دوشنبه, 15 تیر 1394 ساعت 10:13

10 قایق تفریحی با قیمت زیر 1 میلیون دلار

این مورد را ارزیابی کنید
(27 رای‌ها)
10 قایق تفریحی با قیمت زیر 1 میلیون دلار - 3.8 out of 5 based on 27 votes

10 قایق تفریحی با قیمت زیر 1 میلیون دلار

شاید نتوان نمادی بزرگتر از داشتن یك قایق تفریحی شخصی بزرگ، مجلل و مجهز برای رفاه و ثروتمندی یك شخص در نظر گرفت. هنگامی كه صحبت از سرگرمی و استراحت می‌شود قایق‌های تفریحی آخرین اسباب‌بازی هستند كه نوبت به آن ها می‌رسد. در طول دهه‌های اخیر پولدارترین افراد در جهان بر سر داشتن گران‌قیمت‌ترین، و سریعترین قایق‌های تفریحی به رقابت با یك‌دیگر پرداخته‌اند. با این‌حال قیمت‌هایی كه باید بابت این قایق‌ها بپردازیم نیز حیران‌كننده‌اند. به‌علاوه در كنار قیمت سرسام آور خرید، هزینه‌های كمرشكن نگهداری را نیز باید در نظر داشت. به عنوان مثال یك قایق‌تفریحی با قیمت 10 میلیون دلار هر سال قریب به یك میلیون دلار هزینه‌ی نگهداری دارد. هرچقدر قایق شما بزرگتر باشد نگهداری آن پرهزینه‌تر است.


چیزهای بسیاری هست كه شما می توانید با یك میلیون دلار آن‌ها را بخرید. یكی از این چیزها هم یك قایق تفریحی است. در طول سالیان گذشته صاحبان این قایق‌ها هنگام فروش آن‌ها دست به كاهش قیمت چشمگیری زده و آن‌ها را با قیمت‌هایی زیر یك میلیون دلار به‌فروش رسانده‌اند.


چه چیزی از این بهتر كه تعطیلات خود را در یك مهمانی یا جشن عروسی بر روی عرشه‌ی باشكوه یك قایق‌تفریحی سپری كنی؟ البته لازم هم نیست چند میلیون دلار برای این موضوع خرج كنی. انتظار نداشته باش كه یك قایق تفریحی آخرین مدل عظیم‌الجثه مانند آنچه میلیاردرها دارند داشته باشی. می‌توانی با هزینه‌ای كمتر قایقی جمع‌وجورتر را انتخاب كنی كه همان میزان آسایش و شكوه را داراست و به همان خوبی كه آن‌ها قلب دریا را می شكافند و پیش می‌روند كار می كند. به فهرست زیر كه مشخصات قایق‌های تفریحی لوكس با قیمت مناسب هستند ولی چیزی از لحاظ جذابیت و آسایش از برادران بزرگتر خود كه متعلق به میلیاردرها هستند كم ندارند. در واقع این قایق‌ها با سال‌ها تجربه در شكافتن آب‌های اقیانوس‌های جهان شخصیتی برای خود دست و پا كرده‌اند.

 

10. كریسانته اس: 1 میلیون دلار


كریسانته اس


همین الان كه در حال خواندن این سطرها هستید قیمت قایق‌های تفریحی در حال كاهش است. قایق كریستیانته (Chrysanthe) نیز از این امر مستثنی نیست. قیمت آن از 1 میلیون و220 هزار دلار به یك میلیون كاهش یافته و ممكن است بازهم افزایش یابد. این قایق در سال 2006 توسط سرملوان كریستیانته اس ساخته شد و در سال 2009 مورد بازسازی كامل قرار گرفت. این قایق سه كابین و ظرفیت هفت میهمان را دارد. یك كابین اصلی وی آی پی وجود دارد كه با یك تخت سایز بزرگ مجهز شده است. دو كابین دیگر دوقلو هستند. آخرین فناوری‌ها،‌كاركرد عالی،‌ و آسایش بهترین كلماتی هستند كه برای وصف كریستیانته اس می‌توان به كار برد. این قایق تنها 23 متر طول دارد ولی باز هم این قایق را با اطمینان می‌توان قایق مجللی دانست كه هركسی آرزوی سوار شدن بر آن را دارد.


9. سفر احساساتی: 975 هزار دلار


سفر احساساتی


قایق سفر احساساتی (Sentimental Journey) كه در سال 1983 توسط شركت سرمایه‌گذاری دریایی لوید (Lloyds) از جنس آلومینیوم ساخته شده قایقی است موتور دار كه 37 متر طول دارد. تزئینات با سلیقه‌ی داخلی كار شركت تزئینات داخلی همپتون بوده و به نحوی طراحی شده كه هم زیبا و هم با آسایش باشد. این قایق ظرفیت 12 میهمان و 6 خدمه را دارد. این قایق كه به دو موتور گاردنر مجهز شده كه هریك 250 اسب بخار توان تولید می‌كند. این قایق با سرعت 9 گره دریایی حركت كرده و می‌تواند به حداكثر سرعت 10 گره دریایی برسد كه باعث شده این قایق وسیله‌ی مناسبی برای سفرهای راحت و طولانی باشد. سفر احساساتی در سال 2009 توسط شركت دریایی دلتا تحت تغییرات و به روزرسانی‌های عمده قرار گرفت.


8. كلاریسا: 884 هزار دلار


كلاریسا


قایق تفریحی كلاریسا (Clarissa) كه 32 متر طول داشته دارای موتور بوده و بدنه‌ای آلومینیومی دارد در سال 1977 توسط شركت پول شاف ساخته شد و پس از این كه شركت آمریكایی “همه‌‌ی دریانوردان” آن را در سال 1999 خرید حدود 5 متر به طول سازه‌ی اصلی افزود.و آن را بازسازی و دوباره رنگ آمیزی كردند. این قایق در طول عمر خود خدمه‌ی تمام وقت داشته و به‌طور منظم مورد تعمیر و بازسازی قرار گرفته و این باعث می‌شود كه بابت سفرهای دوردست اطمینان خاطر داشته باشید. در سال 2008 این قایق به طور امن عرض اقیانوس اطلس را پیمود و از آمریكا به یونان سفر كرد. كلاریسا در كنار سایر خصوصیات ویژه‌ای كه دارد، دارای عرشه‌ی اصلی زیبا و دو عرشه‌ی عقبی كوچكتر یكی باز و دیگری شیشه‌ای و بالخره یك پل پرواز عظیم است كه باعث شده این قایق وسیله‌ی بی‌نقصی برای سرگرم كردن مهمانان شما باشد. چیز بهتر دیگر این است كه با قیمت 884 هزار دلار خرید آن صرفه‌ی اقتصادی داشته و در هر ساعت فقط 100 لیتر گازوئیل در موتور دوقلوی دیترویت دیزل (Detroit Diesel) خود می‌سوزاند كه 650 اسب بخار توان دارد.

 

7. آقای اِد: 875 هزار دلار


آقای اِد


قایق تفریحی آقای اِد (Mr. Ed) كه توسط یك شركت قایق‌سازی ایتالیایی با نام مایورا (Maiora) در سال 1991 ساخته شد در سال 2009 مورد بازسازی كامل قرار گرفت و این به آن معناست كه اكنون آمادگی دارد كه همچون روز اول كه از كارخانه بیرون آمد و به آب انداخته شد، سینه‌ی دریا را بشكافد. این قایق كه دارای یك موتور دیزلی دیترویت از مدل 16وی92‌تی‌آ است كه می‌تواند با حداكثر سرعت 22 گره‌ی دریایی حركت كند. آقای اِد ظرفیت 8 مهمان و 3 خدمه را دارد. اتاق خواب اصلی آن دارای یك تخت دو نفره، حمام اختصاصی، و یك جكوزی است و با یك راه‌پله‌ی اختصاصی مستقیما به سالن اصلی قایق وصل می‌شود. در آن یك اتاق وی آی پی با تخت سایز بزرگ و حمام داخلی قرار دارد و همچنین دو اتاق خواب مجلل دوقلوی دیگر نیز در آن تعبیه شده است.


6. گرند كرو: 870 هزار دلار


گرند كرو


قایق تفریحی گرند كرو (Grand Cru) كه در سال 1984 ساخته شده حدود 35 متر طول دارد. موتور آلومینیومی آن كه به یك اتاق دیده‌بانی كلاسیك متصل است نمای زیبایی به آن داده كه باعث شده در برابر قیمت 870 هزار دلار به نظر خیلی جذاب بیاید. این قایق چندین بار و در سال‌های 1995، 1998، 2000 و 2010 به‌روز‌رسانی شده تا از كیفیت موتور و مبلمان آن اطمینان حاصل شود. در سال 2005 عرشه‌ها با چوب ساروج بازسازی و در سال 2011 كل قایق رنگ‌آمیزی شد. این قایق ظرفیت 6 مهمان را در 3 اتاق خواب مجلل خود داراست. در میان ویژگی‌های متمایز‌كننده‌ی آن می‌توان از یك پل پرواز عظیم و یك اطاقك زیبای ناخدا نام‌برد.

 

5. قایق سه گانه: 809 هزار دلار


 قایق سه گانه


این قایق در سال 1990 توسط شركت دریایی تِمپسِت (Tempest) ساخته شد و قایقی است موتور دار كه نزدیك به 35 متر طول داشته و قیمت آن بسیار مناسب و در حد 809 هزار دلار اعلام شده است كه برای یك قایق جادار و سریع قیمت مناسبی است. در سال 2005 یكبار مورد بازسازس و به‌روز‌رسانی كامل قرار گرفت و رنگ‌آمیزی مجدد شد. در این باسازی و به‌روز‌رسانی لاشه‌ی كشتی بزرگتر شد، سیستم تهویه‌ی جدیدی برای آن تعبیه شد و سیستم‌های الكتریكی و الكترونیكی آن ارتقاء یافت. عرشه‌ی جدیدی نیز از جنس چوب ساروج به آن افزوده شد. در میان جذاب‌ترین ویژگی‌های آن داشتن ثبات‌بخش‌های پری‌شكل است. این قایق كه مجهز به دو موتور كرم ابریشم (كاترپیلار) می‌باشد می‌تواند تا سرعت جالب 32 گره‌ی دریایی شتاب بگیرد.

 

4. در جستجوی آفتاب منهتن 52: 808 هزار دلار


قایق تفریحی


منهتن 52 (Manhattan 52) قایقی است كه در سال 2008 ساخته شده و یكی از موفق‌ترین نمونه‌های سری در جستجوی آفتاب است. اگرچه تنها 17 متر طول دارد ولی بی‌شك قایقی باشكوه است. در حقیقت این قایق نمونه‌ی بی‌نقصی از قایق‌های تفریحی سایز كوچك است كه می‌تواند با سرعت بالا دریا را پیموده و سطح نوینی را در عرصه‌ی دریانوردی با قایق‌های تفریحی به نمایش بگذارد. این قایق كه مجهز به دو موتور ولوو 800 است با تولید توان 1600 اسب بخار می‌تواند به حداكثر سرعت 32 گره‌ی دریایی دست یابد. این قایق دارای 3 كابین، دو سر و یك كابین خدمه است.


3. آدمیرال 107 فوتی: 612 هزار دلار


آدمیرال 107 فوتی


شركت دریایی ملیتاس (Melitas) تصمیم گرفته كه قایق آدمیرال 107 فوتی (Admiral) خود را تنها به قیمت 612 هزار دلار به فروش برساند. این قایق از مدل قایق‌های سنتی است كه معنای واقعی استراحت و لذت را برای شما تحقق می‌بخشند. این قایق كه در سال 1974 ساخته شد در سال 2009 مورد بازسازی كلی قرار گرفته و ضمن نوآوری‌های فراوان، به روزرسانی شده و مجددن رنگ آمیزی شده است تا برای سفرهای دراز دریایی آماده باشد. این قایق مجهز به دو موتور ام تی یو است كه 1960 اسب بخار توان داشته و می‌تواند با حداكثر سرعت 20 گره دریایی حركت كند. آدمیرال 107 فوتی گنجایش 10 میهمان را در 5 اتاق مجلل خود داشته و همچنین ظرفیت 6 نفر خدمه را نیز داراست.


2. بالبوآ: 595 هزار دلار


 بالبوآ


قایق موتور دار بالبوآ (Balboa) با طول 44 متری خود در برابر قیمتی كه بر آن نهاده‌اند (فقط 595 هزار دلار) كاملن یك قایق بزرگ محسوب می‌شود. این قایق در سال 1989 توسط شركت كشتی‌سازی ماسكانت (Maaskant ) به عنوان قایقی برای مسافرت در دریای شمال ساخته شد. دارندگان فعلی آن كوشیدند با به‌روز رسانی دائمی آن را به یك ابرقایق در كلاس جهانی بدل سازند. ولی اكنون با متوقف كردن این فرایند بروز‌رسانی تصمیم به فروش آن گرفته‌اند. البته بخش اعظم این كار انجام شده و بالبوآ فقط منتظر كسی است كه از راه برسد و این فرآیند را تكمیل كند. این قایق كه یك موتور دوئیتز (Deutz) با قدرت 2000 اسب بخار بر آن نصب شده كه با حداكثر سرعت 92 كیلومتر بر ساعت آن را به قایق جادار و قابل اعتمادی بدل كرده كه برای اردوكشی دریایی بسیار مناسب است.


1. كانادوس: 505 هزار دلار


كانادوس


شركت دریایی ملیتاس (Melitas) این قایق چشم‌نواز 33 متری موتوردار را فقط با قیمت اندكی بیش از نیم میلیون دلار برای فروش گذاشته است. این قایق در سال 1987 ساخته و در 2004 مورد بازسازی كامل قرار گرفت. همین موضوع باعث شده كه بتوان آن را بهترین قایق مجلل تفریحی با قیمت مناسب دانست كه می‌توانید همین امروز آن را به آب بیاندازید. لاشه‌ی كشتی كاملن با چوب نفیس پوشانده شده و پذیرای 8 تا 10 میهمان در 4 اتاق جادار خود است كه 5 تا 6 خدمه نیز در آن حضور خواهند داشت. این قایق مجهز به دو موتور ام‌تی‌یو (MTU) با توان 2000 اسب بخار است كه می‌تواند سرعت آن را به 24 و حداكثر به 28 گره دریایی برساند. اتاق خواب اصلی دارای یك تخت سایز شاهانه است و اتاق‌های وی‌ای‌پی (VIP) نیز از یك تخت دونفره‌ی سایز بزرگ بهره می برند. دو كابین میهمانان در این قایق تعبیه شده كه در آن‌ها تخت‌های پولمن (Pullman Berth) نصب شده است. در میان سایر ویژگی‌های متمایز كننده، كانادوس (Canados) دارای امكان خودناوبری بوده و دارای یك جت اسكی كاواساكی (Kawasaki) و امكانات غواصی آب‌های عمیق و كم عمق است كه فرصت هرگونه تفریحی را فراهم می‌آورد. به علاوه پل پروازی بزرگ آن بهترین سرگرمی را برای میهمانان شما فراهم می‌كند.

 

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید

  کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

   پیوندهای مفید

   تماس با ما

   شماره تماس: 88231286 (21) 98+

   آدرس ایمیل: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید