شنبه, 24 مرداد 1394 ساعت 06:30

10 خانه ویلایی بر فراز آب که شما می خواهید در آن زندگی کنید!

این مورد را ارزیابی کنید
(6 رای‌ها)
10 خانه ویلایی بر فراز آب که شما می خواهید در آن زندگی کنید! - 5.0 out of 5 based on 6 votes

10 خانه ویلایی بر فراز آب که شما می خواهید در آن زندگی کنید

فقط تصور کنید در حالی که موسیقی گوش نواز آب گوشتان را نوازش می دهد از خواب بیدار شوید و چشمانتان را در حالی باز می کنید که می بینید این صداهای دوست داشتنی از آبریز مصنوعی است که شما ظاهرا برفراز آن شناور هستید. از خواب بیدار می شوید و مایوی خود را برمی دارید. سپس ده پله را از توی پاسیوی خانه پایین می روید و آنگاه وارد دنیای شگفت آوری می شوید که آب زلال، ماهی های شگفت آور و رنگارنگ و روشنایی آفتاب که به درون آب وارد شده از کنارتان می گذرد. بار دیگر از آب بیرون می آیید و به درون پاسیوی اختصاصی منزلتان بازمی گردید. در آنجا صبحانه با میوه های تازه و نوشیدنی های گوارا، بر روی میز شیشه ای در انتظار شماست که در زیر آن همین دنیای شگفت آور و ماهی های رنگارنگی که همگی شاد و سرزنده در آن شناور هستند و از زیر پای شما در گذرند، دیده می شوند. آنگاه با خود گمان می کنید که اینجا واقعا بهشت است.


اگر اکنون فنجان چای خود را در دست دارید خوب است که نگاهی به شکوه و تجمل این کلبه های ویلایی که بر فراز آب بنا شده اند بیاندازید. این خانه ها برای ماه عسل، جشن سالگرد ازدواج، یا هرگونه استراحت فانتزی و باشکوه و به دور از زندگی واقعی مکان بسیار مناسبی هستند. خانه های ویلایی برفراز آب به طور قطع آسایش و راحتی شما را فراهم خواهند کرد. این خانه های ویلایی همه در نقاط زیبا و بی نظیر در سرتاسر جهان بنا شده اند. از مالدیو گرفته تا مجمع الجزایر فرانسوی همه مکانهایی چشم نواز هستند که هر کدام با شکوه و جلال خود به نوعی بهشت را در خود مجسم کرده اند.


این خانه های ویلایی، غالبا دارای یک عرشه و اسکله ای هستند که از خانه تا اقیانوس ادامه یافته اند. این اسکله ها همچون همان خانه ی که به آن متصل اند، بر روی عرشه ای قرار گرفته اند که پیرامون آن را کاملا آب فراگرفته و یا به عبارت دیگر گویا بر روی آب شناور است. این خانه ها تماما از چوب ساخته شده اند تا هم به اندازه ی کافی سبک باشند و هم این که بتوانند بر روی این عرشه های پیش ساخته برپا شوند و تنها یک چیز در ذهن سازندگان آن است: میهمانان این خانه ها زندگی در یک بهشت اختصاصی را تجربه کنند.

 

10. استراحتگاه بورا بورا اینترکانتیننتال و چشمه آب معدنی تالاسو، موتو پیتی آئوا در مجمع الجزایر فرانسوی: 530 دلار بابت هر شب اقامت


جزایر بورا بورا


این استراحتگاه دوست داشتنی بر ساحل موتو پیتی آئوا (Motu Piti Aau) واقع شده و بر جزیره ای مرجانی قرار گرفته که از صخره های نیم شکسته ی مرجانی و ماسه هایی که دورتادور تالاب را فراگرفته اند تشکیل شده است. این استراحتگاه که در ماه می 2006 گشایش یافت آب بسیار سرد اعماق اقیانوس آرام به داخل استراحتگاه پمپاژ می کند تا در تهویه ی هوای آن استفاده شود.


این استراحتگاه چشمه آب معدنی تالاسو (Thalasso) همچنین نخستین استراحتگاهی است که از آبهای اعماق این چشمه برای مقاصددرمانی استفاده کرده است. برای بهتر شدن این تجربه شرایطی فراهم شده تا در حین استفاده از چشمه آب معدنی بتوانید از خلال صفحات شیشه ای بزرگ پیرامونتان دنیای زیر آب را اطراف خود مشاهده کنید.


پس از استراحت در چشمه ی آب معدنی و لذت بردن از آن شما می توانید از تجربه ی صرف غذا در سه رستوران متفاوت لذت ببرید. هر سه رستوران غذاهای ویژه ی مجمع الجزایر را سرو می کنند. بالاخره هنگام صبح نیازی نیست که نگران پرخوری و پرنوشی شب گذشته ی خود باشید چرا که کارکنان استراحتگاه با یک قایق پارویی سنتی صبحانه ی شما را برایتان مستقیما به کلبه تان خواهند آورد.


9. استراحتگاه ساحلی سوفی تل مورئا لا اورا در جزیره ی مورئا، مجمع الجزایر فرانسوی: 600 دلار بابت هر شب اقامت


مجمع الجزایر فرانسوی


استراحتگاه ساحلی اورا (Ora) بر ساحل مورئا (Moorea) و بر فراز چشم انداز تاهیتی واقع شده است. این استراحتگاه که با ساحل سفید رنگ و آبهای شفاف و زلال تالاب محاصره شده است. سواحل مورئا برای غواصان آبهای کم عمق مقصد فریبنده ای است. این خانه های ویلایی که از چوب تیمبر درختان محلی ساخته شده اند، به سبک معماری مجمع الجزایر تزئین شده اند و با اینحال همه ی شکوه و تجمل لازم را برای یک سفر به یاد ماندنی دارا هستند.


دوست دارید کمی پیشتر بروید؟
در استراحتگاه ساحلی اورا می توانید خرچنگ لوبستر برای شام سفارش داده و آن را لب ساحل صرف کنید. پس از آن چرا در برنامه های تفریحی ساحلی مخصوص مجمع الجزایر شرکت نمی کنید؟ این برنامه ی شاد در رستوران کی واقع در داخل استراحتگاه اجرا می شود.

 

8. جزیره ی کاکائو، آتول میل جنوبی، مالدیو: 800 دلار بابت هر شب اقامت


جزیره ی کاکائو


جزیره ی خصوصی کاکائو (Cocoa) که در میان بومیان به نام ماکونوفوشی (Makunufushi) شناخته می شود، با فاصله ی کم و طی 40 دقیقه مسیر با قایق از فرودگاه بین المللی مالدیو فاصله دارد. این استراحتگاه زیبا تنها 33 خانه ی ویلایی را در خود جا داده است. البته این خانه ها دارای انواع متنوعی هستند که به شما امکان می دهند بسته به نوع سفر و میهمانی که در پیش دارید از میان آن ها انتخاب کنید. 5 نوع سوئیت در این استراحتگاه (COMO) موجود است که هر یک دارای مزایای اختصاصی خود هستند. سوئیت های ذونی (Dhoni) دارای نمای ظاهری سنتی ذونی هستند که نام یک نوع قایق سنتی است که توسط ماهیگیران محلی از آن استفاده می شود. در این استراحتگاه انواع سوئیتهای ذونی برای خانواده هایی که به آنجا سفر می کنند پیش بینی شده به علاوه سوئیتهای ساده تری نیز هستند که فضای مناسب زیادی برای استراحت و خواب بچه ها در آن ها پیش بینی شده است.


با اینحال برای کسانی که می خواهند با سر در دنیای پر تجمل شیرجه بروند ویلاهای این منطقه مطلوب هستند. این ویلا ها با خدمتکار مقیم در آن ها برای همه ی میهمانان شرایط مناسبی داشته و هر اقدامی اعم از هماهنگ کردن تورهای غواصی اختصاصی، آماده کردن وسایل برای یک پیکینیک در دل طبیعت و صرف ناهار در آنجا یا ترتیب دادن یک شام دلچسب و صمیمی برای همه ی میهمانان را برایتان انجام خواهند داد. سرویس خدمتکار مقیم در ویلا بیشترین رضایتمندی را که یک خانواده در یک سفر تعطیلاتی آرزومند آن است برایتان فراهم خواهد کرد.


7. حواس شش گانه لاآمو، آتول لاآمو، مالدیو: 860 دلار بابت هر شب اقامت


جزایر مالدیو


شیرجه؟ غواصی آبهای کم عمق؟ موج سواری؟ پیک نیک اختصاصی در یک جزیره غیر مسکونی؟ خیلی خوب است نه؟ خوب این ها همه چیزهایی است که در استراحتگاه ساحلی حواس شش گانه لاآمو (Laamu Atoll) برای شما تدارک دیده شده است. این استراحتگاه تنها مکان تفریحی در میان صخره های مرجانی لاآمو است که در اعماق آبهای اقیانوس اطلس قرار گرفته است. شما با یک سفر کوتاه هوایی از فرودگاه بین المللی میل و یک سفر کوتاه دیگر با قایق می توانید به آنجا برسید. ولی مطمئن باشید اقامت در لاآمو ارزشش را دارد.


برای آن دسته از مسافرانی که ماجراجویی بیشتری را طلب می کنند، اقامت در این استراحتگاه امکان آن را فراهم می کند که در آبراهه ی مشهور ین یانگ (Yin Yang) به موج سواری بپردازند. اگر هم شما چندان علاقه ای به موج سواری ندارید، مشکلی نیست. استراحتگاه حواس ششگانه آماده است تا مقدماتی را فراهم کند تا شما به جزیره ی اختصاصی و غیر مسکونی ویژه ی خودتان منتقل شوید و برای یک روز حمام آفتاب و استفاده از دریا و ساحل شما را آنجا تنها بگذارد. به طور قطع آنها در آنجا وسایل پیک نیک شامل خوردنی ها و نوشیدنی های مورد علاقه تان را پیش بینی و تهیه می کنند و شما را برای یک روز لذت بردن از طبیعت در خلوت و تنهایی تنها می گذارند.


6. استراحتگاه فور سیزنز (چهار فصل) بورا بورا، موتو تهوتو، مجمع الجزایر فرانسوی: 1190 دلار بابت هر شب


هزینه سفر به جزیره بورا بورا


استراحتگاه فورسیزنز در بورا بورا (The Four Seasons Resort in Bora Bora) زنجیره ای از خانه های ویلایی را در دامنه ی کوه برفراز آبهای لاجوردی اقیانوس اطلس جنوبی فراهم آورده است. این استراحتگاه که در سال 2008 بنا شده کلبه هایی را با بام هایی از کاه گل در بر گرفته که رو به آبهای آبی تالاب ساخته شده اند. برخی از این کلبه ها استخر شاهانه ی اختصاصی خود را دارند.


به علاوه صبحها صبحانه ی شما با یک قایق سنتی مجمع الجزایر برایتان آورده می شود در حالیکه میز شما چیده شده است. شما می توانید به آسانی بر عرشه ی قایقی که در اختیارتان قرار دارد بر روی آبهای نیلگون استراحتگاه به خوابتان ادامه دهید و با موسیقی گوش نواز طبیعت تاهیتی از خواب ناز بیدار شوید. این استراحتگاه بیش از این ها برای شما تدارک دیده است. در آنجا یک طبیعت شناس مقیم است که شما را به بازدید از زیباییهای تالاب برده و در مورد جزء به جزء آن شما را راهنمایی می کند.

 

5. جزیره ی اخصوصی سانگ ساآ، کوه کوئن و کوه بونگ، کامبوج: 1415 بابت هر شب


جزیره ی اخصوصی سانگ ساآ


اغلب جزایر پیرامون کامبوج همچنان توسعه نیافته باقی مانده اند با اینحال جزیره خصوصی سانگ ساآ (Song Saa) فرصت کمیابی را برای شما فراهم می کند که نه تنها یکی از این جزایر را از نزدیک ببینید بلکه بتوانید شب را در این جزیره ی بهشتی بیاسایید. سانگ ساآ که به زبان خمری است و به معنی «دلدادگان» است استراحتگاهی است که دو جزیره را در بر گرفته است که با یک پل عابر پیاده بر فراز آبراهی که از میان دو جزیره عبور می کند، دو قسمت استراحتگاه را به یکدیگر پیوند داده است.


کلبه های این استراحتگاه بخشی از چوبهای بازسازی شده ی قایق های ماهیگیران محلی و نوعی چوب درختان منطقه که از آب گرفته می شود ساخته شده و باعث شده این کلبه ها کاملا رنگ و بوی منطقه ی استوایی را داشته باشند. با اینحال این منطقه مملو از نمادهای شکوه و تجمل است. جشن های هوای آزاد، استخرهای مجلل و حمام های دوقلوی کلبه ها همه مجلل و باشکوه اند.


اگر فکر می کنید که ماندن بر روی یک جزیره ی خصوصی زود کسل کننده می شود بیاد بگوییم که سخت در اشتباهید. شما می توانید موقع طلوع آفتاب در ورزش یوگای صبحگاهی شرکت کنید یا با ناز و آسایش در یک برنامه سلامتی و درمانی شرکت کنید که بر گرفته از آموزه های بوداست. همه ی این برنامه ها در مرکز سلامت اقامتگاه باران گیر استوایی ما برای شما مهیاست. همچنین با استفاده از یک صفحه ی نمایش بزرگ و یک پروژکتور حرفه ای، ویلای شما می تواند به یک سینمای خصوصی بدل شود.


4. کایو اسپانتو آمبرگیس کای بلیز: 1595 دلار برای هر شب


کایو اسپانتو آمبرگیس کای بلیز


کایو اسپانتو (Cayo Espanto) که تنها ظرفیت پذیرش 18 نفر را دارد شاید بهترین گزینه برای برگزاری یک جشن کوچک و کاملا خصوصی در یک جزیره ی اختصاصی در دریای کارائیب باشد. این بدان معناست که اگر دوست ندارید در مدت اقامت و استراحتتان در این جزیره ی 1.6 هکتاری هیچ تنابنده ای را نبینید، به خواسته تان می رسید.


برای یک اقامت واقعا مجلل، سری به ویلای سلطنتی در این جزیره بزنید که یک سوئیت 330 متری دوخوابه است. با پرداخت نزدیک به 1400 دلار شما می توانید جزیره ی اختصاصی خو را برای یک شب داشته باشید.


3. استراحتگاه تالاب لیکو لیکو، جزیره ی مالولو، فیجی: 1600 دلار بابت هر شب


جزیره ی مالولو، فیجی


استراحتگاه تالاب لیکو لیکو (Likuliku Lagoon Resort) تنها استراحتگاه ویلایی در فیجی است که بر فراز آب بنا شده و تنها 10 خانه ویلایی در آن وجود دارد. مطمئن باشید اگر یک بار آن را ببینید دوست دارید مالک آنجا باشید. این استراحتگاه بر لبه ی یک صخره ی مرجانی حفاظت شده بنا شده است. آب این تالاب دستخوش جذر و مد می شود و در زمانی که آب در حالت مد قرار دارد تالاب مملو از آب است و در زمانی که در حالت جذر قرار دارد، خالی از آب می شود. در این حالت کف دریا آشکار می شود و این چشم اندازی است که همه دوست دارند آن را ببینند.


همه چیز بر روی جزیره به نحوی تعبیه شده که از همان لحظه ای که شما پا بر زمین آن می نهید به کلی از دنیای مدرن جدا شده و استرس و نگرانی ها را پشت سر می گذارید. همچنین چشمه های آب معدنی که به آنها «مقدس» می گویند به علاوه ی افزودن زیبایی جنگلهای بارانی به درمان منجر به فراموش شدن و پشت سر گذاشتن استرس زندگی مدرن می شود.

 

2. ویلاهای آنانتارا کیهاوا، جزیره ی هوراوالهی، مالدیو: 1800 دلار بابت هر شب


جزیره ی هوراوالهی، مالدیو


از شهر مال پایتخت مالدیو با یک هواپیمای دریایی 35 دقیقه سفر کنید تا به آنانتارا کیهاوا (Anantara Kihavah) وارد شوید. وارد خانه ی ویلایی زیبای خود شوید. تخت خوابی را می بینید که رو به اقیانوس قرار گرفته است. یک استخر اختصاصی بی نظیر، یک وان دو نفره ی شیشه ای که زیر آن آبهای اقیانوس در گذر است و شما ماهی های زیبایی آن را می بینید در حالیکه در آب گرم وان غوطه ور شده اید و حبابهای آب گرم به علاوه ی گلبرگهای گل رز در کنارتان بالا و پایین می رود. اگر بازهم انتظار بیشتر دارید باید بگوییم که این کلبه ها دارای کمد دیواری مخصوص آقا و خانم به طور مجزاست. به علاوه ی یخچال مخصوص نوشیدنی ها، دوش داخل ساختمان، دوش خارج ساختمان و یک نفر میزبان اختصاصی شماست که 24 ساعته در خدمتتان است.


زندگی مجلل در این خانه ویلاها در همین جا متوقف نمی شود. این استراحتگاه دارای شش رستوران مختلف است. یکی از این رستورانها زیر آب قرار دارد که در آن شما هنگام صرف غذا می توانید به زندگی موجودات زیر آب نیز نظاره کنید. با پرداخت 1800 دلار بابت یک شب اطمینان داشته باشید که شبی را در ناز و نعمت به سر خواهید برد و با شما همچون یک پادشاه رفتار خواهد شد.


1. جزیره ی لوکالا، فیجی: 6.500 دلار بابت یک شب


جزایر فیجی


در جزیره ی لوکالا (Laucala) تنها 25 ویلا وجود دارد که همه ی آنها مجلل بوده و با شیوه ی پیچیده ای که سبک معماری منطقه ی فیجی است ساخته شده اند. هر یک از آنها از دیگری لوکس تر است ولی تقریبا هیچ یک شبیه ویلای بالای آب نیستند. این ویلای دو خوابه بر روی عرشه ای بنا شده که روی آبهای سبز تالاب قرار گرفته است. این ویلا دارای تراس بزرگی مشرف بر تالاب است که دارای چند طبقه است. نه تنها اقیانوس زیر انگشتان پایتان احساس می شود بلکه در داخل ویلا استخر اختصاصی بسیار بزرگی تعبیه شده و جکوزی بزرگی نیز با آب داغ دارد که مستقیما در سنگ های ساحل دریا کنده کاری شده است.


با اینحال شما با اقامت در این ویلا نه تنها از همه ی زیباییها جزیره ی فیجی لذت می برید، هر ویلا در درون خود سلسله ای از بازیها و تفریحات سرگرم کننده جا داده است. از جمله ی آنها می توان به این موارد اشاره کرد: سیستم صوتی ویژه، تلویزیون پلاسمای بسیار بزرگ، و یک بار شخصی که در آن انواع نوشیدنی ها در دسترس شماست که البته با پرداخت شبی بیش از 6000 دلار کمتر از این هم انتظار نمی رود. دکوراسیون آن بسیار پرخرج بوده و سایه روشنهای آن با کاربرد هزاران پیله ی کرم ابریشم درست شده است. وان آن از یک تکه سنگ گرانیت یکپارچه درست شده است. در صورتی که از ویلای مجلل خود دلزده شوید ( که این مساله در مورد لوکالا بسیار بعید به نظر می رسد، می توانید از پنج رستوران متنوع، یک اصطبل اسبان گرانبها، یک مرکز درمانی با آب معدنی، و بالاخره یک میدان بازی گلف با 18 سوراخ لذت ببرید.

 

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید

  کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

   پیوندهای مفید

   تماس با ما

   شماره تماس: 88231286 (21) 98+

   آدرس ایمیل: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید