دوشنبه, 06 مهر 1394 ساعت 07:21

گرانقیمت ترین اتومبیل های پلیس در جهان

این مورد را ارزیابی کنید
(4 رای‌ها)
گرانقیمت ترین اتومبیل های پلیس در جهان - 5.0 out of 5 based on 4 votes

گرانقیمت ترین اتومبیل های پلیس در جهان

روزهایی که پلیس از خودروهای کوچک و قیمت مناسب و قابل اعتماد ویکتوریا کراون فورد استفاده می کرد سپری شده است. کراون ویک فورد شاید نام آشناترین خودروی پلیس در آمریکای شمالی باشد. اما در سال 2011 شرکت فورد تولید موتورهای این خودروهای تعقیب کننده ی پلیس را متوقف کرد. در عوض خودروی فورد تاوروس جایگزین آن گردید. تاوروس نتوانست اعتماد و رضایت افسران برجسته ی دستگاه پلیس را همچون کراون ویک به خود جلب کند و در عوض خودروهای پلیسی که سایر شرکت های خودروساز تولید می کردند مانند دوجچارژر به مراتب محبوب تر شدند. با تغییراتی که در جهان خودروهای پلیس در حال وقوع است، حمایت از قانون در جهان با ارتقاء این خودروها در حال تقویت شدن است و عده ی قابل توجهی از کشورها نیز آنقدر ثروتمند هستند که بتوانند خودروهای لوکس را به ناوگان پلیس خود بیافزایند.


در ایالات متحده از دهه ی 1950 شرکت های خودروساز اقدام به تولید خودروهای مخصوص برای استفاده در ناوگان پلیس نمودند. تا پیش از آن ادارات پلیس خودروهای عادی را می خریدند و خود در آن ها تغییراتی ایجاد می کردند. در سالهای اخیر لامبورگینی مدل گالاردوی خود را با برخی تجهیزات مورد نیاز پلیس تجهیز کرد و آن را در اختیار پلیس ایتالیا قرار داد. پیش از آن اگر پلیس خودروی لوکسی را از مجرمان و قاچاقچیان به نفع خود ضبط می کرد، خود موظف به ایجاد تغییرات لازم و نصب تجهیزات مورد نیاز بر روی آن بود تا بتواند از آن به عنوان خودروی پلیس استفاده کند. در ابتدا پلیس ایتالیا بیشتر در مراسمات رسمی و روابط بین المللی خود از خودروهای لامبورگینی استفاده می کرد ولی امروزه گشتی های پلیس این کشور هم لامبورگینی هستند.


استفاده از خودروهای اسپرت به عنوان گشتی پلیس پدیده ی نویی نیست. به عنوان مثال خودروی کامارو سالها به عنوان گشتی بزرگراه ها در ایالات متحده مورد استفاده بوده است. ولی آنچه در سالهای اخیر شاهد آن هستیم، پیوستن نسل جدیدی از خودروهای بسیار گرانقیمت و ممتاز به ناوگان پلیس است که به نظر می رسد، تعداد بسیار اندکی از مجرمان بتوانند در تعقیب و گریزها از دست این یکه تازهای جاده ها بگریزند. مطمئنا بیشتر خودروهایی که در این فهرست وجود دارند و هم اکنون در خدمت پلیس قرار گرفته اند خودروهایی نیستند که بسیاری از شهروندان توان خرید آن ها را داشته باشند و حتما دیدن یکی از آن ها در آیینه ی وسط که در حال تعقیب شماست بسیار رعب آورتر است. در فهرست زیر ما به بررسی 12 مورد از گرانقیمت ترین و در عین حال رشک برانگیزترین خودروهای پلیس در جهان پرداخته ایم و همچنین به کشورهایی که این خودروها در آن ها در حال استفاده اند اشاره ای کرده ایم. با آن برچسب فیمتی که روی آن هاست، این خودروها می توانند هر افسر پلیس معمولی را به یک افسر ممتاز و برجسته مبدل سازند.


12. نیسان جی تی آر: امارات عربی متحده: 100 هزار دلار


نیسان جی تی آر


نمونه های متعددی از این خودروی برتر ژاپنی در یگانهای پلیس امارات متحده ی عربی در حال خدمت هستند. در دوبی این خودرو یکی از خودروهای پلیس است که دارای مناسب ترین قیمت خرید می باشد. ابوظبی این خودروی قدرتمند را در سال 2009 به ناوگان چلیس خود اضافه کرد تا مشتی بر دهان ابوظبی کوبیده باشد. با اینحال این خودرو با قدرت موتور 485 اسب بخار بیشتر در مراسم رسمی به نمایش در می آید تا در تعقیب و گریزهای روزانه مورد استفاده قرار بگیرد.


11. پورشه پانامرا در قطر: 175 هزار دلار


پورشه پانامرا


در جشن های روز ملی قطر در سال 2011 پلیس از ناوگان خودروهای لوکس آلمانی خود رونمایی کرد. با در نظر گرفتن این حقیقت که قطر دارای بالاترین سرانه ی تولید ناخالص داخلی در جهان است، جای شگفتی نیست که با در به خدمت گرفتن این همه خودروی لوکس در ناوگان پلیس چنین سرمایه ای را آتش زده باشد. در حالی که بسیاری از کشورها به زحمت یکی دو دستگاه خودروی لوکس به ناوگان پلیس خود می افزایند تا از آن ها برای نمایش های رسمی و مراسم مهم شان استفاده کنند، بسیار نادر است که کل ناوگان پلیس را با این خودروها جایگزین نمایند. ثروت افسانه ای قطر و سرمایه گذاری های عمده آن در صنایع معتبر از جمله به عنوان مثال مالکیت بخش عمده ی سهام فولکس واگن باعث می شود که دست آن ها برای این ولخرجی ها باز باشد.شاید آن ها به این ترتیب به صورت غیر مستقیم می خواهند با نمایش فراوان این خودروهای لوکس شانس دیدن آن ها را به افراد محروم بدهند.


10. بنتلی کانتیننتال جی تی در امارات متحده عربی: 200 هزار دلار


بنتلی کانتیننتال جی تی


به این که امارات متحده ی عربی را به طور مکرر در این فهرست مشاهده کنید، عادت خواهید کرد. گویا پلیس دوبی همواره احساس می کند که خودروهایش در حال از مدل افتادن است و دائم برای رفع آن بابت خرید خودروهای لوکس و اضافه کردن آن ها به ناوگان خود پول خرج می کند. بنتلی کانتیننتال جی تی با قیمت 200 هزار دلار با این همه پرستیژ و کلاس حتی به گرد بهترین خودروهای پلیس دوبی هم نمی رسد...

 

9. مرسدس بنز اس ال اس ای ام جی در امارات متحده عربی: 200 هزار دلار


مرسدس بنز اس ال اس ای ام جی


این خودرو که با شمایل پلیس قیمت آن کمی افت کرده و به 200 هزار دلار رسیده بیشتر به عنوان یک اسب مکانیکی نمایشی در پلیس دوبی مورد استفاده است. با اینحال وقتی شما همچون دوبی اینقدر ثروت نفتی داشته باشید، چرا مقداری از آن را برای خرید خودروهای لوکس آلمانی مانند این هزینه نکنید تا قدرت پلیس خود را به رخ دیگران بکشید.


8. مک لارن ام پی 4-12 سی در امارات متحده عربی: 240 هزار دلار


مک لارن ام پی 4


این خودروی فوق مجلل بریتانیایی که در سال 2020 پلاک و در اختیار پلیس امارات قرار خواهد گرفت ممکن است شانس این کشور را برای انتخاب شدن به عنوان محل برگزاری نمایشگاه بین المللی خودروی سال 2020 افزایش داده است. این خودروی ممتاز گشت در پلیس امارات دارای موتور وی 8 توروبو توین با حجم موتور 3.8 لیتر است و قدرت موتور آن به 616 اسب بخار می رسد.


7. لامبورگینی گالاردو در ایتالیا: 250 هزار دلار


لامبورگینی گالاردو


در یک بازاریابی درخشان و برای نمایش غرور ملی مدل گالارودی لامبورگینی در سال 2004 و در مراسم سالگرد و یادبود افتخار آفرینی گردان 152 پلیس ایتالیا این خودرو به پلیس این کشور اهداء و خدمت خود را آغاز کرد. این خودروهای فوق لوکس توسط پلیس راهنمایی و رانندگی ایتالیا در موقعیت های اضطراری به خدمت گرفته می شود. در سال 2009 یکی از این خودروها با یک دستگاه خودروی سواری تصادف کرد که در نتیجه بخشی از بدنه ی آن جمع شد، به جبران این اتفاق شرکت لامبورگینی یک دستگاه خودروی هری کین (مدلی که پس از گالاردو تولید شد) را به پلیس ایتالیا تقدیم کرد.


6. فراری اف اف در امارات عربی متحده: 300 هزار دلار


فراری اف اف


یکبار دیگر به دوبی باز می گردیم. اگر یک خودروی برتر پیدا شود که از لحاظ قدرت موتر گوی سبقت را از رقبا برباید قطعا پلیس دوبی چند دستگاه از آن را به ناوگان خود خواهد افزود. فراری اف اف با 4 صندلی و 4 درب خودروی ایده آلی برای کشاندن تبه کاران به میز محاکمه است. ولی افسوس که این ابرخودروی ایتالیایی برای تعقیب هیچ مجرمی مورد استفاده قرا نمی گیرد بلکه از آن فقط به عنوان گشتی در مناطق توریستی دوبی استفاده خواهد شد.


5. لامبورگینی مورسیه لاگو ال پی 640 در پادشاهی متحده بریتانیا: 380 هزار دلار


لامبورگینی مورسیه لاگو ال پی 640


در نمایشگاه بین المللی خودروی ام پی اچ در بیرمنگهام انگلستان، پلیس لندن یک مدل تغییر یافته از لامبورگینی را به عنوان خودروی خود به نمایش گذاشت که بی شک صرفا برای نمایش بود نه این که از جیب مالیات دهندگان بریتانیایی برای خرید آن هزینه شده باشد. این خودرو با موتور وی 12 و حجم موتور 6.5 لیتر از نادر ابرخودروهایی است که تا کنون در ناوگان پلیس کشورها دیده شده است.


4. لامبورگینی آونتادور در امارات متحده عربی: 450 هزار دلار


لامبورگینی آونتادور


این ابر خودروی دارای موتور 750 اسب بخاری دارای حداکثر سرعت 350 کیلومتر بر ساعت است ولی هرگز به این حداکثر سرعت خود در دوبی دست نخواهد یافت. در عوض همچون سایر خودروهای فوق لوکس به گشت زنی و خودنمایی به دور مراکز خرید مجلل دوبی خواهد پرداخت.

 

3. مرسدس بنز باراباس راکت سی اس در آلمان: 475 هزار دلار آمریکا


مرسدس بنز باراباس راکت سی اس


شما این خودرو را در هیچ اتوبانی نمی بینید. در عوض این ابر خودروی پلیس که دارای موتور وی 12 دوقلوی توربوشارژ با حداکثر قدرت 730 اسب بخار برای برنامه ی ارتقاء امنیت در آلمان ساخته شده که به منظور ارتقاء امنیت گردشگران خارجی در این کشور اجرا شده است.


2. بوگاتی ویرون در امارات عربی متحده: 1.6 میلیون دلار


بوگاتی ویرون


هنگامی که دوبی به خرید ابرخودروها یکی پس از دیگری برای خدمت در دستگاه پلیس خود اقدام کرد، بسیاری از این که نوبیت به بوگاتی ویرون برسد خنده شان می گرفت. حتی گزارش های تمسخر آمیز و غیر واقعی نیز در این باره منتشر شدند. ولی با کمال تعجب باید بگوییم که بالاخره از این خودروی بسیار گران قیمت 1.6 میلیون دلاری نیز به عنوان عضو خانواده ی ناوگان پلیس امارات عربی متحده پرده برداری شد.


1. آستون مارتین وان-77 در امارات عربی متحده: 2میلیون دلار


آستون مارتین وان-77


چون خودروی گران قیمت و نادری است پس باید در ناوگان پلیس امارات عربی متحده حضور داشته باشد. نصب لوگوی پلیس دوبی بر روی این خودروی دارای خانواده ای با 77 عضو (بله درست حدس زدید تنها 77 نسخه از این خودرو تولید و در جهان موجود است.) کمی دردسر ساز بود. ضمن این که این خودرو فقط به رنگ نقره ای تولید شده و حالا لازم بود که سفید شود تا خط و نشان سبز رنگ پلیس دوبی نیز بر روی زمینه ی سفید آن بنشیند تا این خودرو به لباس سایر خودروهای ناوگان پلیس امارات درآید.

 

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
    • هیچ نظری یافت نشد

    پیوندهای مفید

    تماس با ما

    شماره تماس: 88231286 (21) 98+

    آدرس ایمیل: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید