یکشنبه, 27 ارديبهشت 1394 ساعت 09:41

گرانقیمت‌ترین جت‌های شخصی در دنیا

این مورد را ارزیابی کنید
(20 رای‌ها)
گرانقیمت‌ترین جت‌های شخصی در دنیا - 4.6 out of 5 based on 20 votes

گرانقیمت‌ترین جت‌های شخصی در دنیا

تنها چند دهه قبل یافتن انس پرواز با یك هواپیما امتیاز خیره‌كننده‌ای محسوب می‌شد كه مردم بواسطه‌ی آن به دوستان و اعضای خانواده‌ی خود فخر فروشی می‌كردند. تنها كسانی كه تقریبا هر هفته می‌توانستند با هواپیما پرواز كنند افراد سرشناس، بازیگران و هنرمندان، سیاستمداران رده بالا و افراد بسیار ثروتمند بودند. سفر از طریق هوا روش معمولی برای افراد طبقه‌ی متوسط جامعه نبود. ولی در این فضا پس از گذشت تنها چند سال همه چیز به سرعت تغییر كرد. در پی جنگ دوم جهانی سفر كار و كاسبی خطوط هوایی و سفر با این خطوط رو به افزایش نهاد و امروزه سفر با جت یكی از رایج‌ترین شیوه‌های سفر در سرتاسر دنیاست.


میلیون‌ها مسافر برای سفر از جایی به جای دیگر به آسمان‌ها پرواز می‌كنند. ولی امروزه وقتی به مسافرت هوایی فكر می‌كنیم به چپیدن در یك پرواز ارزان قیمت یا درجه دو می‌اندیشیم كه همراه با ما ده‌ها یا صدها مسافر دیگر در همان پرواز حضور دارند. به رغم تكامل صنعت سفر با هواپیما جت‌های خصوصی هنوز هم در انحصار طبقه‌ی ثروتمند و یا مشهور است.

 

برخی جت‌های شخصی بسیار بزگ هستند برخی دیگر نیز كوچك‌اند ولی همه‌ی آن‌ها بسیار مجلل بوده و می‌توانند از آن‌ها به عنوان خانه‌ی خویش استفاده كنند. روی هم رفته هزاران جت مجلل شخصی تا كنون تولید شده‌اند. ما با بررسی فهرست این هواپیماها ده مورد از باشكوه‌ترین و گران قیمت ترین نمونه‌ها را كه به افراد خاصی تعلق دارند و ما آن‌ها را می شناسیم استخراج كرده و در زیر آورده‌ایم. البته ممكن است مواردی هم از قلم افتاده باشند كه ما از آن‌ها بی‌خبر بوده‌ایم. به عبارت دیگر جت‌های شخصی كه در این مقاله به آن‌ها پرداخته‌ایم 10 مورد از برترین جت‌های شخصی در دنیا هستند كه صاحبان آن‌ها را در انظار عموم به نمایش گذاشته‌اند و به سادگی دیدن آنها امكان‌پذیر شده است. و همچنین فراموش نكنید كه جت‌های شخصی دیگری نیز وجود دارند كه بسیار مشابه این‌ها هستند و به حراج گذاشته شده‌اند و شما می‌توانید با شركت در این حراجی‌ها مبلغ قابل توجهی در هزینه‌های خود صرفه‌جویی كنید!


10. فالكن داساولت 900


فالكن داساولت 900


فالكن داساولت 900 (Dassault Falcon 900) نه تنها مجلل است بلكه بسیار سریع و درخشان است. این هواپیما قابلیت پرواز با سرعت بالا را داشته و می‌تواند با سرعتی نزدیك به 970 كیلومتر بر ساعت در دماهای حداقل تا حداكثر پرواز كند. چیز دیگری كه باعث شده این هواپیمای جت جذاب به نظر برسد این است كه این هواپیما بسیار سوخت اندكی استفاده كرده و آلودگی كمتری نسبت به سایر جت‌هایی كه در این فهرست به چشم‌ می‌خورند تولید می‌نماید. بنابراین حتی برای یك فرد ثروتمند هم سفر با این هواپیما بسیار اقتصادی و به صرفه است.

 

9. امبرائر لگیسی 650


امبرائر لگیسی 650


امبرائر لگیسی 650 (Embraer Legacy 650) كه ساخت برزیل است، هم اكنون متعلق است به جكی چان كه نزدیك به سی میلیون دلار بابت آن پرداخت كرده است. بر روی بدنه‌ی خارجی این هواپیما اژدهاهایی به رنگ‌های زرد و قرمز نقش بسته‌اند كه از ابتدا تا انتها بر روی آن نقاشی شده است. و همچنین لوگی اختصاصی جكی چان روی آن حك شده است.

 

8. بوئینگ بیزینس جت 2 ای كا ای “هتل پرنده”


 بوئینگ بیزینس جت 2 ای كا ای


از لحاظ ظاهر بیرونی بیزینس جت 2 بوئینگ (Boeing Business Jet 2) همچون یك جت مسافربری معمولی است و ویژگی خاص متفاوت كننده‌ای از این بابت ندارند. ولی به محض این كه پای خود را به داخل هواپیما می‌گذارید نظرتان كاملا عوض می شود. هنگامی كه وارد اتاق استراحت بزرگ آن شده و با مبلمان راحت آن روبرو می‌شوید یا هنگامی كه سوئیت اتاق خواب مجلل و امكانات رفاهی آن را كه فقط تصور آن را در یك پنت هاوس باشكوه می‌توانید بكنید، می‌بینید به تحسین آن خواهید پرداخت. جای شگفتی نیست كه این هواپیما را به نام هتل پرنده می‌نامند.


7. گلف استریم جی 650


گلف استریم جی 650


جت گلف استریم جی 650 (Gulfstream G650) یكی از باشكوه‌ترین جت‌هایی است كه برای هنرمندان و ثروتمندان ساخته شده است و آنقدر مشهور شده‌اند كه هم‌اكنون همه‌ی نسخه‌های تولید شده‌ی آن‌ در جهان به فروش رفته‌اند. تا كنون تقریبا 40 فروند جت گلف استریم جی 650 در دنیا تولید شده كه همه‌ی آن‌ها به فروش رسیده‌اند و 40 فروند دیگر نیز در حال تولید است كه تا سال 2017 روانه‌ی بازار خواهند شد. انتظار می‌رود كه تولید كنندگان این هواپیما به ازای هر فروند از این هواپیماها كه به فروش می رسانند 7 میلیون دلار سود به دست بیاورند. بیشتر این هواپیماها پیش خرید شده‌اند و فهرست بلندی از افرادی كه در صف انتظار خرید آن هستند وجود دارد. روی هم رفته این هواپیما قادر است 12 مسافر را حمل و بیش از 11000 كیلومتر بدون توقف پرواز كند.


6. ایرباس ای 319


ایرباس ای 319


ایرباس ای 319 (Airbus A319) در فهرست محصولات ایرباس دومین محصول گران‌قیمت ایرباس است كه مدل استاندارد آن قیمتی در حدود 81 میلیون دلار دارد. یكی از ویژگی‌های منحصر به فرد ایرباس ای 319 این است كه خریدار آن می تواند طراحی داخلی آن را به شیوه ی دلخواه خود سفارش دهد و همین باعث شده تا هر یك از محصولات ای 319 ایرباس متفاوت بوده و منحصر به فرد باشد. درمقایسه باید گفت دیگر جت‌های مشابه سایر شركت‌ها نیز از این ویژگی برخوردارند.


5. بمباردیر گلوبال 7000


 بمباردیر گلوبال 7000


این هواپیما (Bombardier Global 7000) كه ظرفیت 10 مسافر را دارد می‌تواند بیش از 11000 كیلومتر را بدون وقفه طی كند یكی از پرطرفدارترین جت‌های شخصی در دنیاست . تنها 40 فروند از این هواپیما فقط در سال 2013 به فروش رسیدند و سودی نزدیك به 2 میلیارد دلار را نصیب شركت سازنده كرد. داخل این هواپیما چهار اتاق نشیمن مجزا وجود دارد و میز غذاخوری 6 نفره در ان تعبیه شده است. پنجره‌های بزرگ آن به شما اجازه می‌دهد كه چشم‌انداز زیبای زیر پای خود را ببینید و به آن‌ها خیره شوید. اكنون كه همه ی نسخه‌های تولید شده‌ی این هواپیما فروخته شده بناست كه تعدادی دیگر به سفارش مشتریان تولید و روانه ی بازار گردد.


4. بوئینگ بیزینس جت 3


بوئینگ بیزینس جت 3


بیزینس جت 3 (Business Jet 3) بوئینگ از لحاظ وسعت بسیار زیاد فضای درونی در میان سایر جت‌های تولیدی بوئینگ منحصر به فرد است. در این هواپیما یك اتاق غذاخوری، یك اتاق خواب، یك اتاق مخصوص خدمه و یك هال بزرگ است. روی‌هم‌رفته چهل و شش مسافر می‌توانند در این هواپیما سوار شده و مسافرت كنند. این مدل بوئینگ از سال 1999 روانه‌ی بازار شده است.

 

3. گلف استریم جی 550


گلف استریم جی 550


گلف استریم جی 550 (Gulfstream G-550) كه بیش از 60 میلیون دلار قیمت دارد هم‌اكنون متعلق است به یك تاجر بریتانیایی به نام فلیپ گرین و نسخه‌ی دیگر شخصی آن تعلق به میلیاردر هندی لاكشمی میتال دارد. گلف استریم جی 550 بسیار سریع بوده و می‌تواند مسافت بین كره‌ی جنوبی تا فلوریدا را بی‌وقفه در مدتی كمتر از 15 ساعت بپیماید. اگرچه همین سرعت فوق‌العاده‌ی این هواپیماست كه بیش از همه باعث شده توجه همگان به آن جلب شود ولی امروزه از این هواپیما به عنوان یك هواپیمای لوكس نیز استفاده می شود. در این هواپیما چهار اتاق نشیمن با طراحی 12 قسمته وجود دارد كه ظرفیت نشستن 18 نفر را دارند. این هواپیما همچنین از سطح بسیار بالای ایمنی برخوردار بوده و دارای دوربین مادون قرمز بوده كه می‌تواند در مواقعی كه دید محدود است، مسیر حركت هواپیما را در پیش روی آن نشان دهد. روی هم رفته این كه این هواپیما انتخاب بی‌نقصی برای هر كسی است كه می‌خواهد با تجمل و در عین حال ایمنی پرواز نموده و البته توان پرداخت هزینه‌ی سنگین آن را داشته باشد.

 

2. بوئینگ 747


 بوئینگ 747


ممكن است نخستین سوال شما این باشد كه یك بوئینگ 747 (Boeing 747) چگونه در این فهرست گنجانده شده و مهمتر این كه چگونه در رتبه‌ی دوم آن جا گرفته است؟ این هواپیما در همه‌جای دنیا به عنوان یك هواپیمای مسافربری شناخته شده است. ولی باید بدانید كه نمونه‌ای از بوئینگ 747 هست كه با سایر نمونه‌های مشابه خود متفاوت است. یكی از سرمایه‌گذاران حوزه ی مسكن به نام جوزف لو بیش از 150 میلیون دلار برای یك نمونه‌ی آن كه تغییراتی مطابق خواسته‌ی وی در آن داده شده بود پرداخت كرد. این 747 بخصوص دارای بدنه‌ای بزرگتر و فضای داخلی بیشتری است. به سفارش آقای لو دیواره‌های داخلی این هواپیما به شیوه‌ی مورد پسند او تزئین و امكانات رفاهی مختلفی در آن تعبیه شده بود. از جمله‌ی این موارد می‌توان به اتاق‌های خواب و نشیمن، دفتر كار، و حتی مركز تفریح و سرگرمی (بله در یك هواپیما) اشاره نمود. شما ممكن است در طول زندگی خود چندباری سوار بوئینگ 747 شده باشید ولی بی شك هیچ یك از آن‌ها قابل مقایسه با این هواپیمای مجلل و با شكوه نبوده اند.


1. ایرباس ای 380


ایرباس ای 380


چند سالی است كه ایرباس ای 380 (Airbus A380) در خطوط هوایی مسافربری در حال ارائه‌ی خدمت است ولی یك سرمایه گذار سعودی به نام شاهزاده ولید بن طلال اخیرا مبلغ 300 میلیون دلار بابت خرید یك نسخه‌ی دستكاری شده‌ی آن پرداخته است. این معامله هم‌اكنون گرانقیمت‌ترین خرید هواپیماست كه تاكنون در دنیا انجام شده (و در فهرست ركوردها ثبت گردیده) است. این هواپیمای ایرباس 380 نه تنها گران‌قیمت‌ترین هواپیمای شخصی بلكه بزرگترین آن‌هاست. این هواپیما داری دو طبقه بوده و فضای داخلی بسیار فراوانی دارد. سوئیت‌های شخصی و مركز تفریحات از جمله‌ی این امكانات است. در نظر داشته باشید كه این هواپیما در حالت معمول خود برای حمل بیش از 500 مسافر طراحی شده است. یكی دیگر از ویژگی‌های شگفت‌انگیز این هواپیما این است كه با وجود آن كه این هواپیما گران‌قیمت‌ترین و بزرگترین شی‌ء پرنده در آسمان است، بسیار به صرفه نیز بوده و حداقل انتشار گازهای گلخانه‌ای را در جهان منتشر می‌كند.

 

 

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید

  کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

   • مهمان - ساشا

    سلام ،
    خواستم یکی از این ها و سفارش بدم .
    هیچ مشکلی هم در پرداخت نیست.
    از فضای داخلی و دکوراسیونش جزئیات میخوام.
    thanks inadvance

    دوست دارم0لینک کوتاه:

   پیوندهای مفید

   تماس با ما

   شماره تماس: 88231286 (21) 98+

   آدرس ایمیل: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید