چهارشنبه, 02 ارديبهشت 1394 ساعت 11:18

10 كفش الماس نشان برای لذت بردن پاهايتان

این مورد را ارزیابی کنید
(3 رای‌ها)

10 كفش الماس نشان برای لذت بردن پاهايتان

شاید هرگز دوست ندارید كه اتومبیل، جواهرات و خانه‌ی خود را بفروشید تا گران‌قیمت‌ترین كفش دنیا را بخرید. ولی خوب اگر نگاه مختصری به این كفش‌ها بیاندازیم ضرری ندارد. شاید بتوان كفش را یكی از بزرگترین وسواس‌های ذهنی زنان در هر كجای دنیا دانست. مطمئنن برای شما بارها اتفاق افتاده كه برای خرید یك لباس از خانه بیرون رفته باشید ولی با یك جفت كفش بازگردید. فقط احساس می‌كنید كه دوست دارید همه‌ی رنگ‌ها، همه‌ی جنس‌ها و انواع سایز پاشنه‌ها را داشته باشید. خانم كری برادشو شخصیت فیلم شهر و جنس به همه‌ی زنان در هرجای دنیا نشان داد كه تا جایی كه از پس خرید آن برمی‌آیید، اشكالی ندارد فریفته‌ی كفش باشید.


گفته می‌شود كه همه‌ی لباس‌ها، جواهرات و كفش‌های دنیا هنوز هم برای دختران جهان كفاف نمی‌دهند. ممكن است قفسه‌های شما پر از صندل باشد ولی روزها وقتتان را صرف خرید یك جفت دیگر كنید. این رویای هر زنی است كه پاهایش را در محاصره‌ی الماس‌ها، و مروارید‌ها و جواهرات درخشان ببیند. اگر می‌خواهید كالایی را گران‌قیمت از آب دربیاورید كافی است كه آن را تا جایی كه فضای روی آن به شما اجازه می‌دهد با الماس متعدد بیارایید. این دقیقا همان كاری است كه طراحانی كه در مورد آن‌ها صحبت خواهیم كرد انجام داده‌اند. كفش‌‌های پاشنه نوك‌تیز جواهرنشانی كه آنان ساخته‌اند، کفش های فانتزی این ثروتمندان بسیار مرفه است.


شاید باارزش‌ترین کفشی كه می‌شناسید، صندل‌های كریستالی سیندرلا باشد كه نقش اساسی در افسانه‌ی آن بازی می‌كند. اگر او نیمه شب در بازگشت از جشن باله در حالی‌كه می‌دوید، آن را گم نمی‌كرد، شاهزاده‌اش هرگز او را نمی‌یافت. مطمئنن همه‌ی شما از این كه یكی از كفش‌های جواهرنشان زیر را به این ترتیب گم كنید بیم دارید. اگر الماس‌های درخشان شما را فریفته‌ی خویش می‌سازنند پس این تكه‌جواهرات خیره‌كننده كه بر آن پاشنه‌های بلند نصب شده‌اند دقیقا همان چیزی هستند كه شما می‌خواهید.


10. كفش‌های پاشنه‌بلند و نوك خنجری خانه‌ی بورگزی: 216000 دلار


کفش زنانه مجلسی


خانه‌ی بورگزی كارگاه مشهور جواهرات در بریتانیاست كه بنیانگذار آن طراح مشهور كریستوفر مایكل شلیس است. طراحی این كفش‌های نوك خنجری پاشنه بلند كه از طلا و الماس برآمده‌اند را خود شلیس انجام داده است. آن‌ها از طلای ناب، كه با 2200 قطعه الماس آراسته شده ساخته شده‌اند. اگر در مورد درخشش آن‌ها بخواهیم سخن بگوییم، لازم است ابتدا بدانیم كه ساخت هر جفت از این كفش‌ها بیش از 1000 ساعت كار برده و سه سال به طول انجامیده است. چرا كه هر یك از آن ها با دقت تمام با دست ساخته شده و هر قطعه الماس روی آن‌ها با دست نشانده شده‌اند. ضمانت 1000 ساله‌ی كفش‌ها این اطمینان را به شما می‌دهد كه می‌توانید آن‌ها را برای نسل‌های بعد از خود به میراث بگذارید. در چنین حالتی پولی كه پرداخت كرده‌اید سرمایه‌گذاری مناسبی به نظر می‌رسد.


9. كفش‌های پاشنه‌بلند و نوك خنجری رویای الماس استوارت ویتزمن: 500.000 دلار


کفش زنانه لوکس


استوارت ویتزمن كه طراح سنتی كفش است به دلیل ساخت كفش‌های نفیس و عجیب و غریب شهرت دارد. كفش‌های پاشنه‌بلند و نوك خنجری دست‌ساز وی كه به وسواس طراحی و ساخته شده‌اند، پاهای بسیاری از هنرمندان شهیر هالیوود را بر فرش قرمز اسكار تزیین كرده است. كفش‌های رویای الماس وی كه با 1420 الماس 30 قیراطی پوشانده شده‌اند و به الماس های درخشان كویتی خود می‌بالند، كاملا برازنده‌ی پاهای یك شاهزاده خانم است. این كفش‌ها بسیار ظریف، فریبنده و چشم‌نواز هستند. دو ردیف الماس كه دو دایره را تشكیل می‌دهند، از الگوی الماس‌های كویتی الهام گرفته و تا مچ پا را به زیبایی تزیین می‌كنند. در حالی‌كه پنجه‌ی پا كه از نقره ساخته شده به ردیف دیگری از این الماس‌ها مزین شده است. نخستین بار آنیكا نونی رُز در سال 2007 و در مراسم جایزه‌ی اسكار این كفش‌ها را به پا كرد.


8. صندل‌های اصیل جادوگر شهر اُز از یاقوت سرخ: 612.000 دلار


کفش زنانه 2015


اگر در كودكی كارتن جادوگر شهر اُز را با دقت دیده باشید، قطعا صندل‌های ظریف قرمزی را كه دوروتی ] شخصیت اول داستان[ به پا داشت به خاطر دارید. بسیاری از دخترها آرزو داشتند كه یك جفت از آن را برای خود داشته باشند. تنها سه جفت از صندل‌های اصیلی كه جودی گارل در فیلم‌های كلاسیك درهه‌ی 1940 به پا داشت باقی مانده است. برچسب قیمت این صندل‌ها به اندازه‌ی خود فیلم‌های آن دوران حیرت‌انگیز است. یك جفت از آن‌ها به قیمت 612.000 دلار به یك خریدار ناشناس در یك حراجی فروخته شد. دومین جفت شاید به دلیل قیمت پایه‌ی سرسام‌آور یك میلیون دلاری كه برای آن پیشنهاد شده بود به فروش نرسید و سومین جفت نیز در موزه‌ی ملی تاریخی اسمیت سونیان نگهداری می‌شود تا همگان بتوانند از آن بازدید كنند.


7. كفش‌های گل‌سرخ باز رواج یافته‌ی استوارت ویتزمن: 1 میلیون دلار


گالری کفش زنانه


دیدن این كفش‌ها حتما لبخند را برچهره‌ی شما می‌نشاند. این كفش‌های پاشنه بلند میخی كه به رنگ طلایی روشن هستند، از آثار دهه‌ی 40 هالیوود الهام گرفته و دارای ساختار سنتی تی شكل هستند. در مركز كفش‌ها یك گل سرخ قرار دارد كه در نزدیكی پنجه‌ی پا قرار گرفته و از 1800 الماس كویتی با مجموع وزن 100 قیراط ساخته شده است. این كفش‌های درخشان با چرم طلایی در سایر بخش‌های خود نیز 400 قطعه الماس دیگر را بر چهره‌ی خود دارد. ویتزمن كودی دیابلو فیلم‌نامه نویس مشهور فیلم ژانو را برای پوشیدن این كفش‌ها در مراسم اسكار 2008 انتخاب كرد ولی وی با خودداری از پوشیدن این كفش‌های مسحور كننده‌ی بازرواج یافته در صدر اخبار و جنجال‌های حاشیه‌ای مراسم كه به دلیل نپوشیدن آن‌ها توسط وی درگرفت قرار گرفت.


6. كفش‌های مارلین مونورو استوارت ویتزمن: 1 میلیون دلار


الماس نشان


جواهرات دوستان همیشگی یك دختر هستند و این كفش‌ها تجسم دوردست‌ترین رویاهای مارلین مونورو هستند. جواهرات سوارولوسكی تشكیل دهنده‌ی بخش مركزی این كفش‌های نوك خنجری پاشنه بلندند كه در قالب یك گل سرخ اطلسی ظریف درآمده‌اند. این كفش‌ها به منظوری خاص به نام مشهورترین بازیگر موطلایی هالیوود نام‌گذاری شدند. كفش‌ها با جواهراتی تزیین شده‌اند كه در واقع یك جفت از گوشواره‌های خود مارلین مونورو بوده‌اند و معنای دیگری به كاربرد جواهرات در تزئین کفش ها بخشیده‌اند. این كفش‌های نوك خنجری ارزشمند، باسلیقه و عریان پاهای خوش‌اقبال بازیگر شهیر هالیوود رجینا كینگ را در مراسم اسكار سال 2005 آراسته بودند. پس از مراسم اسكار این كفش‌های مسحور كننده در حراجی عمومی وسایل متعلق به هنرمندان مشهور به حراج گذاشته شدند كه به قیمت یك میلیون دلار به فروش رسیدند.

 

5. كفش‌های رسته‌ی پلاتینیوم استوارت ویتزمن: 1.06 میلیون دلار


کفش استوارت ویتزمن


این كفش‌های ساقه‌بلند بندی چشم‌نواز مظهر كمال و زیبایی هستند و با 464 قطعه الماس كویتی كه با ظرافت تمام به شكل گلابی تراشیده شده‌اند تزئین یافته‌اند. شاید بتوان گفت كه تنها عیب آن‌ها برچسب قیمتی است كه قیمت سرسام‌اور بالای یك میلیون دلار بر آن نقش بسته است. نواری كه تا ساق پا را می‌پوشاند از یك گردن‌بند جواهرات الهام گرفته شده و چیزی كه بیش از این حیرت آور است این است كه ردیف‌های پرارزش جواهرات آن همچون یك گردن‌بند یا دست‌بند قابل پوشیدن یا درآوردن هستند. این كفش‌های جذاب با پاشنه‌های مدادی شكل را لورا هرینگ بازیگر خانم فیلم جاده‌ی مول‌هلند در مراسم اسكار سال 2002 در حالی به پا داشت كه سه نفر محافظ شخصی او را همراهی می‌كردند.


4. صندل‌های یاقوتی استوارت ویتزمن: 1.6 میلیون دلار


 صندل‌های یاقوتی استوارت ویتزمن


این طراح افسانه‌ای كفش‌ها ركوردها را یكی پس از دیگری می‌شكند. استوارت ویتزمن به دلیل استفاده از مواد اولیه‌ی بسیار ارزشمند كه منجر به قیمت حیرت‌آور كفش‌های دست ساز وی می‌شود، شناخته شده است. این صندل‌های سرخ‌فام پلاتینیومی كه به رنگ یاقوت سرخ‌اند همانطور كه حدس می‌زنید الهام گرفته از داستان جادوگر شهر اُز هستند. این كفش‌ها انتخابی بی‌نقص برای رفتن به یك مراسم شام عاشقانه هستند. چه كسی می‌تواند حیرت خود را از دیدن آن‌ها پنهان كند؟ این صندل‌ها كه با 123 قیراط الماس سرخ كه در آغوش بستری از پلاتینیوم با وزن یك پوند غنوده‌اند ساخته شده دربرگیرنده‌ی 642 قطعه الماس سرخ نایاب برمه‌ای هستند. انتظار می‌رفت كه این صندل‌های حیرت‌زا در مراسم اسكار 2003 بر فرش قرمز به نمایش درآیند ولی متاسفانه به دلیل آغاز جنگ عراق در همان زمان رونمایی از آن‌ها تا زمان برگزاری نمایشگاه جواهرات هارود در لندن كه در همان سال برگزار شد به تعویق افتاد.


3. نوك‌خنجری‌های پاشنه بلند تانزانیت استوارت ویتزمن: 2 میلیون دلار


کفش  پاشنه بلند تانزانیت استوارت ویتزمن


تانزانیت نام یك دُر بسیار ارزشمند به رنگ آبی مخملی است كه توسط جواهر شناس مشهور تیفانی در تانزانیا كشف و استخراج شد. این كفش‌های نوك كشیده‌ی پاشنه بلند كه داشتن آن‌ها آرزوی هر زنی است توسط خود استیوارت ویتزمن با همكاری ادی فیان فرانسوی ساخته شد. پاشنه‌های بلند آن با 595 قیراط الماس كویتی پوشانده شده و بر بندهای آن نیز 28 قیراط دیگر از همین الماس‌ها كار شده است. 185 قیراط دُر تانزانیایی نیز در حلقه‌های ظریفی از نقره بر روی این كفش‌ها نشسته‌اند. این كفش‌های ویتزمن با آن رنگ آبی دُرهای تانزانیایی و درخشش الماس‌هایش آثار نفیس هنری هستند كه در قالبی از نقره‌ی درخشان جلوه‌نمایی می‌كنند. بندی كه از این كفش‌ها به دور ساق پا می‌پیچد، 16 قیراط دُر تانزانیایی آبی رنگ بر خود دارد و سطح پنجه‌ی آن‌ هم با الماس‌های درخشان تزئین یافته است.


2. صندل‌های سیندرلای استوارت ویتزمن: 2 میلیون دلار


صندل‌های سیندرلای استوارت ویتزمن


ویتزمن در طراحی كفش‌های خود از بسیاری از افسانه‌ها بویژه از آثاری كه در دوران بین دو جنگ جهانی نگاشته شده‌اند، الهام گرفته است. صندل‌های كریستالی سیندرلا محبوب‌ترین شاهزاده‌ی آثار دیزنی را در این میان نمی‌توان نادیده گرفت. این صندل‌ها كه از بهترین نوع چرم ایتالیایی ساخته شده‌اند با بیش از 565 الماس درخشان كویتی كه در قاب نفیسی از پلاتینیوم قرار گرفته‌اند تزئین شده‌اند. بر روی هر كفش یك یراق زیبا دیده می شود كه در یك طراحی ظریف بر روی هركدام یك الماس نادر 5 قیراطی بادامی شكل قرار گرفته كه هریك به تنهایی بالای 1 میلیون دلار قیمت دارند. تنها نقطه‌ی رنگی بر روی صندل‌ها همین دو قطعه الماس‌اند. سیندرلای دشنه‌ای شكل با پاشنه‌ی 4 اینچی ستایش هواداران هر ستاره‌ی زن محبوبی را برمی‌انگیزد. تنها نقاط نورانی روی این كفش كه تقریبن شفاف بوده و گاهی چنان به نظر می‌رسد كه اصلا دیده نمی‌شود، همان دو قطعه الماسی است كه چون نورافكن می‌درخشند. چنان به نظر می‌رسد كه این صندل‌ها از شیشه ساخته شده‌اند، ولی این تنها یك تصور است كه به دلیل مهارت بیش از حد سازنده‌ چنین ساخته شده‌اند. نخستین بار آلیسون كراوس این آفریده‌ی پرتلالو و درخشان را در مراسم اسكار سال 2004 پوشیده شد.


1. صندل‌های یاقوتی خانه‌ی هری وینستون: 3 میلیون دلار


صندل‌های یاقوتی


نه این قسمت تكراری نیست بلكه سخن از كاری است كه در عین وفاداری به الگو‌ی اصلی، نمونه‌ی جدیدی را از كفش‌ها جادوگر شهر اُز بازآفرینی كرده است. تنها تفاوت این دو در آن است كه در این نمونه‌ی درخشان با 4600 یاقوت سرخ مواجهیم كه با وزن مجموع 1350 قیراط بر آن می‌درخشند و تازه این همه‌ی ماجرا نیست. بر این كفش‌ها 50 قیراط الماس نیز جلوه نمایی می‌كنند. الگوی جادوگر شهر اُز همچنان به الهام بخشی و فریبندگی خود ادامه می‌دهد. در سال 1989 در مراسم پنجاهمین سالگرد سینمای كلاسیك خانه‌ی هری وینستون از نمونه‌ی بازآفرینی شده‌ی صندل‌های مشهور یاقوتی جادوگر شهر اُز رونمایی كرد. دو ماه تمام كار طاقت فرسا و بی‌وقفه لازم بود تا مرحله‌ی نهایی آماده شدن این كفش‌های فریبا كه گران‌قیمت‌ترین كفش‌های دنیاست به اتمام برسد. پوشیده از جواهرات وصف كاملی برای این كفش‌ها نیست. باید گفت كه این كفش سرآغاز جدیدی برای آفرینش كفش‌های جواهراتی است. اگر پول كافی در حساب بانكی خود داشته باشید، می‌توانید به شرط پرداخت حداقل 3 میلیون دلار این كفش‌ها را داشته باشید.

 

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

  • مهمان - Ana

    Tehran, Tehran Province, Iran

    وأي خيلي زيباهستند ما يك بار به موزه نگهداري آنان رفتيمم موزه ي كفش خانه ي هري وينستون در فلوريدا هست

    دوست دارم 0 لینک کوتاه:

پیوندهای مفید

تماس با ما

شماره تماس: 88231286 (21) 98+

آدرس ایمیل: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید