود در فیجی و استراحت‌گاه‌های مجلل‌اش همچون ساحل شانه‌ای بیچ كامبر بهشت غواصی و شیرجه از روی صخره‌ی دنیاست. آب‌های روشن و شفاف منطقه شرایط مهیایی برای تجربه‌ی بینظیری از شنا و ورزش‌های آبی برایتان فراهم میآورد. همزمان سواحل شنی بینظیر با پوشش درختان نخل و نارگیل فرصت عالی دوش آفتاب را به شما داده‌اند. بسیاری از جزایر این مجموعه به دلیل فقدان آب آشامیدنی غیر مسكونی اند. جزیره‌ی مونوریكی كه زیباترین چشم‌انداز این مجموعه را داراست نیز از این مساله مستثنی نیست. شایان ذكر است كه بخش عمده‌ای از فیلم دورافتاده محصول سال 2000 نیز در این جزیره فیلم‌برداری شده است.


7. جزایر موكوآنج‌تانج (Mu Ko Ang Thong)


جزایر موكوآنج‌تانج

 

موكو آنج تانج مجمع‌الجزایر آتشفشانی 42 گانه‌ای در خلیج تایلند است كه آنج تانج نام آن به معنی كاسه‌ی طلایی و موكو به معنی گروهی از جزیره‌هاست. ممكن است برخی بپرسند كه آیا نمی شد نام دوست‌داشتنی تری بر آن گذاشت؟ نحوه‌ی قرار گرفتن این جزیره ها كه به طرز با شكوهی در میان جنگل‌های استوایی خفته‌اند هر بیننده‌ای را تحت تاثیر قرار داده و به طرز معجزه‌آسایی در میان آب‌های فیروزه‌ای رنگ پیرامونی جلوه‌ی درخشانی یافته‌اند تا یك استراحت باشكوه و رویایی را برای شما فراهم نمایند. به لطف آب و هوای گرم و آفتاب تابان در سراسر سال شما میتوانید به اكتشاف سواحل سفید شنی دورافتاده‌ی این جزایر بروید یا در سواحل مرجانی آن به غواصی آب‌های كم‌عمق بپردازید. منظره‌هایی كه میبینید برایتان كاملا آشناست، آیا اینطور نیست؟ دلیل آن این است كه بیشتر صحنه‌های فیلم ساحل محصول سال 2000 كه با درخشش لئوناردو دیكاپریو ساخته شد در این سواحل فیلم برداری شده است.

 

6. جزایر ققنوس (Phoenix Islands)


جزایر ققنوس

 

مجمع‌الجزایر ققنوس كه در میانه‌ی مسیر بین سواحل هاوایی و فیجی قرار گرفته‌اند مجموعه‌ای است از 8 جزیره‌ی مرجانی و دو ساحل كم‌عمق مرجانی در میان اقیانوس آرام كه دارای محیط زیستی بكر و دست ناخورده است و انبوهی از پرندگان از گونه‌های مختلف كه در آن زندگی میكنند. بسیاری از این سواحل هنوز از دسترس بشر دورمانده‌اند. جزیره‌ی كنتون بزرگترین این جزایر است و در حدود 20 الی 30 نفر بر آن زندگی میكنند. سایر جزایر كوچك‌تر كاملا غیر مسكونی اند. بارها استعمارگران برای تسخیر این جزایر كوشیده‌اند ولی بیشتر این كوشش‌ها به دلیل دورافتادگی این جزایر ناكام مانده است. جنوبی ترین جزیره‌ی این مجموعه كه نیكومارورو نام دارد پیشتر به نام جزیره‌ی گاردنر شناخته میشد. گفته میشود كه این مكانی است كه دو خلبان آمریكایی به نام‌های آملیا ایرهارت و فرید نونان در سال 1937 و در تلاشی كه برای پیمودن دور دنیا با یك هواپیمای دو موتوره داشتند، سقوط كرده و جان باختند.

 

5. جزیره‌ی كوكوس (Cocos Island)


جزیره‌ی كوكوس

 

جزیره‌ی كوكوس كه سراسر توسط جنگل‌های استوایی پوشیده شده، به دلیل این كه مقصد گردشگران علاقه‌مند به شیرجه از صخره در اقیانوس است و همچنین به خاطر افسانه‌هایی كه آن را مدفن گنج‌های بزرگی كه راهزنان دریایی در آن دفن كرده‌اند میدانند، مشهور است. غنی ترین این گنج‌ها كه گفته میشود در گوشه‌ای از این جزیره دفن است، طلاهای اینكاهاست كه بنا به روایتی در قرن 19 از شهر لیما پایتخت پرو در حین جابه‌جایی بر روی دریا توسط راهزنان دریایی بونیتو بونیتو به سرقت رفته و در این جزیره دفن شده است. بیشتر این جزایر همچنان غیرمسكونی اند و گردشگران هم حداكثر در سواحل این جزایر تردد می نمایند. گالاپاگوس كه شمالی ترین جزیره‌ی این مجمع‌الجزایر محسوب میشود، در میان اقیانوس آرام از سایر جزایر دورتر افتاده و حدود 490 كیلومتر از سواحل غربی كاستاریكا فاصله دارد. در این جزیره به طور غیر معمولی گله‌هایی از گوزن‌ها، گرازها، و موش ها كه جمعیت ثابتی دارند زندگی میكنند. به نظر میرسد كه این حیوانات خواه به طور تصادفی و یا به عمد توسط انسان‌ها به این جزیره آورده شده باشند. با اینحال به رغم آب شیرین فراوانی كه وجود دارد، هیچ انسانی نتوانسته در این‌جا زیاد دوام بیاورد.


4. جزایر‌ صخره (Rock Islands)


جزایر‌ صخره

 

جزایر شلباشف یا به عبارت ساده‌تر جزایر صخره مجموعه‌ای از جزایر كهن مرجانی هستند كه تعداد آن‌ها بالغ بر 300 جزیره بوده و در بخش‌های جنوبی تالاب‌های پالائو قرار گرفته‌اند. بیشتر این جزایر غیر مسكونی هستند و به دلیل شكل غیرعادی و سواحل سفید شنی دلچسب‌ و بویژه به خاطر تالاب‌های فیروزه‌ای رنگ زیبایشان مشهور هستند. این جزایر خاستگاه ماهی ژله‌ای مشهور دریاچه‌ای است و میلیون‌ها ماهی طلایی كه برای انسان‌ها بیضرر هستند در آن‌جا زندگی میكنند. جزایر صخره بیشتر شهرت خود را مرهون فیلمبرداری فصل دهم سریال بازمانده با عنوان بازمانده پالائو است كه یك سریال آمریكایی مبتنی بر داستانی حقیقی است. سواحل مرجانی جذاب آن به شدت فریبند‌ه‌اند و تالاب‌های آن با آب فیروزه‌ای رنگ‌شان در نوع خود منحصر به فرد است. تصور این كه چگونه سواحلی زیبا و حاصل‌خیز همچون جزایر صخره در پالائو تا به امروز همچنان غیر مسكونی باقی مانده است.


3. جزیره‌ تتپاره (Tetepare Island)


جزیره‌ تتپاره

 

تتپاره كه یكی از اعضای مجمع‌الجزایر سلیمان است، بزرگترین جزیره‌ی غیر مسكونی در اقیانوس آرام جنوبی محسوب میشود. این جزیره دارای سواحل صخره‌ای و سطحی ناهموار است كه پوشیده‌ از جنگل‌های منحصر به فردی از درختان كوتاه قد استوایی است. بومیان ساكن جزیره در روستاهایی كه در سطح جزیره پراكنده‌ بودند زندگی میكردند. این بومیان 200 سال قبل به دلایلی نامعلوم تصمیم گرفتند كه جزیره را ترك كنند و از آن پس تا كنون كسی در جزیره سكنی نگزیده است. از سویی این یك خبر فوق‌العاده برای گردشگران ماجراجویی است كه در جستجوی سواحل و زیستگا‌ه‌هایی هستند كه دست نخورده مانده باشد. از سوی دیگر جای شگفتی است كه چه جیز باعث شد بومیان چنین بهشتی را ترك كنند. تتپاره كه به عنوان آخرین جزیره‌ی وحشی شناخته میشود، توسط بومیان جزایر سلیمان محافظت شده و در سواحل مرجانی رنگارنگ آن فرصت غواصی آب‌های كم عمق فراهم و شرایط زندگی در یك آكواریوم طبیعی مهیاست.

 

2. جزیره‌ آلدابرا (Aldabra Island)


جزیره‌ آلدابرا

 

آلدابرا كه دومین جزیره‌ی مرجانی بزرگ جهان است یكی از اجزاء مجمع‌الجزایر سیشل در جنوب اقیانوس هند است كه میتوان آن را یكی از آخرین بهشت‌های باقی مانده بر زمین محسوب نمود. قرن‌هاست كه این جزیره شناخته شده ولی به دلیل موقعیت دورافتاده و دسترسی دشوار به آن زیستگاه‌های جزیره عملا دست نخورده باقی مانده‌ و از آن به یكی از شگفتیهای جهان تعبیر میشود. آلدابرا از شهر ماهه پایتخت كشور تابعه‌ی خود سیشل قریب به 950 كیلومتر و از سواحل ماداگاسكار حدود 350 كیلومتر فاصله دارد. اینجا مكانی است كه گونه‌ای از عظیم‌الجثه‌ترین لاك‌پشت‌های دنیا زندگی و تولید نسل میكند. برآورد میشود كه بیش از 150.000 راس از لاك پشت غول پیكر آلدابرا در این منطقه‌ی اقیانوس به سر میبرند. سرزمین گونه‌های نادر دیگری از جانوران در معرض انقراض نیز همینجاست. جانورانی چون خرچنگ نارگیلی كه بزرگترین خرچنگ خشكی دنیاست، كوسه‌ی سرچكشی، حلزون‌های مانتا و ماهی باراكودا كه اگر آنقدر شجاع باشید كه با یك قایق بر آب‌های این منطقه سفر كنید میتوانید همه‌ی آن‌ها را از نزدیك ببینید.


1. جزایر مالدیو (Maldive Islands)


جزایر مالدیو

 

مالیور مجمع‌الجزایری آتشفشانی است كه از چیزی نزدیك به 1190 جزیره تشكیل شده كه در 26 گروه جزایر مرجانی دسته‌بندی میشود. تنها 200 جزیره از این تعداد مسكونی هستند كه تنها 5 مورد آن جمعیتی بیش از 3000 نفر را در خود جا داده و 88 مورد آن به تفریحگاه‌های مجلل و لوکس بدل شده‌اند. بیشتر این جزایر محل رفت و آمد گردشگرانی چون شماست كه دوست دارید حتی اگر شده برای مدت كوتاهی چون رابینسون كروزوئه زندگی كنید. مالدیو را شاید بتوان دورافتاده‌ترین جزایر شناخته شده‌ی دنیا در قلب اقیانوس هند دانست كه تصاویر زیبای آن در قالب پوسترهای جذاب در سراسر دنیا یافت میشود. مرز باریك بین خشكی و دریا در این جزایر بعلاوه ی آب شفاف كه جلوه‌ی دیگری به آن مناطق بخشیده تصویری رویایی را می سازد كه شما در جای دیگری از دنیا نمیتوانید مانند آن را ببینید. مرغزاری غنی از حیات وحش و زیباییهای استوایی كه به دلیل قرار گرفتن در معرض خطر گرم شدن جهان امكان از بین رفتن آن وجود دارد و ارتفاع از سطح دریا كه در بیشترین مقدار خود به ندرت از 7 فوت (كمتر از 4 متر) فراتر میرود و میانگین آن نزدیك به 5 فوت (3 متر) است. پس معطل نكن و پیش از آن كه خیلی دیر شود، خودت را در یكی از جزایر دورافتاده‌ی مالدیو رها كن.

 

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

 • مهمان - شهرام

  سلام همیسه ارزو داشتم به یکی از این جزایر سفر کنم تو رویاهم خودمو اونجا میبینم . ولی ای کاش خداوند تنی سالمی و یک پول بهم بده تا علاوه بر کمک خواهرم و زندگی اش بتونم به ارزوم برسم. آمین

  دوست دارم 0 لینک کوتاه:
 • مهمان - پارسا

  من آرزوم اینه که یه همچین جایی برم و صدسال با ارامش و سکوت زندگی کنم و بمیرم عجب آرامشی داره صدای دریا و پرنده ها بوی دریا زیر سایه درخت نخل استراحت کردن

  دوست دارم 0 لینک کوتاه:
 • مهمان - هادی

  من وقتی بچه بودم کارتون غوغادرجزیره متروک نگاه میکردم ارزوم بود منم مثل اونا توجزیره زندگی کنم.هنوزهم که هنوز توی این سن که سی سالمه دوست دارم توجزیره زندگی کنم

  دوست دارم 0 لینک کوتاه:
 • مهمان - المی

  اخ جون چقد هیجان انگیز . همیشه ارزو داشتم و دارم هواپیمایی ک من توشم مجبور به فرود بشه تو ی همچین جزایری با این تفاوت ک کسی کشفش نکرده باشه .
  هیچی دیگه موندگار بشیم ?????

  دوست دارم 0 لینک کوتاه:
 • مهمان - mahdi r

  :ای کاش میرفتم این جزایر ارزومه خدا:o:o:o

  دوست دارم 0 لینک کوتاه:
 • مهمان - mahdi r

  هیچی نمیگم

  دوست دارم 0 لینک کوتاه:

پیوندهای مفید

تماس با ما

شماره تماس: 88231286 (21) 98+

آدرس ایمیل: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید