دوشنبه, 25 خرداد 1394 ساعت 14:37

لوكس‌ترين مقاصد سفرهای ماه عسل

این مورد را ارزیابی کنید
(6 رای‌ها)
لوكس‌ترين مقاصد سفرهای ماه عسل - 5.0 out of 5 based on 6 votes

لوكس‌ترين مقاصد سفرهای ماه عسل

آیا شما فكر می‌كنید هزینه‌ی برگزاری جشن عروسی زیاد است؟ پس اندكی صبر كنید و به این مقاصد سفرهای ماه عسل یك نگاهی بیاندازید. اگر دوست دارید برای ماه عسل فقط شما باتفاق آن فرد خاصی كه به او بله را گفته‌اید به یك جزیره‌ی خصوصی با ساحلی درخشان بروید، باید آماده باشید كه بابت همه چیز پول پرداخت كنید. صبحانه‌ با شامپاین، تخت‌هایی كه پیرامون آن را گلبرگ‌های گل‌سرخ احاطه كرده، همه‌ی بسته‌های خاص خدماتی، كه همه و همه خیال‌های فانتزی شما را در به سر بردن در یك منطقه‌ی خوش آب و هوا در ماه عسل به حقیقت پیوند می‌دهد. برای اغلب زوج‌های جوان یك ماه عسل بی‌نقص را می‌توان رفتن به جایی تلقی كرد كه بتوانند با هم تنها باشند. این معمولا به این معناست كه حتی برای یك نوشیدنی در نیمه شب نیاز نداشته باشید از اتاق‌تان خارج شوید. نوعروس و نوداماد می‌توانند از میان نقاط خوش آب و هوا و پناهگاه‌های لوكس، سواحل پا نخورده یا خانه‌ای در كنار حیات وحش یا كلبه‌ای در میان یك ناكجا یا مكانی با معماری ونیزی برای گذراندن ماه عسل خود انتخاب كنند. اگر بالكنی با چشم‌انداز رو به اقیانوس داشته باشید یا تراسی بر روی پشت بام در اختیارتان باشد كه بتوانید از بالا به روشنایی‌های شهر در شب چشم بدوزید چنین مكانی برای ماه عسل ارزش پرداخت هر پولی را داراست.


ماه عسل مهم‌ترین رویدادی است كه ممكن است پیش روی یك زوج جوان باشد كه نخستین روزهای زندگی مشترك و در كنار هم بودنشان را پیش از وارد شدن به یك زندگی واقعی به جشن نشسته‌اند. بعد از همه‌ی تلاش‌هایی كه برای محقق ساختن رویای یك ماه عسل بی‌دغدغه انجام داده‌اید، نیاز به مكانی دارید كه فارغ از نگرانی‌های برنامه‌ریزی در حالی كه به غریبه‌ها لبخند می زنید با بستگان همسرتان به رقص و پایكوبی بپردازید. اكنون گذراندن تعطیلاتی خوش و بی‌دردسر یك شانس بزرگ است ولی باز هم همین ممكن است كه بازهم شما را به دردسر بیاندازد. برای برخی از ما ماه عسل رویدادی است كه فقط یك بار ممكن است برای یك فرد اتفاق بیفتد پس از هر نظر باید بی‌نقص برگزار شود. ولی سوال اصلی این است: كجا برویم؟


10. تپه‌های فیل، كمپ جنگل‌های بارانی- تایلند


تپه‌های فیل، كمپ جنگل‌های بارانی- تایلند


تایلند محل واقع شدن تعدادی از زیباترین و محبوب‌ترین پناهگاه‌های جزیره‌ای در دنیاست. تایلند مقصدی ایده‌آل برای زوج‌‌هایی است كه به دنبال انواع سرگرمی‌ها و تفریحات اعم از اتومبیل رانی، هاكی كوهستان، قایق‌سواری،‌ساحل گردی و فیل سواری هستند. پارك ملی كاو سوك (Khao Sok) محل قرار گرفتن جنگلی 160 میلیون ساله است كه پناهگاه و محل زندگی فیل‌ها و خواستگاه گل‌های نادری مانند رافلسیا (rafflesia) است كه بزرگترین گل شناخته شده‌ی دنیاست. این جنگل همچنین خانه‌ی نخستین هتل شناور و كمپ چادرهای لوكس تایلند است. در گوشه‌ی دورتر دریاچه‌ی شیولارن كه در این منطقه واقع شده، تپه‌های فیل قرار دارد كه در میان آن كمپ جنگلی با ده خیمه‌ی مجلل است كه بر روی پل‌های شناور بر روی آب برپا شده‌اند. شما می‌توانید از روی تخت‌تان غلت بزنید و مستقیما توی آب شیرجه بروید. به علاوه این استراحتگاه فعالیتهای تفریحی متنوعی را برای شما فراهم آورده است. مانند كایاك سواری در حاشیه‌ی جنگل، سفر در جنگل بارانی، مشاهده‌ی میمون‌های دراز دست از نزدیك، تعامل و غذا دادن به فیل‌ها همه‌ی این‌ها تضمین می‌كنند كه شما با طبیعت تنهای تنها باشید.

 

9. طبیعت وحشی: سرزمین‌های بكر لوئیزابا، كنیا


طبیعت وحشی: سرزمین‌های بكر لوئیزابا، كنیا


طبیعت بكر لوئیزابا (Loisaba) كه بر لبه‌ی پرتگاهی صخره‌ای قرار گرفته با وسعت 30 هزار هكتار در منطقه‌ی حفاظت شده‌ی اختصاصی در كشور كنیا قرار دارد و یكی از بكرترین اماكن اهداف گردشگری در دنیاست. این منطقه‌ی زندگی در كنار حیات وحش دارای امكانات رفاهی بسیار متنوعی است، مانند تخت خواب‌های چهار تیركه و عرشه‌های ساخته شده از چوب كه چشم‌انداز بی‌نظیری بر كوه كنیا دارند و ذهن و جسم و جان شما را آسوده می‌سازند. میهمانان این استراحتگاه این فرصت بی‌نظیر را می‌یابند كه یك سفر ماجراجویانه در قلب آفریقا آنگونه كه در خیال خود ساخته و پرداخته‌اند طراحی كرده و در واقعیت آن‌را تجربه كنند. برای یك شب واقعا به یاد ماندنی شما می توانید از یك تخت ستاره‌ای كویجا لذت ببرید. این تخت كه با هنر دست هنرمندان محلی ساخته شده بر روی یك سكوی مرتفع بالارو در فضای باز قرار گرفته و تجربه‌ی یك خواب بی‌نظیر در میان آسمان و در زیر ستارگان را برای شما فراهم می كند. علاوه‌براین به زوج‌های جوان پیشنهاد سفر در قلب حیات وحش و مشاهده‌ی حیوانات وحشی از نزدیك داده می‌شود تا میهمانان طبیعت وحشی تحت تاثیر قرار دهنده‌ی آفریقا را از نزدیك لمس كنند. دوش گرفتن در حمام های دونفره‌ی سبك آفریقایی از جمله‌ی دیگر امكانات این استراحت‌گاه لوكس است. هزینه‌های اقامت در این مكان زیبا از شبی 2200 دلار برای یك اقامت پنج شبه آغاز می شود.

 

8. شكوه جنگل- آمانكیلا، بالی


شكوه جنگل- آمانكیلا، بالی


بالی كه شناخته‌شده‌ترین جزیره از میان مجمع‌الجزایر تشكیل دهنده‌ی كشور اندونزی است سرزمین دزدان دریایی و اژدها هاست. همه‌ی زوج‌های جوانی كه آرزو دارند به یك فرهنگ مسحور كننده‌ی معنوی نزدیك شده و خود را غرق در فعالیت‌های تفریحی كنند مقصد خود را یافته‌اند. استراحتگاه‌های امان در بالی ایجاد شده‌اند و تجربه ی استراحتی بی‌نهایت لذت بخش را فراهم می كنند. سه مورد از این نوع استراحتگاه‌ها در جزیره وجود دارد كه یكی از آن‌ها آمانكیلاست (Amankila) كه بر ساحل شرقی واقع است. این استراحتگاه بر لبه‌ی پرتگاهی صخره‌ای واقع شده و تپه‌های خصوصی آن را در بر گرفته كه به ساحل منتهی می شوند. ساحلی اختصاصی كه كلوپی واقع در آن برای پذیرایی و خوش‌آمدگویی به میهمانان مهیا شده است. 34 سوئیتی كه در این مجموعه وجود داردبه وسیله‌ی پیاده راه‌های هوایی به یكدیگر متصل هستند و دارای آب گرم طبیعی با خاصیت‌های درمانی داخل اتاق‌ها هستند. این استراحتگاه همچون روستاهای سنتی منطقه‌ی بالی طراحی شده كه دارای بام‌های كاه‌گلی بوده و هر یك دارای محوطه‌ی باغی مخصوص به خود هستند. در داخل آن یك استخر دلچسب بر روی یك لبه‌ی پرتگاهی چشم نواز تعبیه شده است.

 

7. جوهر عشق: موناسترو سانتا روسا: ساحل آمالفی


جوهر عشق: موناسترو سانتا روسا: ساحل آمالفی


استراحتگاه‌های لوكس در جاده‌ی كوهستانی پیچ در پیچ سواحل آمالفی ایتالیا (Amalfi) در كنار یكدیگر قرار گرفته‌اند. پیش از آن‌كه به هتل برسید، پیش از آن‌كه غذا و نوشیدنی مطبوع آن را بچشید، چیزی در محیط پیرامونتان وجود دارد كه باعث شده شما عاشق آن شوید. شاید جاده‌ی زیبایی كه در وزش بادهای مطبوع و ملایم پیموده‌اید و شما را به این چشم‌انداز مسحوركننده رهنمون شده این حالت را در شما ایجاد كرده باشد. گویا حس می‌كنید در فیلم‌های دهه ی 60 بازی می‌كنید و چون ستاره‌ی سینما در حال درخششید. باد در موهایتان چنگ انداخته و شال گردنتان را به بازی گرفته و اصلا گویا در هوا معلق شده‌اید. اینجا استراحتگاه موناسترو سانتا روسا (Monastero Santa Rosa) در حالی كه بر قله‌ای مسلط بر چشم انداز دریای تیرانیا قرار گرفته جوهره‌ی عشق را به شما می چشاند. هتل بوتیك مجلل آن دارای 20 اتاق با سبك معماری قرن هفدهم است كه پیشتر خانه‌ی راهبان بوده و در قرن نوزدهم از دست عده‌ای از زنان راهبه‌ی تارك دنیا بازپس گرفته شده و اكنون به صورت یك اقامتگاه تفریحی درآمده است. تخت‌هایی عاشقانه با خطوطی زیبا، باغ‌ها و تراس‌های زیبا و یك استخر آبی بر لبه‌ی یك پرتگاه كه گویا شما را در آب‌های نیلگون دریا كه چشم انداز آن پیش رویتان است به آغوش كشیده است. همه‌ی این امكانات را با پرداخت 700 دلار برای هر شب می‌توانید در اختیار داشته باشید.

 

6. كلوپ واكایا و چشمه‌ی آب گرم، فیجی


خیال دورافتادگی: كلوپ واكایا و چشمه‌ی آب گرم، فیجی


یكی از جزیره‌های دریاهای جنوبی فیجی است كه گفته می‌شود در واقع در ناكجا جا دارد. هزاران مایل با تمدن فاصله دارد.تعداد بی شماری جزیره‌های غیرمسكونی دارد. جنگل‌های خیره كننده با آبشارهایی مرتفع دارد كه به آبگیرهایی سبزآبی فرو می ریزند. برای این كه بهار بفهمید كه چه حسی و چه هوایی دارد باید بدانید كه دو فیلم معروف تالاب آبی و دورافتاده را در این مكان فیلم‌برداری كرده‌اند. كلوپ واكایا (Wakaya Club) و چشمه‌ی آب گرم یكی از بهترین استراحتگاه‌های جزیره‌ای در فیجی است. بیل گیتس و همسرش ملیندا ماه عسل خود را در اینجا گذرانده‌اند. تفریحگاه‌های اینجا معدود و گران‌قیمت‌اند. تنها 10 كلبه در اینجا وجود دارد كه به آن‌ها بورز گفته می‌شود و شما می‌توانید در آن‌ها اقامت كنید. البته هنوز زود است كه قضاوت كنید. اسم كلبه كه بر روی آن‌ها گذاشته‌اند شاید چندان عادلانه نباشد. هركدام دارای بیش از 40 هزار متر مساحت بوده و خلوتی كاملا اختصاصی را برای شما فراهم می‌كنند. قایق‌های تفریحی اجازه‌ی لنگر انداختن در جزایر واكایا را ندارند. البته اگر كشتی شما در این نقطه دچار سانحه شود مطمئن باشید كه بومی‌های میهمان نواز به كمك شما خواهند شتافت و تجربه‌ی استراحتی بی‌نظیر را پشت سر خواهید گذاشت. هزینه‌ی اقامت در اینجا از 2200 دلار به ازای هر شب آغاز می شود.

 

5. خانه‌ی عشق- كا ماریا آدل، ونیز


خانه‌ی عشق- كا ماریا آدل، ونیز


البته یافتن یك مكان عاشقانه برای اقامت در ونیز كه یكی از چشم‌نوازترین شهرهای دنیاست چندان دشوار نیست. با اماكن لوكس متنوع و هتل‌های مجلل متعددی كه ونیز دارد انتخاب محل اقامت برای شما دشوار خواهد بود. برای این كه كار شما را ساده‌تر كنیم اقامتگاه كاماریا آدل (Ca Maria Adele) را به شما پیشنهاد می‌كنیم. آن را نه تنها عاشقانه‌ترین هتل در ونیز بلكه در سرتاسر ایتالیا و بلكه اروپاست. یك پل زیبا برفراز كانالی در دورسودورو (Dorsoduro) و محله‌ی پر از آثار هنری معاصر میهمانان را به دروازه‌ی قصری متعلق به قرن شانزدهم با 12 اتاق خواب می‌رساند كه هر كدام به زیبایی تزئین و نورپردازی شده‌اند. دكوراسیون چشم‌نواز آن از مواد اولیه‌ی نفیس و محصولات داماچی تولید شده و مبلمان زیبا از چوب آفریقایی، دیوارپوش‌های پشمی، شومینه‌ی خوش ساخت، شمعدانی‌های مورانو و غیره و غیره در آن جاخوش كرده‌اند. و بالاخره هیچ چیز را نمی توان با چشم‌اندازی كه از پنجره‌ها پیش روی شما قرار می گیرد مقایسه كرد كه در هنگام صرف صبحانه به قایق‌هایی كه بر روی كانال اصلی در مركز شهر ونیز به آرامی شناور هستند، چشم دوخته اید.

 

4. كنستانس لاپرینس موریس: متئوریتیوس


ماجراجویی بازتعریف شده- كنستانس لاپرینس موریس: متئوریتیوس


مائوریتیوس (Mauritius)در قلب اقیانوس هند پارك‌های ملی خیره‌كننده‌ای را فراهم آورده كه برای همه‌ی آن‌هایی كه عاشق ماجراجویی هستند مكان بی‌نظیری است. جنگل‌های استوایی كه بر روی سر حیات وحش بكر و دست نخورده‌ی آن سایه انداخته است و با این سفر امكان عبور از میان این حیات وحش برایتان فراهم می‌شود كه البته این همه‌ی ماجرا نیست. اگر در خیال خود آرزو دارید كه بر روی مبل راحتی در برابر چشم‌انداز اقیانوس لم بدهید و در حالی كه نوشیدنی در دست دارید و می‌نوشید، به افق خیره شوید، پس اینجا همان مكانی است كه به دنبال آن می‌گردید. كنستانس لاپرینس موریس (Constance Le Prince Maurice) لوكس ترین هتل رمانتیك در این مجمع‌الجزایر محسوب شده كه دارای اتاق‌های جادار و طراحی پیچیده با مبلمانی از چوب سیاه و كف‌پوش‌های چوبی واكس خورده است. همه ی لذت و زیبایی آن در سوئیت شاهزاده‌ی آن خلاصه می شود كه شما می‌بایست برای گذراندن ماه عسل خود آن را در نظر بگیرید. این هتل دارای تراس‌های خصوصی برای غذا خوردن و استراحت بوده، دو استخر و حتی سواحل مخصوص خود را داراست همه‌ی این امكانات در خدمت شما و نیمه‌ی دیگرتان است تا ماه عسل را بدوت هیچ مزاحمتی دركنار هم به خوشی بگذرانید.

 

3. استراحتگاه ویسروی در سنت لوسیا منطقه‌ی كارائیب


شكوه مخصوص – استراحتگاه ویسروی در سنت لوسیا منطقه‌ی كارائیب


هنگامی كه سخن از مسافرت ماه عسل می شود، جزایر واقع در منطقه‌ی كارائیب از نخستین انتخاب‌ها هستند. چرا كه بهترین سواحل و چشم اندازهای غروب آفتاب را دارا هستند. بین جزایر مارتینك و باربادوس سنت لوسیا را باید نگین دریای كارائیب جنوبی دانست. كوه‌های باشكوه پیتون كه از جنگل‌های بارانی پوشیده شده‌اند و سواحل دوست داشتنی پر از سایه‌های نخل از ویژگی‌های آن هستند. بعدازظهرها می‌توانید به قدم زدن در كوهستان جنگلی پرداخته و یا كایاك سواری یا اسب سواری كنید و سپس به استراحتگاه اختصاصی خود به نام ویسوری (Viceroy) بازگردید كه دارای 59 ساختمان ویلایی مسحور كننده بوده و همه‌ی آن‌ها به طرز شگفت‌انگیزی در پای تپه‌های دامنه ی كوه‌های پیتون جاخوش كرده‌اند كه از هرسو چون نگهبانی به دور ساحل زیبا كه چون نیمه‌ی یك ماه كشیده شده ایستاده‌اند. در طول روز می‌توانید بر روی تراس بزرگی كه چشم‌انداز آن رو به دریا یا جنگل است لم دهید و از خدمتكار مخصوص خود بخواهید كه شام خوشمزه‌ای تدارك دیده و آن را در نیمه‌ی شب در كنار ساحل سرو كند تا پس از شام تا اعماق آب گرم دریا شنا كنید. هزینه ی اقامت 7 شبه در این مكان زیبا فقط 4300 دلار برای هر شب است.

 

2. جزیره‌ی غیر مسكونی بهشت، درخت انجیر معابد مادیوارو- مالدیو


جزیره‌ی غیر مسكونی بهشت، درخت انجیر معابد مادیوارو- مالدیو


از نخستین جاهایی كه باید برای یك زوج جوان كه می‌خواهند مسافرت ماه عسل خود را به خاطره‌ای فراموش ناشدنی بدل كنند توصیه كرد مالدیو است كه یكی از نقاط زمین است كه حتما باید یك بار هم كه شده در زندگی به آنجا سفر كنند. برای زوج‌هایی كه عاشق پذیرایی با نوشیدنی در حین قایق سواری، خوابیدن در ننو زیر درختان ساحلی و شام خوردن در زیر نور شمع بر روی ساحل هستند مالدیو مقصدی بی‌مانند است. اما اگر به دنبال حداكثر شكوه و جلال هستید اقامتگاه بانیان تری مادیواررو (Banyan Tree Madivaru) همان جایی است كه به دنبال آن هستید. اینجا كه از دنیای پر سر و صدای بیرون دور و در گوشه‌ای از یك جزیره‌ی غیر مسكونی واقع شده اقامتگاهی لوكس است كه در میان درختان همیشه سبز و پرپشت استوایی پنهان شده است. تنها شش سوئیت لوكس در این مجموعه وجود دارد كه غرق در انبوهی از امكانات رفاهی هستند. اتاق‌های بزرگ خیمه‌ای شكل، استخر اختصاصی، اتاق‌های نشیمن و غذاخوری، و اتاق‌های غذاخوری بزرگ از جمله‌ی امكانات آن هستند. شما می‌توانید بر كنار ساحلی كه فقط به شما اختصاص دارد بنشینید و از همانجا به آسانی در آب‌های گرم و آبی اقیانوس غوطه‌ور شوید. حریم خصوصی در اینجا به طور كامل وجود دارد و در اختیار شماست. سوئیت‌ها به نحوی قرار گرفته‌اند كه شما به ندرت ممكن است در معرض دید افراد دیگر باشید. هزینه‌ی اقامت از شبی 2300 دلار آغاز می‌شود.

 

1. بیرفوت گلمور، جزیره‌ی اختصاصی فری‌گیت- مجمع‌الجزایر سیشیل


بیرفوت گلمور، جزیره‌ی اختصاصی فری‌گیت- مجمع‌الجزایر سیشیل


بهشت بی‌مانند بیرفوت (barefoot) كه می‌تواند رویای فرار از شلوغی را برای شما محقق سازد، در مجمع‌الجزایر سیشیل (Seychelles) در میان اقیانوس هند قرار گرفته و با ساحلی بكر از شن‌های سفید كه به آب‌های نیلگون اقیانوس ختم می‌شوند، و سرزمینی غنی از حیات وحش است كه در میان جنگل‌های انبوه ویرجین و صخره‌های مرجانی قرار گرفته است. اگر پول برایتان مساله نباشد، اینجا برترین انتخابی است كه می‌توانید برای گذراندن یك ماه عسل بی‌نقص برگزینید. اینجا استراحتگاهی كاملا مجهز است كه معنای واقعی شكوه و تجمل را به تصویر كشیده و بسیاری از افراد از بالاترین طبقات اجتماعی را به سوی خود كشیده است. از براد پیت ستاره‌ی هالیوود گرفته تا شاهزاده آنا از میان اشراف‌زادگان از جمله‌ی این افراد هستند. در این اقامتگاه 16 ویلای اختصاصی از جنس چوب ساروج ساخته شده كه هركدام دارای خدمتكار ویژه‌، استخر، تراس با جكوزی، و پاویوون غذاخوری هستند. غذاهایی لذیذ در اینجا سرو می‌شود و اینجا بهترین مكان برای صرف شام‌های عاشقانه در كنار ساحل است كه شما همواره رویای آن را در ذهن داشته‌اید. نه تنها در كنار ساحل بلكه هر جایی كه تمایل داشته باشید: روی تراس،‌ كنار استخر یا جكوزی،‌ یا حتی بر فراز یك درخت. برای یك تجربه‌ی رمانتیك فراموش ناشدنی این امكان فراهم شده كه شما غذای خود را بر روی شاخه‌های یك درخت كهنسال انجیر معبد و در ارتفاعی نزدیك 10 متر بالاتر از سطح زمین صرف كنید. این جزیره‌ی استراحتگاهی خصوصی كه 300 هكتار مساحت دارد دارای 7 ساحل اختصاصی است كه خانه‌ی انواعی از لاك‌پشت‌های عظیم‌الجثه‌، پرندگان عجیب و غریب، و كلوپ‌های قایق‌رانی هستند. هزینه‌ی اقامت در این ویلاها از 3700 دلار به ازای یك شب آغاز می‌شود كه شامل فهرستی از غذاهای لذیذ می‌شود كه در این جزیره‌ی درخشان برای شما مهیا خواهد بود.

 

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید

  کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

   پیوندهای مفید

   تماس با ما

   شماره تماس: 88231286 (21) 98+

   آدرس ایمیل: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید