جمعه, 05 تیر 1394 ساعت 09:03

10 كیف دستی كه هرگز از مد نمی‌افتند

این مورد را ارزیابی کنید
(9 رای‌ها)
10 كیف دستی كه هرگز از مد نمی‌افتند - 4.1 out of 5 based on 9 votes

10 كیف دستی كه هرگز از مد نمی‌افتند

با این كه داشتن جدید‌ترین كیف‌دستی كه به بازار می‌آید، هر زنی را به روز و روی مد نگه می‌دارد، حقیقت این است كه برخی چیزها هستند كه هرگز از مد نمی‌افتند. در حالی‌كه كیف‌های دستی از طراحانی چون هرمس، لوئیس ویتون، كریستین دیور، فندی، گوچی، شنل، پرادا، بوتگا ونتیا و بالنچیاگا همواره خودشان مد را بوجود آورده و مد را به پیش برده‌اند، شما می‌توانید با نگاهی به محصولاتی كه از سال‌ها پیش توسط این شركت‌ها تولید شده حتی از زمان قرن نوزدهم بهترین محصولات آن‌ها را بیابید. همه‌ی این كیف‌های اشرافی در هر فصل بازسازی می‌شوند تا قدیمی‌ترین كلكسیون‌ها را در این زمینه تكمیل كند.


هریك از این كیف‌ها داستانی دارد. بسیاری از این كیف‌های دستی برای یك انسان سرشناس اهل مد و مدگرایی ساخته شده‌اند. به عنوان مثال هرمس كیف كلی را برای شاهزاده خانم گریس كلی و كیف بیركین را برای بازیگر خانم جین بیركین ساخته شده و به نام آن‌ها نام‌گذاری شده است. كیف بانو از محصولات شركت كریستین دیور كه نام اصلی آن كنستانس بود، بعدها دوباره نامگذاری شده و آن را به دلیل این كه عكسی از شاهزاده دیانا منتشر شد كه یك نمونه‌ی آن را در دست دارد، به این نام تغییر نام دادند. كری برادشاو كیف باگوتی فندی را ساخت و اكنون كه 15 سال از آن روز می‌گذرد زنان همچنان هوس داشتن آن را دارند.


همه‌ی این نشان‌ها فقط برای مد بالای محصولات شان مشهور نیستند. بلكه به دلیل قیمت‌های بالای‌شان نیز شهرت دارند. قیمت كیف‌های پر زرق و برق و كلاسیك این نشان‌های تجاری از 1000 دلار تا بالاتر از 200.000 دلار متغیر است. این قیمت‌ها نیز اغلب در حال افزایش هستند و حتی ممكن است در طول یك‌سال بیش از دو برابر شوند. این شركت‌ها قیمت محصولات‌شان را بالا می‌برند فقط به دلیل این كه می‌توانند این كار را بكنند. شاید اشتباه نباشد اگر بگوییم كه خریداری این كیف‌ها نوعی سرمایه‌گذاری در صنعت لباس و مد است. مواد اولیه‌ی درجه یك و دستان هنرمند خبره‌ای كه این كیف‌ها با آن‌ها ساخته می‌شوند، تضمین می‌كند كه سالیان سال می‌توان از این كیف‌ها استفاده كرد. به علاوه این كیف‌ها در روز و شب و تعطیل و غیر تعطیل قابل استفاده‌اند. كیف اسپیدی لوئیس ویتون،‌ كیف چرمی سافیانو و كیف موتورسیكلتی بالنشیاگو دارای بند شانه‌ی اختیاری هستند كه ظاهر آن‌ها را در یك نظر از غیر رسمی به پیچیده مبدل می‌سازد. دوام و همه‌كاره بودن این كیف‌ها ارزش پولی را كه بابت آن می‌دهید دارد و به‌نظر می‌رسد كه دوام آن‌ها تا سالیان سال ادامه خواهد داشت.


10. كیف اسپیدی لوئیس ویتون


كیف لوئیس ویتون


این كیف سنتی محصول شرمت لوئیس ویتون (Louis Vuitton) نخستین بار در دهه‌ی 1930 رونمایی شد و آن را اسپیدی (به معنای سریع) نام‌گذاری كردند شاید به همین دلیل هم در مدت كوتاهی به سرعت محبوب و فراگیر شد. این كیف كه لبه‌هایی تیره دارد دارای دسته‌هایی از چرم گاو است. شاید شناخته شده‌ترین نسخه ی این مدل همان قدیمی‌ترین نسخه‌ی آن باشد كه با لوگوی معرف ویتون عمده‌ی آن از جنس برزنت اعلا ساخته شده و البته شركت لوئیس ویتون این كیف را در رنگ‌ها و جنس های مختلف تولید و عرضه كرده است. جنس‌هایی چون پارچه‌های دیوار نوشته‌ها تا چرم طبیعی سنتی و مدل‌های جدیدتری كه هر فصل به بازار می‌آیند. این كیف را یك كیف غیر رسمی میدانند چون می‌توان آن را در یك مراسم غیر رسمی با لباس‌هی غیررسمی مانند تی شرت و شلوار جین به دست گرفت یا بر شانه انداخت و به یك برنامه‌ی اپرا رفت. همچنین این كیف برای انواع سایز‌های بدن مناسب به نظر می‌رسد. اندازه و شكل اسپیدی آن را به كیف بی‌نقصی برای هر زنی تبدیل كرده كه نیاز دارد چیزهای زیادی با خود به همراه داشته باشد.


9. كیف موتورسیكلت بالنشیاگا


كیف بالنشیاگا


اگرچه نشان تجاری بالنشیاگا (Balenciaga) در سال 1915 تاسیس شده ولی این شركت تجدید حیات خود را از سال 2003 آغاز كرد. این مربوط به زمانی است كه نیكلاس گسكر كیف موتورسیكلت را به طور اختصاصی برای نمایش در خانه‌ی مد آماده و تولید كرد. كیت موسفل مدل سرشناس عاشق این كیف شد و پس از آن بالنشیاگا تصمیم گرفت كه آن را به تولید انبوه رسانده و به بازار عرضه كند. در نتیجه این كیف و این نشان تجاری به تاریخ هنر مد وارد شدند. این كیف كه یك اثر به روز از یك نسخه ی سنتی است از چرم نرم بسیار سبك و بادوام ساخته شده و دارای آینه های با فریم‌هایی از چرم بر روی آن است كه در كنار آن‌ها جیبی برای تلفن همراه تعبیه شده است. به سگك زیپ‌ها یك بند چرمی با نشان شركت آویخته و دارای دو دسته‌ی نواری بلند است كه قابل برداشتن یا تغییر اندازه هستند. در حال حاضر گران‌قیمت‌ترین كیف موتورسیكلتی 2.045 دلار قیمت دارد كه البته نسخه‌های كوچكتر آن نیز با قیمت 1300 دلار در بازار موجود‌اند.


8. كیف‌های اینترشیاتو شركت بوتگا ونتا


كیف‌ بوتگا ونتا


بوتگا ونتا (Bottega Veneta) یك نشان تجاری ایتالیایی است كه در عرصه‌ی تولیدات چرمی فعالیت می‌كند. همه محصولات این شركت را با شكل و ظاهر آن و نه با آرم و نشان تجاری آن تشخیص می‌دهند. محصولات این شركت به دلیل سادگی هنرمندانه مشهورند و معنای اسم شركت فروشگاه ونیزی است. شعار مشهور آن ها نیز همین است: ”نیازی به نشان نیست حروف اول نام ما كافی است.“ بنیانگذاران این شركت دو ایتالیایی ونیزی به نام‌های ویتوریو و لورا موتلدو هستند كه آن را در سال 1966 تاسیس نموده و شیوه‌ی جدیدی را در بافتن چرم ابداع كردند. آن ها نام این شیوه‌ی ابداعی خود را اینترشیاتو (Intreccaito) گذارده و از آن پس همین شیوه‌ی تولید محصولات جایگزین نشان تجاری آن‌ها شده و محصولات‌شان به این واسطه شناخته می‌شوند. تكنیك اینترشیاتو برای تولید تعداد زیادی از كیف‌های دستی و لوازم تولیدی شركت بوتگا ونتا به‌كار رفته است. اخیرا كیف نرو نپی وولكانو به همین شیوه و به زیبایی تمام تولید شده كه 6.650 دلار قیمت‌گذاری شده و به اندازه‌ی قیمت خود دارای ارزش است. البته نسخه‌های ارزان‌تر كیف‌های دوشی آن نیز به حدود قیمتی 2500 دلار در بازار موجود‌اند.


7. كیف سافیانو پارادا


كیف سافیانو پارادا


خانه‌ی مد پارادا (Prada) در سال 1913 تاسیس شد ولی شهرتش تا سال 1978 كه میوچیا پارادا اداره‌ی آن را به دست گرفت، چندان فراگیر نبود. سافیانو نوعی چرم فرآوری شده است كه با هاشورهای صلیبی شكل پرجلوه‌تر شده است. همین ساختار باعث شده این چرم بادوام‌تر شده و مقاومت آن را در برابر خش و رطوبت افزایش داده است. مهمترین چیز درباره این چرم آن است كه از آن برای تولید محصولات مجلل و پرزرق و برق استفاده می‌شود. كیف سافیانو دارای دو دسته و یك قفل طلایی است. یك لوگوی پارادا نیز كه به شكل مثلث بوده و با حروف طلایی از بالا تا پایین نوشته شده در گوشه‌ای از آن قرار دارد. هنرمندان مشهوری چون بازیگران خانم هایلی استینفلد و لیندسی لوهان و همچنین خواننده‌ی معروف ریحانا همه در حالی‌كه كیف كلاسیك پارادا را در دست داشته‌اند رویت شده‌اند. كیف‌های سافیانو (Saffiano) در انواع شكل‌ها تولید شده و اندازه‌های آن از كیف پشتی بزرگ تا نمونه‌های كوچك را در بر می‌گیرد. قیمت این كیف‌ها از حداكثر9660 تاحداقل 1700 دلار متفاوت است.


6. كیف بانو‌ی كریستین دیور


كیف كریستین دیور


كیف جدید سنتی بانوی كریستین دیور (Christian Dior’s Lady) به عنوان هدیه توسط همسر رییس جمهور فرانسه براندت شیراك به شاهزاده دیانا اهداء شد. هنگامی‌كه شاهزاده‌ی شیك‌پوش عكسی منتشر شد كه كیف را در دست داشت بلافاصله كیف را به خاطر او بانو نام نهاده و از آن پس موجب تزئین بازو‌های زنان ثروتمند و با سلیقه شده است. هر یك از این كیف‌ها با دست ساخته شده و برای هریك كه به شكل مربعی است لایی نرمی نیز با دست به آن دوخته شده است. قفل این كیف به دو رنگ طلایی و نقره‌ای موجود است و با یك لوگوی دو حرفی سی-دی (حروف اول دو كلمه‌ی كریستین دیور) تزئین یافته است. این در حالی است كه ماده‌ی اولیه‌ای كه شاید مشهورترین كیف بانو با آن ساخته شده چرم اختصاصی دیور از پوست گوساله بوده و البته شما می‌توانید با پرداخت حداكثر 11800 دلار این كیف را با جنس پوست مار افعی و نسخه‌ی كوچك غیر چرمی آن را با پرداخت 1200 دلار خریداری نمایید.


5. كیف جكی گوچی


كیف جكی گوچی


كیف جكی گوچی (Gucci Jackie) یكی از چشم‌نواز‌ترین كیف‌های دستی زنانه است كه هرگز از مد نمی‌افتد. این كیف كه محفظه‌ی امنی برای لوازم همراه یك خانم محسوب می‌شود، به نام هنرمند مشهوری كه این كیف به افتخار او در دهه‌ی 1950 ساخته شده یعنی خانم جكی كندی اوناسیس نامیده شد. این كیف با اندكی تغییر شكل در سال 1999 بازآفرینی و به بازار عرضه شد. البته هر دو مدل قدیمی و جدید موجود و قابل خریداری است. این كیف دوش حمل كه واقعا راحت و آسایش‌آور است در گوشه‌ی خود دارای آرم گوچی است كه به شكل قلاب پیستونی است. این كیف كه با دست در ایتالیا ساخته می شود، دارای مدل‌های مختلفی است كه از مواد اولیه‌ی متفاوتی ساخته شده‌اند. گران‌قیمت‌ترین كیف جكی به قیمت 20400 دلار به فروش می‌رسد. البته مدل‌های ارزان‌تر كه دارای لوگوی جی جی قدیمی گوچی هستند را تنها با 1450 دلار می‌توان خریداری نمود. همانطور كه از اسمش می‌توان فهمید، جكی دارای ساختاری پیچیده ولی هیبتی خیره كننده است.


4. كیف باگت فندی


كیف فندی


باگت كه یك اثر كلاسیك به روز شده است در سال 1997 توسط سیلویا ونتورینی طراحی و به نحوی ساخته شد كه شبیه یك باگت فرانسوی كاملن و به راحتی در زیر بازو قرار بگیرد. از آن زمان تا كنون بیش از هزار مدل باگت (Baguette) با انواع مواد اولیه از پارچه‌ی جین گرفته تا پوست كره اسب و كروكودیل ساخته شده است. شاید مشهورترین كیف باگت متعلق به شخصیت مشهور داستان‌های مُد كری برادشو باشد كه در فیلم جنسیت و شهر با در دست داشتن یك مدل بنفش پولكی آن نقش‌آفرینی كرد. پس از آن كه این تصاویر پخش شد، كیف باگت بیش از پیش در میان مردم و در محافل مدُ بر سر زبان‌ها افتاد. به مناسبت پانزدهمین سال رونمایی از این كیف كتابی نیز درباره‌ی آن منتشر شد. گران‌قیمت‌ترین كیف باگت به قیمت 6220 دلار به فروش رسیده ولی بهای آن در ارزان‌ترین قیمت به حداقل 1400 دلار نیز می‌رسد.


3. كیف كِلی هِرمِس


 كیف كِلی هِرمِس


كیف كِلی هرمس (Hermès Kelly) یكی از نمادهای مد در عرصه‌ی تولید كیف است كه تا ابد باقی خواهد ماند. هیچ كیف دیگری را نمی‌توانید بیابید كه چون كِلی تلویحا نفیس بودن خود را به هر بیننده‌ای اعلام كند. این كیف كه نخستین بار در سال 1892 به عنوان كیف زینی شكل به بازار آمد به مرور تكامل یافته و در نهایت هنگامی كه در سال 1954 به نام شاهزاده‌ی موناكو گریس كِلی نامیده شد. از آن‌زمان هر زنی كه آن را به دست می‌گیرد احساس می‌كند كه یك شاهزاده است. این كیف‌ها كه همه دست‌ساز هستند بین 18 تا 25 ساعت طول می‌شود تا ساخته شوند. گران‌قیمت‌ترین كیف كِلی كه تا كنون به فروش رسیده در دسامبر 2013 در یك حراجی به قیمت 125.000 دلار فروخته شد. این كیف كه به نام طرح شمعدانی نامیده شده بود. با این‌حال ارزان قیمت‌‌ترین كِلی را به قیمت 1100 دلار می‌توان خرید.

 

2. كیف بیركین هِرمِس


كیف هِرمِس


این كیف كه به نام خانم بازیگر مشهور جین بیركین (Jane Birkin) نامیده شد، نخستین بار در 1984 و پس از آن كه خانم بیركین در یك پرواز كاری در كنار مدیر عامل شركت هرمس ژان لوئیس دوماس نشست و به او گفت كه به دنبال پیدا كردن یك كیف آخر هفته‌ی مناسب است، رونمایی شد. دوماس پس از این ملاقات ساخت كیف را براساس یك طرح قدیمی كه به سال 1892 بازمی‌گشت سفارش داد. این كیف نخستین بار از چرم بز و بعدها از انواع مواد اولیه‌ چون چرم پوست گاو، چرم پوست شتر مرغ،‌ پوست سوسمار و كروكودیل ساخته شد. ساخت هر كیف كه با دست درست می‌شود 48 ساعت به طول می‌انجامد. گران‌قیمت‌ترین كیف بیركین 120.000 دلار قیمت‌دارد و از پوست كروكودیل درست شده و دارای قفلی از جنس طلای 18 عیار بوده و با تكه‌های الماس تزئین شده است. با این‌حال بیشتر كیف‌های بیركین قیمتی در حدود 11000 لار دارند.


1. كیف آویز شنل


كیف شنل


كیف آویز شنل (Chanel flap bag) خلاصه‌ی همه‌ی كیف‌های سبك سنتی است. این كیف به سادگی طراحی و ساخته شده است. این كیف در سال 1955 توسط خود كوكو شنل كه از به همراه كشیدن كیف دستی خود خسته شده بود و می‌خواست یك چیز شیك برای روی شانه‌اش بسازد طراحی شد. كارل لاجرفورد در 1983 طرح این كیف را اندكی تغییر داد و یك قلاب سنتی سی‌سی روی آن تعبیه كرد. اگر تصمیم دارید یكی از این كیف‌ها را بخرید بهتر است زودتر دست به كار شوید چرا كه تجربه ثابت كرده كه قیمت آن هر سال دو برابر می‌شود. این كیف را به هرقیمتی بخرید یك سرمایه‌گذاری موفق انجام داده‌اید. گران‌قیمت‌ترین كیف آویز شنل در یك حراجی به قیمت 216.000 دلار به فروش رسیده ولی نمونه‌های بسیار ارزان‌تری هم هستند كه قیمت آن‌ها از حدود 2200 دلار شروع می شود.

 

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید

  کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

   • مهمان - behnaz

    تمام اين كيف ها فوق العاده هستن ....شايد سالها هست كه اين طرح ها هستن و هيچ وقت يك خانوم شيك پوش از ديدنشون سير نميشه :p:p:p

    دوست دارم0لینک کوتاه:

   پیوندهای مفید

   تماس با ما

   شماره تماس: 88231286 (21) 98+

   آدرس ایمیل: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید