چهارشنبه, 31 تیر 1394 ساعت 10:36

گرانقیمت‌ترین مكان‌های اردوگاهی (كمپینگ) در جهان

این مورد را ارزیابی کنید
(6 رای‌ها)
گرانقیمت‌ترین مكان‌های اردوگاهی (كمپینگ) در جهان - 5.0 out of 5 based on 6 votes

گرانقیمت‌ترین مكان‌های اردوگاهی (كمپینگ) در جهان

تنها بخش اندكی از سرزمین‌های جهان هستند كه قابلیت ماجراجویی را دارند. جهان امروز نمی‌تواند هیجان ترس‌آمیزی را كه ما برای برآورده كردن نیازمان به هیجان داریم برآورده كند. تنها راهی كه برای خروج از زندگی روزمره و دست‌یافتن به هیجان واقعی این است كه در این سرزمین‌ها حضور یابید. این بدان‌معناست كه ما نیاز داریم كه با یك برنامه‌ی زمان‌بندی شده به یك سرزمین دور در طبیعت بكر سفر كنیم. اما در این میان تنها یك مشكل وجود دارد. هنگامی كه به طبیعت دست نخورده‌ی مادر طبیعت سفر می‌كنید ناچار از آسایشی كه زندگی مدرن برایتان فراهم آورده دست بكشید. مطمئنا راه‌هایی برای لذت بردن هم زمان از این دو جهان وجود دارد.


كمپ رفتن معمولا به این معناست كه شما نمی‌توانید تخت‌خواب داشته باشید و باید برای فراهم آوردن هرچیزی كه نیاز دارید زحمت بكشید. شما نیاز دارید كه برای خودتان سرگرمی دست و پا كنید، غذای خودتان را خودتان فراهم كنید و حتی محل سكونت خود را نیز خودتان باید برپا كنید. برای بیشتر افراد انجام این كارها بیش از زمانی كه آن‌ها برای استراحت و تفریح مرخصی و زمان دارند طول می‌كشد.


به طور معمول دو راه برای كمپ زدن وجود دراد. نخست این كه كوله پشتی خود را ببندید و هرچه را لازم دارید در آن بگذارید و آنگاه به سمت كوه و جنگل حركت نمایید. با اینحال عمده‌ی مردم نمی‌توانند هر جایی لم داده یا بخوابند و همچنین دوست دارند به طور قاعده‌مند و مرتب حمام بروند. اگر شما نیز این شیوه را ترجیح می‌دهید پس لازم دارید كه جایی را در یك مجموعه‌ی كمپینگ اجاره كنید. یك چنین جایی در یك مجموعه‌ی كمپینگ بسته به میزان امكاناتش ممكن است بین 10 تا 40 دلار به ازای هرشب برای شما هزینه بردارد. اگر شما یك خودروی مخصوص مسافرت با خود همراه داشته باشید به دلیل آب و برقی كه باید برایتان فراهم كنند این هزینه ممكن است تا 100 دلار برای هر شب افزایش یابد.


ولی راه دیگری هم برای كمپ زدن وجود دارد. در حقیقت برخی ممكن است گمان كنند كه راه بالا تنها شیوه‌ی كمپ زدن است. ولی راه دیگری نیز وجود دارد كه اگرچه كمی گران‌تر و هزینه‌بر است ولی تجربه‌ای متفاوت را برایتان رقم می‌زند. این راه عبارتست از شیوه‌ی بسیار مجلل زندگی در طبیعت. در این كمپ‌های مجلل همه چیز فراهم است. چادر‌هایی وجود دارند كه شبیه آن چادرهایی كه شما به آن‌ها می‌اندیشید نیستند. این چادرها بزرگتر از برخی خانه‌ها بوده و به برخی اسباب و اثاثیه‌ی مجلل مجهز شده‌اند. اسبابی همچون جكوزی آب گرم، چشمه آب معدنی و سایر امكانات مجللی كه باعث خواهند شد كه فردی كه به كمپ آمده فراموش كند كه او در یك هتل پنج ستاره نیست. اگر شما پول زیادی دارید كه می‌خواهید در یك تجربه‌ی ماجراجویانه در طبیعت همراه با امكانات و آسایش فراوان خرج كنید، كمپ‌هایی كه مشخصات آن‌ها در پی می‌آید مكان‌های مناسبی برای اقامت شما هستند.


10. مزرعه‌ی كرستو: 700 دلار به ازای هر شب


مزرعه‌ی كرستو
مزرعه‌ی كرستو (Cresto) در منطقه‌ی دانتون هات اسپیرینگ (Dunton Hot Springs) ایالت كولورادو قرار دارد. این مزرعه‌ی زیبای مخصوص كمپینگ در میان یك دره‌ی بسیار زیبا در دل كوه‌های راكی قرار دارد. این مزرعه‌ی زیبا در كنار یك شهر متروك قرار گرفته است. اتاق‌های آن كه همه بازسازی شده‌اند متعلق به یك ساختمان قدیمی است كه در حاشیه‌ی شهر متروك قرار گرفته‌ و به كمپ یك جلوه‌ی تاریخی و جوی منحصر به فرد داده است. در كنار چشمه‌های آب گرم دست‌نخورده‌ی كوه‌های راكی میهمانان این كمپ به شركت و لذت بردن از یك سلسله اقدامات دعوت می‌شوند كه توسط كمپ برنامه‌ریزی شده و شامل اسب‌سواری،‌اسكی روی آب با هلیكوپتر، كایاك سواری، و ماهیگیری در حین پرواز می‌شود. یك شب اقامت در مزرعه‌ی كرستو برای شما 700 دلار هزینه در بر خواهد داشت.


9. آمان‌وانا : 850 دلار به ازای یك شب


آمان‌وانا


آمان‌وانا (Amanwana) تنها كمپ‌های مجللی است كه در جزیره‌ی مویو (Moyo) از جزایر تابعه‌ی اندونزی قرار دارد. یك شب اقامت در این كمپ 850 دلار هزینه دارد. مویو محل قرار گرفتن یكی از نادرترین صخره‌های مرجانی محافظت شده در دنیاست. در آمان‌وانا میهمانان می‌توانند با غواصی در آب‌های عمیق و كم عمق هیجان اكتشاف در جهان بكر زیر آب منطقه را تجربه كنند. یك كشتی تفریحی نیز در كمپ وجود دارد كه میهمانان را به جزایر رینكا و كومودو آورد و برد می‌كنند. این ماجراجویی‌ها كه در روز انجام می‌شوند، امكان دیدار مستقیم از عوارض و مخلوقات بسیار نادر طبیعی جهان را كه در این منطقه وجود دارند همچون اژدهای كومودو فراهم می‌كند. میهمانان در چادرهای بزرگ به سر می‌برند كه هریك دارای ستون بزرگی از جنس چوب سخت خوش‌رنگ اندونزیایی است. این مكان‌های اقامتگاهی تنگاتنگ یكدیگر قرار نگرفته‌اند و به نحوی پراكنده شده‌اند تا میهمانان بتوانند از میان چشم‌اندازهای اقیانوس و جنگل هركدام را كه بخواهند انتخاب كنند.


8. امانی خاس:‌925 دلار به ازای هر شب


امانی خاس


میهمانان این كمپ (Aman-i-Khas) برای هر شب اقامت در این منطقه‌ی خوش آب و هوا كه 540 هكتار وسعت داشته و تنها چند كیلومتر از پارك ملی رانتامبور هند فاصله دارد. چادرهای كمپ همگی از سبك چادرهای مسافرتی مغول‌های مهاجر كه در دوران‌های كهن به هندوستان سفر كرده‌اند الگوبرداری شده است. این مكان محبوب‌ترین جایی است كه بازدیدكنندگان از پارك ملی رانتامبور دوست دارند در آن اقامت كنند. در این كمپ شرایط هم برای پیاده‌روی برنامه‌ریزی شده به دور حاشیه‌ی بیرونی پارك ملی و همچنین بازدید برنامه‌ریزی شده‌ی نزدیك از حیاط وحش در اعماق جنگل برای میهمانان فراهم آمده است.

 

7. كمپ فیل گورا: 938 دلار برای هر شب


كمپ فیل گورا


چه باور بكنید چه باور نكنید مهمترین جاذبه‌ی كمپ فیل گورا (Gorah Elephant) فیل‌های آن است. این كمپ در دل پارك ملی فیل آدو در آفریقای جنوبی قرار گرفته است. این پارك محل زندگی بزرگترین جمعیت فیل‌ها در دنیاست. با پرداخت 938 دلار برای یك شب اقامت كنندگان در كمپ می‌توانند در یكی از یازده چادر منحصر به فرد كمپ اقامت كنند كه از روی چادرهای اقامتی شكارچیان جنگل‌های آفریقا كه در اوایل قرن بیستم به این مناطق سفر می‌كرده‌اند، الگو برداری شده‌اند. هریك دارای سقف بزرگی از پوشال است كه به اقامت‌ كنندگان این فرصت را می‌دهد تا محیط زیبای پیرامون را نظاره كرده و بدون آن كه از آسایش موجود در كمپ دور شوند از اقامت خود لذت ببرند.

 

6. كاباش تامادوت: 927 دلار به ازای یك شب


كاباش تامادوت


كاباش تامادوت (Kasbah Tamadot) در دامنه‌ی تپه‌های كوه‌های اطلس در مراكش قرار گرفته‌ است. این منطقه‌ی مجلل كمپینگ و اقامت توسط سر ریچارد برانسون در سال 1992 خریداری شد. وی اتاق‌هایی در كمپ تاسیس كرد و چادرهای مجللی در آن برافراشت. این چادرها از جنس چرم بربری بودند و برای هریك استخر اختصاصی مجزا در نظر گرفته شده بود. میهمانان این كمپ 972 دلار بابت اقامت یك شب در این كمپ می پردازند تا همچون ثروتمندان مرفه زندگی اردوگاهی در مراكش را تجربه كنند.

 

5. ایستگاه مناره‌ها: 1176.5 دلار برای یك شب


ایستگاه مناره‌ها


برای اقامت در كمپ مجلل ایستگاه مناره‌ها (Minaret)در نیوزیلند میهمانان باید 1176.5 دلار بابت یك شب اقامت بپردازند. این كمپ كه در منطقه‌ی دریاچه‌ی واناكا قرار گرفته تنها با استفاده از هلیكوپتر قابل دسترسی است. هر یك از چادرهای این كمپ از چرم پوست گوسفند تهیه شده و دارای یك تخت سایز شاهانه و عرشه‌ی اختصاصی با جكوزی داغ است. در هنگام اقامت در ایستگاه مناره‌ها میهمانان به شركت در فعالیت‌های متنوعی دعوت می‌شوند كه از سوی كمپ برنامه‌ریزی شده است. فعالیت‌هایی چون هاكی، مشاهده‌ی بازی‌های بدوی، گردش با هلیكوپتر، ماهیگیری در حین پرواز، قایق‌سواری با موتور جت، اسكی روی آب، و سفرهای شكاری هدایت شده از جمله‌ی این فعالیت‌ها هستند.

 

4. كمپ شیاوا: 1300 دلار برای یك شب


كمپ شیاوا


كمپ شیاوا (Chiawa) در محدوده‌ی پایین دستی پارك ملی زامبزی در زامبیا قرار دارد و از بهترین مناطق برای بازدید برنامه‌‌ریزی شده‌ی نزدیك حیات وحش آفریقا و شكار محسوب می‌شود. میهمانان این كمپ همچنین می‌توانند به قایق سواری و ماهیگیری بپردازند. كمپ شیاوا یكی از بهترین مكان‌ها برای تجربه‌ی طعم دلپذیر انواع غذاهای آفریقایی است. شام در این كمپ شامل انواع غذاهای متنوع و دلپذیر آفریقایی می شود و اتاق‌های بار آن دارای عرشه‌ی آفتابگیر دلپذیری است كه چشم‌انداز زیبایی برفراز همه‌ی پارك ملی دارد.

 

3. سونوا فوشی: 1482.5 دلار برای یك شب


سونوا فوشی


كمپ سونوا فوشی (Soneva Fushi) در منطقه‌ی جزیره‌ای كونفونادوی مالدیو (Kunfunadhoo) قرار دارد. این جزیره یكی از مناطق مورد علاقه‌ی گردشگران است چرا كه جزایر مرجانی زیبایی آن را احاطه كرده است. برای یك شب اقامت در این منطقه‌ی اردوگاهی مجلل باید 1482.5 دلار بپردازید. در ازای این مبلغ میهمانان نه تنها یك چادر بسیار مجلل در اختیار خواهند داشت كه با امكانات رفاهی بسیار متنوعی تكمیل شده بلكه هر چادر دارای یك پیشخدمت اختصاصی است. خدمات درجه یك این اردوگاه شامل پذیرایی با انواع غذاهای متنوع نیز می‌شود. نه نوع غذای متنوع و انواع نوشیدنی‌ها برای انتخاب شما وجود دارند كه این نوشیدنی‌ها شامل بیش از 500 نوع شراب نادر از سراسر جهان نیز می شود.اگر فكر می‌كنید همه‌ی این موارد همین است باید بگوییم كه یك عرشه‌ی اختصاصی برای هر چادر در نظر گرفته شده كه چشم‌انداز بی‌نظیری به یكی از بهترین منظره‌های آسمان پرستاره‌ی جهان را داراست كه یك انسان می‌تواند در زندگی خود تجربه كند.

 

2. كمپ چادری مثلث طلایی چهار فصل (فور سیزنز): 2467 دلار برای یك شب


كمپ چادری مثلث طلایی چهار فصل


كمپ چادری مثلث طلایی چهار فصل (The Tented Camp Golden Triangle) توسط مجموعه هتل‌های زنجیره‌ای چهار فصل (فور سیزنز) ایجاد و اداره می‌شود. این كمپ در چیانگ رای تایلند قرار دارد. مكان آن به برمه‌ی جنوبی و لائوس غربی بسیار نزدیك است. این كمپ به دلیل فراهم آوردن امكان گردش با فیل برای مهمانانش دارای شهرت است. میهمانان این كمپ سوار بر فیل در جنگل‌های بامبوی شمال تایلند به گردشگری می‌پردازند. و همچنین با عبور از گردنه‌های كوهستانی منطقه به ماجراجویی خود ادامه می‌دهند. پس از یك روز طولانی فیل سواری یك ماساژ كامل 90 دقیقه‌ای برای مهمانان در نظر گرفته شده تا لذت و تفریح آن‌ها به اوج خود برسد. همه‌ی چادرها چیزی بیش از 170 متر مساحت داشته و دارای یك عرشه‌ی وسیع، جكوزی، وان‌‌های تزئین شده كه از مس دست كوبی شده درست شده‌اند و حتی دوش‌های فضای باز هستند. سه انتخاب در مورد پذیرایی داخل كمپ‌ها وجود دارد: یك بار كامل، رستوران و انبار مشروب كه شراب‌های نادر جنوب شرق آسیا در آن قرار گرفته است. میهمانان این كمپ مبلغ 2.467 دلار برای هر شب اقامت در آن می‌پردازند تا به این ترتیب تجربه‌ی بسیار منحصر به فردی از سفر به تایلند داشته باشند.

 

1. تفریحگاه حیات وحش كلیاكوت: 3900 دلار برای هر شب


تفریحگاه حیات وحش كلیاكوت


تفریحگاه حیات وحش كلیاكوت (Clayoquot) در جزیره‌ی ونكوور كانادا گرانقیمت‌ترین تجربه‌ی اقامت اردوگاهی در جهان است. یك شب اقامت در این كمپ 3900 دلار هزینه در پی دارد. دسترسی به كمپ تنها از طریق یك سفر دریایی با قایق به مدت سی دقیقه یا یك پرواز چارتر اختصاصی با چشم‌انداز رویایی به مدت 45 دقیقه میسر است. نه تلویزیون و نه تلفنی در این استراحتگاه وجود دارد. هدف این است كه میهمانان كمپ واقعا از سروصدا و گرفتاری‌های زندگی روزمره جدا شوند و تنها در یك محیط باز سرگرم شوند. در هر چادر هر چه برای ماجراجویی یك نفر در طبیعت لازم است پیش‌بینی شده و حتی جكوزی، صندلی ماساژور و سونا نیز در آن‌ها تعبیه شده است. در اردوگاه امكان انواع تجربه‌های جدید برای میهمانان وجود دارد. اعم از كلاس‌های یوگا، اسب‌سواری، كایاك، مشاهده‌ی نهنگ‌ها،‌ مشاهده‌ی خرس‌ها، شنا در چشمه‌ی آب گرم، تیراندازی با كمان، تیراندازی با تفنگ، و بسیاری چیزهای دیگر. ولی یكی از پرطرفدارترین سرگرمی‌ها در این كمپ هاكی روی آب و ماهیگیری است كه به كمك هلیكوپتر انجام می‌شود تا این اطمینان حاصل شود كه میهمانان تجربه‌ی ماجراجویی در دل دریا را نیز به كوله‌بار تجارب خود می‌افزایند.

 

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
    • هیچ نظری یافت نشد

    پیوندهای مفید

    تماس با ما

    شماره تماس: 88231286 (21) 98+

    آدرس ایمیل: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید