شنبه, 09 خرداد 1394 ساعت 06:56

گران‌قيمت‌ترين تجربه‌هايی كه در دبی می توان انجام داد

این مورد را ارزیابی کنید
(4 رای‌ها)

گران‌قيمت‌ترين تجربه‌هايی كه در دبی می توان انجام داد

برای این كه درك درستی از دبی داشته باشید، باید بدانید كه دو برهه‌ی تاریخی بر این شهر گذشته است. یكی از 5 هزارسال تا 47 سال پیش كه شامل تحولات طبیعی، اجتماعی- اقتصادی، فرهنگی-جمعیتی، و دینی-سیاسی مختلفی شده كه از این بابت چندان با مناطق مجاور خود تفاوت نمی‌كند.


مرحله‌ی دوم از سال 1966 و درپی كشف منابع عظیم طلای سیاه در زیر بیابان‌های كهن آن بازمی‌گردد كه همچون یك كاتالیزور به ایجاد تحولات در این سرزمین خموده سرعت بخشید و آن را تحت رهبری بخردانه و پیشرو زاید بن سلطان آل نهیان (2004-1918) كه در 6 آگوست 1966 به قدرت رسید و همچنینن فرزندش خلیفه بن زاید بن سلطان آل نهیان (متولد 1948) كه پس از مرگ پدرش برسركار آمد، به یكی از ثروتمند‌ترین و باشكوه‌ترین ابرشهرهای دنیا بدل ساخت.


امروزه دبی چیزی بیش از رمه‌ای از آسمان‌خراش‌ها در میان صحراست. این شهر توانسته است با موفقیت به اهداف خود دست یابد و به قطب جدید تجاری، اقتصادی، هنری، فناوری و مالی منطقه تبدیل شده است. درآمد سرانه‌ی ساكنین 1/2 میلیون نفری آن (كه احتمالا یكی از متنوع‌ترین گونه‌های نژادی جهان را در بر دارد) به 47 هزار و 439 دلار بالغ می‌شود كه تا حدودی بیش از ایالات متحده است. بعلاوه نرخ جرم و جنایت در این كشور بسیار پایین است. جرم‌های خشونت آمیز به ندرت در این شهر روی می‌دهد.


با این همه، یك انتقاد عمومی به آن وارد است و آن این كه مسئولین آن در هزینه كردن راه اسراف را می‌پیمایند. درآمد نفت، هجوم سرمایه‌گذاران خارجی، و روند رو به افزایش حضور شبكه‌ای از ابرثروتمندان دنیا در این شهر همه باعث شده كه این اشتیاق به ظاهر غیر قابل كنترل برای داشتن زیباترین‌ها، گران‌ترین‌ها، بلندمرتبه‌ترین‌ها، قوی‌ترین‌ها، عریض‌ترین‌ها، طولانی‌ترین‌ها، و ..غیره حتی به قیمت از دست رفتن وجدان اجتماعی و خردورزی رو به افزایش باشد.


همین فضای حاكم بر این شهر و توسعه‌ی سرسام‌آور آن باعث شده كه ساكنین و گردشگرانی كه به آن‌جا می‌روند بتوانند مسخره‌ترین لذت‌های نامعقول زندگی را در دبی تجربه كنند. به گونه‌ای كه گویا در زندگی میلیونر یا میلیاردر هستند و به سبك آن‌ها رفتار كنند. با در نظر گرفتن این موضوع به ما بپیوندید و به 9 مورد از گران‌قیمت‌ترین تجربه‌هایی كه یك گردشگر یا فرد ساكن در دوبی می‌تواند انجام دهد نظری بیاندازید.


9. گرانقیمت‌ترین ساندویچ در دبی: 84 دلار


گرانترین ساندویچ


شاید گمان می‌كنید كه هیچ طعمی نمی‌تواند با مزه‌ی خوب و قدیمی ساندویچ با پنیر تنوری برابری كند و یا هیچ ساندویچی از لحاظ مزه به پای ساندویچ خوشمزه ی استیك نمی‌رسد. ولی یك لحظه تامل كنید. مایكل رستنگ فرانسوی كه یك سرآشپز دوستاره‌ی میشلینی است و صاحب رستوران ”رستنگ برسری“ در هتل آتلانتیس و غذاخوری نخل جمیره در دوبی است ساندویچی ساده ولی بی‌حد خوشمزه اختراع كرده كه از دو تكه ساده نان سفید، كمی كره و اندكی قارچ سیاه دنبلانی ”پیرگرد“ (كه هر اونس آن 100 دلار قیمت دارد) درست می شود. روی همه‌ی این‌ها هم فقط كمی نمك پاشیده و به این ترتیب صبحانه‌ای را برای شما تدارك دیده كه با خوردن آن همچون میلیاردرهای سرخوش و سالم احساس خرسندی می‌كنید.


8. گرانقیمت‌ترین پیتزا در دبی: 120 دلار


گرانترین پیتزای جهان


كافی‌شاپ خیابان سوم كه در طبقه‌ی اول بازار دوبی واقع شده محل عبور و مرور افرادی است كه در امور خوراكی كارشناس و خبره هستند. در آنجا اغذیه‌ی لذیذ، پرندگان بریان و شراب ایتالیایی سرو می شود. البته این گوناگونی و تنوع به نوعی نشان‌ از خوراكی منحصر به فرد آن دارد. این غذای ویژه ”آستیس تارتافو“ تنوری نام دارد ( كه تركیبی از خرچنگ دریایی و قارچ سیاه است) . این پیتزا كه مبدع آن سرآشپز ایتالیایی فابریتزیو پلگرینی است تركیبی از گوشت خرچنگ آبی فرانسوی، گوجه‌های تزئینی سیسیلی، قارچ سیاه دنبلانی و ورقه‌ای از مارچوبه‌ی طبیعی است كه لایه‌ای از سس و پنیر روی آن را پوشانده است.


7. گرانقیمت‌ترین رستوران در دبی: تا 160 دلار


گرانترین رستوران دبی


نظر شما راجع به یك كاسه سوپ شاه‌بلوط و قرقاول به قیمت 33 دلار چیست؟ یا راجع به یك دلمه گوجه و فلفل 50 دلاری؟ و یا یك پرس خوراك خرچنگ دریایی به قیمت 161 دلار؟ اگر فكر كردن به این غذاها و قیمت‌ها شما را به هیجان می‌آورد خوب كافی است راه رستوران ”اتمسفر“ در دوبی را در پیش بگیرید. این رستوران كه مرتفع‌ترین رستوران جهان بوده و در ارتفاع 1350 فوتی (470 متری) سطح زمین قرار دارد در طبقه‌ی 22 برج خلیفه مرتفع‌ترین سازه‌ی دنیا قرار دارد. رستوران ”اتمسفر“ شیك‌ترین، باشكوه‌ترین، مجلل‌ترین و باكیفیت ترین غذاخوری در دوبی است.

 

6. گرانقیمت‌ترین بازی گلف در دوبی: 271 دلار 


گرانترین بازی گلف


بسیاری معتقدند كه یك ست بازی گلف عالی غیر قابل قیمت‌گذاری است. در نظر بسیاری دیگر نیز زمین گلف مجلس در كلوپ گلف امارات در دوبی یكی از معدود زمین‌های حرفه‌ای گلف است كه می‌تواند حس رضایتمندی را از بازی گلف در گلف‌بازان حرفه‌ای و آماتور ایجاد كند. این زمین سنتی بازی گلف كه به ارزش 2.5 میلیون دلار در مساحت 7310 تاسیس شده یكی از باكیفیت‌ترین زمین‌های 52-پایی گلف تور اروپایی است كه با اطمینان بهترین زمین در این منطقه است. شما با پرداخت 271 دلار بابت هر دور بازی می‌توانید در زمینی بازی كنید كه حرفه‌ای هایی چون استیو بالستروس، تایگروودسندز و انریك الس بازی كرده‌اند.

 

5. گرانقیمت‌ترین كیك فنجانی دنیا و دوبی: 1010 دلار


گرانقیمت‌ترین كیك فنجانی دنیا


یكبار دیگر به بازار دوبی بازمی‌گردیم ولی این بار به كافی شاپ ”بوتیك بلومزبری“ در مجلس جشنی كه بابت سالگرد تاسیس آن در سال 2012 برگزار شده صاحبان كافی شاپ یك مورد جدید را به منوی آن اضافه كرده‌اند: ”ققنوس طلایی“. این سفارش خوشمزه كه حدودن 1010 دلار قیمت دارد گرانقیمت‌ترین كیك فنجانی دنیاست. در این كیك از آرد اعلای ارگانیك و كره‌ی انگلیسی به علاوه ی شكلات ”آمدی پورچلنا“ی ایتالیایی، وانیل بسیار باكیفیت اوگاندایی و ورقه‌های خوراكی طلا استفاده شده است. ”ققنوس طلایی“ درذائقه‌ی ثروتمندان نیز حس خوشگذرانی و عیاشی را ایجاد می‌كند.


4. گرانقیمت‌ترین اتاق هتل در دوبی: 1010 دلار


گرانترین هتل دبی


پس از یك روز طولانی نوشیدن و خوردن و گلف بازی و كیك‌فنجونی خوردن و گشتن به دور دوبی به نظر منطقی می‌رسد كه شما نیاز به اتاقی برای استراحت داشته باشیدكه متناسب با استانداردهایی باشد كه شما به آن خو گرفته‌اید. پس چه جایی بهتر از هتل رویال در برج العرب كه تنها هتل 7 ستاره‌ی دنیاست؟
تنها با 24000 دلار (یعنی بیش از درآمد سالانه‌ی سه چهارم جمعیت در حال كار دنیا) می‌توانید شب را در یك سوئیت دو طبقه‌ی ساخته شده از مرمر و چوب بلوط و طلا با مساحت 8.396 فوت مربع (حدود 2600 متر مربع) سر كنید. در آنجا گروهی از مردان خدمتكار حضور خواهند داشت تا از شما با هرچیزی كه تمایل داشته باشید پذیرایی كنند. همچنین كتابخانه‌ای شخصی در دسترس شماست تا در صورتی كه نیازی فوری به مطالعه‌ی چیزی یا نوشتن چیزی داشته باشید شرایط را برایتان فراهم كند. میز غذاخوری با ده صندلی اتاق انتظار مجلل برای پذیرایی از میهمانان گرامی شما،‌یك چشمه‌ی آب گرم و یك تخت خواب گردان. سطح شكوه و جلال این‌جا حیرت هر ولخرجی را به دنبال خواهد داشت.

 

3. گرانقیمت‌ترین قرار ولنتاین در دوبی: 27.225 دلار


گرانترین قرار ولنتاین


اگر دیگر گل، سینما، شام و ..غیره فردی را كه دوستش دارید به همراهی با شما ترغیب نمی‌كند،‌ شاید بازدیدی از شهرك جمیره در روز ولنتاین آینده چاره ساز باشد. تنها با هزینه‌ی 27.225 دلار شما و عشقتان همچون یك رییس جمهور و همسرش یا یك خانواده‌ی سلطنتی بر رولزرویس مخصوص سوار خواهید شد و پس از آن به یك گردش با هلیكوپتر بر فراز شهر میهمان خواهید گشت. شام شما را سرآشپزان خبره سرو خواهند كرد و در آنجا برای شما انواع سرگرمی‌ها به‌طور زنده اجرا خواهد شد. گل و نوشیدنی و ماساژ و هرآنچه دلتان بخواهد در یك روز و شب به‌یادماندنی برایتان فراهم خواهد بود.


2. گرانقیمت‌ترین خانه‌ی قابل حمل در دوبی و جهان: 3.27 میلیون دلار


گرانقیمت‌ترین خانه‌ی قابل حمل


با دیدن خانه‌های باشكوه آر وی یا خانه‌های موتوری آن سطحی از تجمل را كه تا كنون به آن خو گرفته‌اید فراموش می‌كنید. چرا كه شركت “ماركی موبایل المنت پلازو” همه‌ چیز را به یك سطح بالاتر ارتقاء داده است. كاروان عظیم‌الجثه‌ای كه بی‌حد تجهیز و مبله شده به حدی‌كه دارای شومینه، بالكن پشت بام، تخت خواب سایز شاهانه، و سیستم گرمایش كفی است. ولی این همه چیز نیست. با فشار دادن یك دكمه كل آر وی به یك اتاق خوشگذرانی با یك بار پر از نوشیدنی و رقص نور تبدیل خواهد شد.

 

1. گرانقیمت‌ترین كیف زنانه در دوبی: 3.8 میلیون دلار


گرانترین کیف زنانه جهان


و در پایان فهرستمان به قله‌ی آن می‌رسیم: كیف زنانه‌ی هزار و یك شب الماس معاود. یك كیف دستی زنانه به شكل قلب كه ساخته شده از طلای 18 عیار و نشان‌كاری شده با 4517 قطعه الماس به وزن 382 قیراط. این كیف توسط 10 صنعتگر هنرمند صنایع دستی طراحی و ساخته شده كه همه از جواهرشناسان مشهور جهان‌اند. برابر اعلام خانه جواهرات معاود این كیف پس از 8800 ساعت كار مداوم ساخته شده است. در مراسم رونمایی از آن در نمایشگاه جواهرات دوحه و همچنین نمایشگاه بین‌المللی ساعت و جواهرات رییس شركت پاسكال معاود اعلام كرد كه: “این كیف تنها ساخته شده تا چشمها را مسحور خود نماید.”

 

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
  • هیچ نظری یافت نشد

پیوندهای مفید

تماس با ما

شماره تماس: 88231286 (21) 98+

آدرس ایمیل: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید